Kategoriler
Haberler Şiddet

Buradan Cesedin Çıkar!

Tüm yetkililere duyurulur. Adana’da Asistan Hekim Perihan Yasemen Canöz’ün başına gelen olayı, noktasına virgülüne dokunmadan yayınlıyoruz. Bu olaya ve şiddete sadece Asistan Hekim arkadaşımız değil, Uzm.Dr.Nurşah Özdemir, servisteki nöbetçi hemşireler ve personel de maruz kalmıştır. 

Yetkililerden Kadın Asistan Hekim arkadaşımızın korumaya  alınmasını talep ediyoruz !

14.10.2011 Cuma akşamı nöbette acilden gelen bir yaşında ateş şikayeti olan hastayı muayene etttim. Yanında annesi, babası, teyze ve dayısı vardı. Adamlar alkol ve uçucu madde kokuyorlardı. Ayakta duramıyorlar sallanıyorlardı. Adamlar böyle içeriye girmiş, güvenlik kapıda durmuş bana bakıyor. Durdurmamış bile!

Muayenemi yaptım. O sırada dayısı ne uzatıyorsun işte tahlilller yapılmış gibi birşey söyledi. Tahlilleri önüme attı. Ben de güvenliğe beyfendiyi çıkarmasını muayenede sadece annesi ve babasının kalmasını rica ettim. Ortam gerildi. Beni kimse çıkaramaz diye bağırdı vs. Güvenlik adamı çıkaramadı. Ben uzatmayıp babasına hasta ile ilgili bilgi vermek için döndüm. Bakacaksınız lan vs diye bağırmaya başladı. Baktım ya babası dedim.  “Bu çocuğa birşey olursa buradan cesedin çıkar” dedi elini masaya vurdu, Gözümü bir çevirdim belimin yanında bir bıçak. Donakaldım.

Uzman hekim hızlı davranıp beni odaya çekti ve kapıyı kitledi. Ardından diğer adamın belinde döner bıçağı varmış. Onu çıkarıp etrafa saldırmışlar. Bir ara kapıyı zorladılar. Dışardan biri bu çocuğa bakan doktor nerde diye bağırıyordu. Polisler gelmiş. Etkisiz hale getirmişler adamları. Sonrası ifadeler şikayet prosedür işlemleri.

Bugün öğrendiğime göre salıverilmişler. Tutuklanmaları için beni öldürmeleri gerekirdi heralde. Ne de olsa burası Türkiye…

“Buradan Cesedin Çıkar!” için 17 yanıt

Şerefsiz herifler ya, bir de içip gitmişler, ulan bu millet her b*ku hakediyor ya, olan doktorlara oluyor…

madde kullanmak ve adam öldürmeye teşebbüs suç değil demek ki.Olayı Yaşayan görevli doktor ve onun gibiler öldükten sonra ceza kime, neye, niçin? diyorum

bu insanların böyle davranmasına neden Hükümet politikalarıdır;hastanelere hasta hakları masaları kuranlardır

Bu olay bir hakim veya savcının eşinin başına gelseydi çok daha değişik şeyler olurdu. bu güne kadar hiç duymadığımız kanun maddeleri ortaya çıkar ve dışarı çıkamazlardı.bu konuda tabip odalarının hakim ve savcılarla daha yakın diyolağa geçerek daha sert tedbirler uygulanması için çalışması gerektiğini düşünüyorum.

sayin saglik bakani sorunu cozmesi gerekir ureticiside o oldugu için

hastanelerde güvenlik özel sektör olunca böyle olur adamlar tanıdıkları gelince sorun çıkacağı zaman tuvalete kaçıyorlar haberleri yokmus gibi davranıyorlar bizzat ben bu konuşmalara şahit oldum. ihaleyi devlet iptal etsin bakim bi daha öyle mi davranabilecekler yoksa hemen müdahale mi edecekler

o döner bıçağını elinden alıp hasta yakınını kıır kıtır kessek bize ceza var mı acaba ?

Eminimki o hasta yakını 184’e şikayet etse doktor hakkında soruşturma başlatılır. garip bir ülke olduk vesselam ayaklar baş; başlar ayak oldu.

Allah belalarını versin bunların da, bunları insan sınıfına sokanların da, bu çapulcu takımını Doktor’ların üzerine sürenlerin de, Doktor’luk gibi yüce bir mesleği ayaklar altına aldıran ve ülkeyi satanların da…

meslekte 19.yılımdayım bu tarz olayları çok yaşadım,kimse birşey yapmıyor.Sonra gelin de hizmet verin siz.Kime,ne için? İlla birinin mi ölmesi lazım? Geçmiş olsun arkadaşım.

2 lira çaldığı için 10 yıl hapis verilen bu ülkede adam öldürmye teşebbüs tutuklama nedeni bile değil ne yazık ki
.Hekim arkadaşıma geçmişler olsun

bir nöbetimde personelin doğumhane önündeki koridora doğru koştuğunu gördüm Herhalde koridorda doğuran biri var deyip bende koştum.O esnada güvenlik görevlisi önümden koşarak geçti. Arkasındanda bir adam elinde de bıçak . Bende olayın sıcaklığı ile adamın peşinden koşup kollarından tuttum ve yalvarmaya başladım kardeşim sakin ol diye . Ama adam bıçağı karnımın önünde sallamaya devam ediyor. korkumdan kollarınıda bırakamıyorum bırakırsam denge kaybolup bıçak biyerime gelecek diye .Güvenlikçide arkamdan adama küfredip daha çok kudurtuyor. neyse adamı ite ite başka bir odaya kadar götürdüm Neyseki zayıf bir adamdı….
Sonra hastane polisini çağırttım . Ama hastane polisi yetkisi olmadığından karakoldan ekip çağırttı. Ekip geldi ve ben de şikayetçi oldum. 20 dk sonra güvenlik memuru gelip DOKTOR HANIM benden özür diledi ben şikayetçi olmadım demesinmi. Güvenliği koruyan doktor olarak adımın çıkmasına ,onca küfür yiyen adamın pişkinliğinemi ,kendi salaklığımamı yanayım .Ben bayan halimle sizden daha erkeğim Allah hepinizi bildiği gibi yapsın Bu arada adamın saldırmasının sebebi doğuracak ve doğurmuş kadınların olduğu yerde oturmasına izin verilmemesi . Burası yurdumun çok mutaasıp köşelerinden birisi.

Doktor olmak zor ama Türkiyede doktor olmak 2 kat zor maalesef. Doktor sayısı desen yetersiz, zaten insan sağlığı öyle derin bilgi tecrübe isteyen birşeyki. hadi diyelimki tespit ettin neden kıvrandığını hastanın..Onu düzeltecek elinde yeterli olanağın olmadığına inanıyorum..O 5.10 liralık ilaçlar tam düzeltmiyor, düzeltsede başka tarafı bozuyor vücudun bu seferde. Ameliyatlarda böyle maalesef. Ama herkes doktorları muhakak bilecek düzeltecek, kesin biliyor diye inanıyor. Hadi ben sağlık memuruyum, tam bilemeyeceğim zaman ‘doktora sorun, doktorumuza soralım’ diyorum sıyrılıyorum, peki doktorlar ne yapacaklar. Hastalığı bilsende tedavisi bu ilaçlar yarım yamalak düzeltiyor kendimden biliyorum.
Allah tüm sağlıkçıların yardımcısı olsun, doktorların 2 kat yardımcısı olsun. Bizim milletimiz koyun gibi görünür ama ummadık zamanlarda akla hayale gelmez davranışlar sergiler maalesef

diyelim ki burdaki meslektaşlarımız bayan değil erkek ve onca iş yükünün altında bu iki müptezel denyonun tavırlarına sinir olup bi şekilde kafa göz giriştiler ve adamları etkisiz hale getirdiler…

bir gün sonra tüm televizyonlarda ve ulusal basında manşetten koca koca puntolarla “doktorlar hastayı dövdü” başlıklı haberler çıkacak, sevgili bakanımız “olay münferit , gerekli takip yapılacaktır” diyecek meslektaşlarım hakkında bir ton soruşturma açılacak belki açığa alınacaklar , olayın üstünden henüz 5 dk geçmesine rağmen sağlık bakanlığı müfettişleri olay yerine damlayacak, bakanlığımız nezdince gerekli görevliler ellerinde çiçeklerle hasta ve hasta yakınlarının evini ziyaret edecek tabi bunu 50 küsür kamera önünde bir şova dönüştürecek hatta uçağa bindirip avrupaya gönderecekti kim bilir?

olayın üstünden yaklaşık 2 gün geçti ama bakan çıkıp da tek bir
açıklama hatta geçmiş olsun bile demedi bu kadar kansız bu kadar insanlıktan uzak bir zihniyetin beni idare etmesini içime sindiremiyorum.. “beğenmeyen gitsin”cileri de duyar gibiyim versinler diplomamı dakika duran namerttir.. çünkü artık ben bu ülkedeki bir çok insanın sağlık hizmetini hakettiğine inanmıyorum

demek öyle bundan sonra doktor olarak bizlerde yanımızda bıçakla gezelim bize saldırmaya kalkan olursa ne de olsa serbest kalınıyor güzel ülkemde:)
Allah tayyibi de recebi de tayfasını da bildiği gibi yapsın!!!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.