Kategoriler
Haberler

Doktor Baba’sından Mektup… Tüm Babalara İthafen!


Mecburi Hizmet, Diplomaların verilmemesi ve Güncel Konulara Cevaben Gelen Bir Yorum…

Aynen Yayınlıyoruz…

yiyen değil mutfakta olan,doğrayan, çileyi çeken bilir”

Burada doktorlar Vatana, Millete hizmet etmeyelim demiyorlar, sadece diplomalarını istiyorlar bu zaten en doğal haklarıdır.

Maalesef doktorlar için yazılan bizim paralarımızla okudunuz gibi yazılar yanlış anlamalardan kaynaklanmaktadır, o zaman her okuyanı da aynı kefeye koymak gerekir, (mühendisi,mimarı,hukuk mezununu da vs.) onlarında diplomasının verilmemesi gerekir,onların okuduğu okullarda Devletin okulları, öyleyse doktorlara diplomalarının verilmemesinin ayrıcalığı nedir,nedendir?

ÖSYM kılavuzlarında hangi okulu tercih etmek istiyorsanız o bölümle ilgili kılavuzda şartlar belirtilmektedir. Tıp fakültesine giriş şartlarında Tıbbı kazanırsanız diplomanızı şunu yapmazsanız alamazsınız diye bir şart yoktur, giriş şartlarında yoksa sonradan şart konulduysa kazanılan haklar ne olacak, belki ŞARTLAR BAŞTAN KONMUŞ OLSAYDI TIP SEÇİLMEYECEKTİ. KAZANILMIŞ HAK KAYBEDİLİYOR. Lütfen buraya dikkat edilsin. sırf bu anlamda hak aramak hak ve adaletin yerini bulmasını sağlayacaktır. Ayrıca tıp fakültesini bitirdiniz mecburi hizmet, uzaman oldunuz mecburi hizmet, yan dal bitirdiniz mecburi hizmet, birde erkekseniz Askerlik, bu mudur hak ve adalet?

Hiç soluk aldırmadan bir bakmışsınız 40′na gelmişsiniz nasıl bir mantıktır. Bu vatana sadece doktorların mı hizmet etmesi gerekiyor, tabi ki seve seve hizmet edecekler ama biraz da Hak ve Adalet olmalı değil mi? Belki ben bu mesleği yapmayacağım, bakkallık veya bir başka iş yapacağım ve diplomamı da zevk için duvara asmak istiyorum, kime ne benim en doğal hakkım nasıl verilmez. Bu mu Hak ve Adalet… En doğal insanlık hakkım neden engelleniyor. Maalesef AİHM ne uygun bir dava.

“Doktor Baba’sından Mektup… Tüm Babalara İthafen!” için bir yanıt

Bu gerekce ile tabipler odasi avukatlarindan veya doktorlardan dava acan var mi merak ettim.Bakanligin amaci belli doktor mecburi hizmeti o diplomayi istiyorsa yapmali diye dusunuyor.en azindan sunu da yapabilirdi bakanlik;diplomani al ancak devlette calismak istiyorsan o zaman seni ilk mecburi hizmrtine atarim diyecekti.kimisi diplomasini alip ozel hastanede vb pratisyen kalacak ya da tusa hazirlanacak.isteyen devlete basvuracak.Bizi devlet okutmus olsa ki degil hala yurtkur bursunu geri oduyorum; kaldi ki ozel tip fak mezununu da mecburi hizmete atiyorlar.Bu doktorlara karsi olan tutum o cok girmek istedikleri avrupa birligi ülkelerinde var mi? var mi tip okuyunca diplomayi alamayan?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.