Kategoriler
Duyurular Haberler

1.Ulusal Tıp Araştırma Görevlileri Kongresi

 KONGRE PROGRAMINA ULAŞMAK İÇİN LÜTFEN TIKLAYIN

Değerli Meslektaşlarımız,

Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi olarak Türkiye’de ilk defa tüm tıp araştırma görevlilerine yönelik bir toplantı düzenliyor olmanın heyecanı ve onuru içerisindeyiz. Tıp araştırma görevlileri kendi branşlarında birçok eğitim aktivitesine ve bilimsel toplantıya katılmakta ve alanlarında kendilerini geliştirmeye çalışmaktadırlar. Ancak araştırma görevliliği akademik bir kadrodur ve bu arkadaşlarımız üniversite öğretim üyeliğinin ve eğitim araştırma hastanelerindeki eğitici kadroların tek adayıdırlar.

Diğer taraftan geleceğin akademisyeni ve eğitmeni olacak araştırma görevlilerine kendi bilim alanları dışında akademik hayat ile ilgili düzenli ve formal bir eğitim maalesef verilememektedir. Çoğu arkadaşımız bir klinik araştırmanın nasıl planlanacağı, nasıl proje yazılacağı, yayın aşamasındaki sorunların nasıl aşılacağı, tez, istatistik, sunum gibi onlarca önemli konuda bocalamakta ve genel anlamda akademisyenliğin temel unsurları da yetersiz kalmaktadırlar. Bu konu hemen tüm tıp araştırma görevlilerinin ortak bir sorunudur ve bunu aşmak için çeşitli formatlarda eğitim programlarına şiddetle ihtiyaç vardır.

Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi olarak kendi yaşadığımız sorunlardan ve deneyimlerimizden yola çıkarak bu konuda bir adım atmak istedik ve ülkemizde ilk defa bu boşluğu dolduracak bir kongre organizasyonu planladık. Bu toplantıda konunun uzmanları ile çeşitli branşlardan araştırma görevlilerini bir araya getirerek hem bilgi paylaşımı hem akademik motivasyon anlamında önemli bir aşama sağlanabileceğine inandık.

Bu inançla sizleri 28-30 Ekim 2011 tarihinde Gaziantep’de görmeyi arzu ediyoruz. Akademik hayatınıza yapacağı olumlu katkıların yanı sıra bu 3 gün boyunca Gaziantep’in sosyal ve kültürel zenginliğini ve yemek kültürünü doya doya yaşayacağınıza inanıyoruz. Program, araştırma görevlisi olarak içinde bulunduğunuz yoğun ve stresli bir dönemde sizlere rahat bir nefes aldıracaktır.

Gaziantep’de buluşmak üzere saygı ve sevgilerimizi sunuyoruz.

Kongre Sekreterleri

Doç. Dr. Ercan Sivaslı
Doç. Dr. Sacit Çoban

Kongre Başkanı

Prof. Dr. Abdurrahman Kadayıfçı

 

Kongre web sitesine ulaşmak için tıklayın


 

“1.Ulusal Tıp Araştırma Görevlileri Kongresi” için 2 yanıt

Şimdiye kadar yapılmamış olması üzücü.
Bu hususta öncülük eden Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne teşekkürler.

Asistan hekimler olarak yaşadığımız onca sorunlar var, çoğu zaman sesimizi dahi çıkarmıyoruz ya da çıkaramıyoruz! Artık sesimizi çıkarma vakti ve asistan hekim olan herkes bu kongreye lütfen zamanını ayırsın. İlk kongremizde gerçekten güçlü görünmek adına her birimizin katılımı çok çok önemlidir. Ve ayrıca Gaziantep güzel bir yerdir, aç geliniz 🙂
Saygılarımla…

Fatih arkadaşımıza katılıyorum. Bu kongre çok iyi olacak çünkü bir asistanın yetişmesi için gerekli konuları işliyor.

Yemekleri unutmamak gerek…

Yürü be fatih kim tutar seni…:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.