Kategoriler
Duyurular Haberler

MedicinExpress Yeni Nesil Tıp Dergisi

2011 Mart ayında Tıp Bayramımızı kutlayarak hayat bulan Yeni Nesil Tıp Dergimiz MedicinExpress 6.sayısı ile karşınızda !

“Artık çok geç diyenler”e inat hayata döndüren gerçeklerden birisi olan “ Organ Naklini” işledik Ekim sayımızda… Özellikle kalp transplantasyonunu , Siyami Ersek Göğüs Kalp ve damar Hastalıkları Hastanesi’nde Kalp Damar Cerrahı olarak görev yapan Dr. Nuray Altındeğer bizlere aktardı. Ayrıca organ naklinde artık referans merkez kabul edilen Akdeniz Üniv. Tıp Fakültesi’ni tanıtacağız. Bunun yanında organ naklinin etik ve hukuki boyutunu ve toplumun organ nakline bakışını ele aldık.

Yıllarını Tıp dünyasına vermiş olan Trafik Kazalarını önleyici yasaların hazırlanmasında emeği geçen saygıdeğer hocamız Rıdvan EGE’ nin hayatını hazırladık.  Dr.Melek Yakar AKÇAY’ın hazırladığı Radyasyon Pnömonisi ve Dr. Mutlu ÇOBAN’ ın hazırladığı Akne Vulgaris ve Tedavisinin ilginizi çekeceğini düşünüyoruz.

Dergimize yeni katılan 2 branş uzmanlığı mevcut olan ve şu an 3. tıp uzmanlığını almak için eğitimine devam eden ; Anatomi Uzmanı, Pediatri Uzmanı ve Nükleer Tıp Hekimi Uzm. Dr. Arif Aluçlu “Pediatrik Jinekomasti”’yi bizimle paylaşıyor.

Bu sayımızdan itibaren yazıları ile aramıza katılan İstanbul Tıp Fakültesi Kalp ve Damar Cerrahisi ABD Başkanı Prof.Dr. Enver DAYIOĞLU ve Dışkapı EAH Eğitim Koordinatörü Prof.Dr. Murat ALPER hocalarımıza verdikleri destek için teşekkür ediyor ve saygılarımızı sunuyoruz. Murat Bey’in “TUS Kadrolarındaki Değişim” adlı yazısını okuyacaksınız.

Üniversite sınav maratonun yeni sona erdiği bu günlerde “Tıp Tercihleri “konusuna değindik. Öğrenci kongrelerini ele aldık ve sizin için derledik. Tıbba biraz da sosyal yönüyle bakacağımız; Kitap Ayıracı, Tarihte sağlık yönüyle bu ay, bunları biliyor muydunuz köşelerimizin de ilginizi çekeceğini düşünüyoruz. Bu sayımızda 2 yeni konumuzu dergimize dahil ettik; Tıp Terimleri Sözlüğü ve Tarihi Hastaneler…

Ve tabi ki yine sizleri biraz tebessüm ettireceğiz; tıbbi mizah köşemiz yine yerli yerinde.

Temmuz ve Ağustos aylarında gerçekleştirdiğimiz, dergimize yeni kalemler aradığımız, yoğun ilginizle bizi onure ettiğiniz iş başvurularınız için ilerleyen sayılarımızda da size geri dönüp, bizimle çalışma isteğinizi en iyi şekilde değerlendireceğiz, bu ilgiden ve isteğinizden dolayı yeniden teşekkür ederiz.

Tıbbın yoğun çalışma temposu ve stresinden, düzenleyeceğimiz yarışmalarla biraz da olsa uzaklaşalım ve Aralık sayımızda “Tıbbi Fotoğraf “ konulu yarışmamızla bu serinin başlangıcını yapalım dedik. Detaylarını daha sonra dergi sitemizde bulacağınız sürpriz ödüllerin sunulacağı yarışmamıza katılmaya ne dersiniz?

Yine bir solukta okuyacağınız, sayfalarını yeni amblemimiz ve yeni logomuzla özenle süslediğimiz, hocalarımızdan asistanlarımıza, tıp fakültesi öğrencilerimizden sağlık personellerimize kadar çok geniş bir kadro ile çalışarak karşınızda olduğumuz yeni sayımız için keyifli okumalar dileriz..

Bize bir basamak daha atlatacak olan her türlü eleştiriniz, düşünce ve önerilerinizle, dergimizde yayınlanmasını istediğiniz yazılarınızı iletisim@medicinexpress.org adresine ulaştırabilirsiniz.

Saygılarımla..

Dergiyi Okumak için : http://www.medicinexpress.org/ekim/

Dr. SİNEM ÖZMEN

Genel Yayın Yönetmen Yardımcısı

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.