Kategoriler
Haberler

Şaka gibi bir haber!

Radikal Gazetesi’nin Haberi
Hacer Boyacıoğlu

Kaymakam şiddetine maruz kalan kadın doktora bir darbe de yargıdan geldi. Diyarbakır Başsavcılığı, kaymakamdan gördüğü şiddet nedeniyle yere düşen doktorun kendini savunma amacıyla attığı tekmeyi suç sayarak bir yıl hapis cezası istedi.

Doktor Bahar Tekin, 25 Nisan günü Diyarbakır’ın Kocabey ilçesinin sağlık ocağında nöbetçi doktordu. Kaymakamlık Yazıişleri Müdürü Naci Akdemir felçli babası için evine doktor istedi. Kaymakamlıktan bunun için Doktor Bahar Tekin görevlendirildi. Ancak doktor, acil serviste hastaları bulunduğunu belirterek eve ambulans gönderdi.

İddiaya göre Kaymakam Muhammed Gürbüz, sağlık ocağına gidip Tekin’i dövdü. Doktor, olayı “Hakaret edip tokatladı. Yere düştüm. Beni tekmelerken küfür ediyordu” diye anlattı. Ancak dava, doktora açıldı. Kaymakamın tartışmada Tekin’i iterek düşürdüğü ve tekme attığı belirtilen iddianamede, ‘Tekin’in de kaymakamı tekmelediği’ belirtildi.

Adli tabip raporuna göre kaymakamın da hafif yaralandığı belirtilen iddianamede, yerde tekmelenirken tekme atan Tekin için, basit yaralama suçundan ceza istendi. Bahar Tekin’in basına yaptığı açıklamalar da suç sayıldı. Tekin, 25 Ekim’de basit yaralama ve basın yoluyla hakaretten yargılanmaya başlanacak.

Meslektaşları Tekin’e destek vermeye hazırlanırken Türk Tabipleri Birliği, davayı “Davacı kısmında ‘K.H’ (kamu hukuku) yazıyor. Anlaşılan K.H. tekmelenen hekimler için davacı değil” diye eleştirmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.