Kategoriler
Haberler Şiddet

Hekime Şiddet İstanbul’da Protesto Edildi

Geçtiğimiz hafta bir asistan hekim Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde şiddete uğramıştı.

http://162.243.133.185/?p=5039

Bugün Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde toplanan grup, hekime şiddeti protesto etti ve yarım gün iş bıraktı. 

100’ün üzerinde sağlık çalışanının yer aldığı protestoda : ‘Hasta da sağlık çalışanı da can derdinde. Sağlık Bakanı nerede?’ ‘Yetti artık. Can güvencesi olmayanlar can kurtaramaz’ ,  yazılı pankartlar ile ‘Hasta da hekim de can derdinde’ ‘Sağlıkta taşeron ölüm demektir’ ,  , ‘5 dakikada şipşak muayneyi dayatanlar utansın’ , ‘Sağlıkta dönüşüm yıkımına son’ yazılı dövizler açtı.

Grup adına Doktor Koray Yalçın açıklama yaptı. Hergün yaşanan şiddet olaylarına dikkat çeken Yalçın, “Artık yeter, canımıza tak etti. Yükseldi yükseldi boğazıma kadar geldi. Bugün sağlık çalışanları hastanelerde can güvenliğinden yoksun halde çalışıyorlar.” dedi.

İstanbul Tabip Odası, SES Şişli Şubesi ve Dev Sağlık-İş adına hazırlanan ortak metni okuyan Doktor Berivan Tunca “Sağlık çalışanları olarak artık yeter  dediklerini” Verdiğimiz bunca emeğin, okuduğumuz onca senenin, herkes evinde uyurken geceler boyu tuttuğumuz nöbetlerin karşılığı bu olamaz” dedi.  Gerçekçi ve somut adımlar atılmasını talep ettiklerini belirten Tunca’nın açıklamasının ardından, grup sloganlar atarak dağıldı.

Eğer elinizde bugüne ait fotoğraflar varsa lütfen bize iletişim sekmesinden ulaşın adresine yollayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.