Kategoriler
Haberler

Kapitalizm Krizi ve Sağlık Konferansı Başladı

Uluslararası Sağlık Politikaları Birliği Avrupa Birimi’nin (IAHPE), Türk Tabipleri Birliği ve Çankaya Belediyesi işbirliği ile düzenlenen 16. konferansı, 29 Eylül 2011 Perşembe günü Ankara’da Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde başladı.

“Kapitalizmin Krizi ve Sağlık” başlığı ile düzenlenen konferansın ilk günkü programı, konferans başkanlarının açılış konuşmalarıyla başladı. TTB Merkez Konseyi Başkanı Eriş Bilaloğlu ve IAHPE Başkanı Alexis Benos’un konuşmalarının ardından, yerel yönetimlerle ilgili bir programı nedeniyle Polonya’da bulunduğundan konferansa katılamayan Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık’ın görüntülü mesajı iletildi.

Konuşmaların ardından, başkanlığını Necati Dedeoğlu ile Alexis Benos’un yürüttüğü ve Korkut Boratav ile Hans Ulrich Deppe’nin konuşmacı olarak katıldığı açılış konferanslarına geçildi. Korkut Boratav’ın “Kapitalizmin Krizinin Ekonomik Analizini”ni, Hans Ulrich Deppe’nin de “Kriz, Ticarileşme ve Hasta Hekim İlişkisini”ni anlattığı konuşmalarının ardından tartışma bölümüne geçildi.

İlk gün programı, konuşmacılara teşekkür belgelerinin verilmesi ve Hans Ulrich Deppe Onur Töreni’nin gerçekleştirilmesi’nin ardından, Avusturalya’da yaşayan ressam Muzaffer Oruçoğlu’nun resim sergisinin açılışı ve kokteyl ile sona erdi.

Kapitalizmin Krizi ve Sağlık Konferansı ikinci gün programıyla devam ediyor. 1 Ekim 2011 günü sona erecek olan konferans www.tabip.tv’den canlı olarak izlenebilir.

Kaynak : TTB

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.