Kategoriler
Haberler Sizden Gelenler

Önemli… Hekime vatandaşın bakış açısı – Yorumsuz

www.asistanhekim.org’a gelen bu yorumu bir kelimesine bile dokunmadan aynen yayınlıyor tüm hekim arkadaşlarımızın bilgisine sunuyoruz.

Başbakan haklı.Yıllarca bu vatandaşı muayenelerde sürüm sürüm süründürdünüz. Teşkilatınız TTB buna hiç muhalefet etmedi. Çünkü onlar ve siz doktorlar mutlu azınlıklardınız. Kuyruğunuza (Çıkarınıza) basılınca bas bas bağırıyorsunuz.

Vatandaş Erdoğan sağlıkta yaptıklarından dolayı minnettar, ondan dolayı yüklüce de oy alıyor, çok zeki ! doktorlar bunu neden bilemiyorlar. Aynayı kendinize çevirin de bakın ve düşünün. Neden bunlar oluyor diye. Geçmişte astığınız astık kestiğiniz kestikti. Sanki karşıki dağları ben yarattım havalarındaydınız, vatandaşa her türlü bağırma çagırma sizlerdeydi. Bunu bu millet unutmadı, kolay da unutacağa benzemiyor.

Aile hekımı pratisyenlerde 4-5 milyar , uzman doktorlar 5-8 milyar arası kazanıyorlar, bunun neresi az. İlçe kaymakamı, hakim savcı bu kadar almıyor. Daha ne istiyorsunuz. Önünde sonunda gözünüzü 1 kara toprak dolduracak. İtiraz ederken başbakana bunları düşünüp biraz utanın utanın. Allah gözünüzü toprakla doyursun.

Farzedelim bır şirkettesiniz oraya çalışan olarak girdiniz. Şirket patronu size müsaade eder mi öğleden sonra başka yerde calışmanıza. Böyle birşey nerede görülmüş kardeşim. Çalısşacaksan devlette çalış çalışmayacaksan git nereye istiyorsan çalıs. Buna engel olan mı var.

“Önemli… Hekime vatandaşın bakış açısı – Yorumsuz” için 11 yanıt

Yeter artık ya… bizim hiç mi hakkımız yok. biz insan değilmiyiz. Benim hiç muayenehanem olmadı. Hiç de o yazılan paraları almadım. Kusura bakmayın sayın vatandaş artık sana bakmayacağım.

doktorluk kadar kutsal ve onurlu bir meslek varmı diye düşünüyorum;aslında cevabı belli.Tanrı ile kul arasında bir sağlık elçisi görevi gören başka bir meslek grubu yoktur.Bu elçilik görevine de insan kolay kolay gelmiyor.Kaç gecemizi gündüz ettik.Sayın vatandaş kusura bakma;çalış senin de olur.

fazla aldıklarına laf edenler bi 6 sene tıp fakültesi sonrada uzmanlık okusunlar sonra karar versinler aldıkları para az mı çok mu

20 yıllık hekimim .pratisyen hekimken vatandaş aldığım maaşa acıyarak bakar hiç bir laf söylmezdi. şimdi bir yıldır aile hekimiyim biraz daha fazla alıyorum diye herkezin gözü üzerimizde . kaç sene daha çalışıp para kazanabilceğiz. tabii bu böyle devam ederse

babam aile hekimidir
bütün parasal işlerini ben hallederim bankadaki parasını daha iyi bilirim.
tamam aile hekimlerine çok para veriliyor.. bilinmeyenleri açıklamak lazım
1-)10-12bin lira veriliyor
2-)3-4 bin lira vergi
3-)çalıştıkları sağlık ocaklarına m2 başına kira veriliyor
4-)en az 1 temizlikçi sigortalı çalıştırılmalı(1350tl)
5-) elektrik + su %50 si (500-1000 tl)
6-)kaloriferci parası
7-)buzdolabı+jenaratör+lcd tv [zorunlu olarak]
8-)pansuman malzemeleri
9-)internet + telefon ücretleri
ve hatırlayamadığım niceleri…

bunlardan sadece 1. madde gelir diğerlerinin hepsi giderdir.
hesap özeti olarak manisa ili en yüksek maaş alan aile hekimi 4bin-5bin alır.

peki maaşını neye karşı olarak alıyor.
1-) 4000 hasta (sadece bakmakla sorumlu olduğu sorumlu olmayıp baktıkları sayılmıyor)
2-) 1000 kadar köylerde hizmet (haftada 2 gün köylere gider)
3-)günde orttalama 100 hasta muayenesi
son olarak “İNSAN CANI SORUMLULĞU”

sizce bu para çok mu?

Sayın meslektaşlarım,
Bu gönderilen yorum gibi bizi provake ederek, sağlıklı düşünmemizi ve tepki vermemize engel olan bu şekilde bize zarar vermek için planlanmış yazıları lütfen ciddiye almayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.