Kategoriler
Haberler

Bir Hekimin Veda Mektubu!

Sevgili Dostlar, 

6 Eylül Salı günü Alsancak Devlet Hastanesi’ndeki görevimden istifa ettim. Bu tarihten sonra artık sadece muayenehanemde hizmet sunmaya karar verdim.

Bu kararı almam hiç de kolay olmadı. 1992 yılından bugüne kadar hizmet ettiğim hastanemde çok güzel günlerim oldu. Harika arkadaşlar kazandım. Alsancak Devlet Hastaneli olduğum için her zaman gurur duydum. Bu gururu her yere taşıdım. Acil Servis Sorumlu Hekimliği yaparken iki kez buranın yenilenmesi için çalıştım. İzmir’in en “özel” Acil Servisinin sorumlusu olmak beni her zaman mutlu etti. Hastanemde afetlere hazırlık konusunda çalışmalar yaptım ve Türkiye’de ilk afet el kitabını biz hazırladık. Tıp Dergisi uzun ömürlü olmasa da alanında ilkti ve ben de bu derginin editörlüğünü yaptım. Bu kamu görevim sırasında her zaman serbest hekimlik te yaptım. Çünkü paraya herkes kadar benim de ihtiyacım var. Ne yazık ki sanıldığı gibi, yukarıda sıraladığım işleri yaparken ve ayrıca, ayda ortalama 1500 hasta bakıp tedavi ederken elime geçen maaş sadece 2500-3000 TL arasındaydı. Sanıldığı gibi yüksek döner paraları almadım. 

Tam gün yasası ile birlikte hem hastanede hem de muayenehanede birlikte çalışabilme olanağı ortadan kalktığı için ben de muayenehane hekimliğini tercih ettim.

Sevgiyle….

Dr.Ülkümen RODOPLU

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.