Kategoriler
Haberler

Dekan: Hekimliğin horlandığı dönemde tıp fakültesini seçtiğiniz için kutlarım

Uludağ Üniversitesinde 40 bin öğrenci ders başı yaptı. Üniversiteye bu yıl 11 bin öğrencinin kayıt yaptığı belirtilirken, Tıp Fakültesine başlayan 287 öğrenci, aileleri ve öğretim üyelerinin katıldığı törende beyaz önlüklerini giydi.

BURSA-Uludağ Üniversitesi’nde 2011-2012 eğitim öğretim dönemi başladı. Bu yıl 11 bin öğrenci daha Uludağ Üniversiteli oldu. Tıp Fakültesi’ne başlayan 287 öğrenci ise ailelerin ve öğretim üyelerinin katıldığı törende beyaz önlüklerini giydi.

Prof. Dr. Mete Cengiz Kültür Merkezi’nde yapılan törende konuşan Dekan Prof. Dr. Mustafa Güllülü, fakültenin 42. dönem öğrencilerine hitaben yaptığı konuşmada, hekimliğin, insan sevgisi ve bilim arzusu olmadan yapılacak bir meslek olmadığını vurguladı. Hekimlik mesleğinin horlandığı, dışlandığı bu dönemde tıp eğimini seçtikleri için öğrencileri kutlayan Dekan Prof. Dr. Mustafa Güllülü, “Hekim olarak keyifsiz ve kırgın bir dönem yaşıyoruz. Suçlamaları hak etmediğimize inanıyoruz ve hiçbir meslek grubundan daha suçlu olduğumuzu düşünmüyoruz. Kırgınız ama ümitsiz değiliz. Bugünlerin geçeceğini ve mesleğimizin tekrar hak ettiği saygınlığını kazanacağına inanıyoruz” diye konuştu.

Rektör Prof. Dr. Kamil Dilek de, kendisinin de tıp öğrencisi iki oğlu bulunduğunu belirterek başladığı konuşmasında, velilerin sevinçlerini çok iyi anladığını ve çok mutlu olduğunu ifade etti. Öğrencilere de seslenen Rektör Prof. Dr. Kamil Dilek, “ Türkiye’nin en büyük üniversitelerinden birini kazandınız. Kazandığınız tıp fakültesi, iddia ediyorum ki, eğitimi en iyi ilk üç tıp fakültesinden biridir” şeklinde konuştu. Günümüzde hekimliğin bazı sorunları bulunduğuna da değinen Rektör Prof. Dr. Dilek, “Benim 27 yıllık hekimlik hayatımda iki üç kez bu tür badireler atlattık. Bu badireyi da atlatacağımıza eminim” dedi.

Kaynak : Kaynak: Medimagazin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.