Kategoriler
Haberler

Tam Gün’de Yeni Yol

Kaynak : Medimagazin

Tam Gün Kararnamesinin çıkmasının ardından geçtiğimiz günlerde muayenehanesi olan üniversite hastanelerinde öğretim üyesi olarak görev yapan akademisyenlerin çalışma esaslarına ilişkin olarak ilgili YÖK üyeleri ve Sağlık Bakanı Recep Akdağ ve ilgili yetkililerle bir araya gelerek bir metin üzerinde çalışıldığını anımsatan Özcan, yeni bir tasarı hazırlandığını belirtti. Tam Günle ilgili YÖK’ün önerilerini Sağlık Bakanlığına ilettiklerini söyleyen Özcan, önerilerinde sözleşmeli öğretim üyeliğinin temel oluşturduğunu ve birkaç güne Bakanlıktan son kararın çıkacağını beklediklerini dile getirdi. 

Özcan, yeni tasarıda daha öncekine ilaveten dışarıda çalışan öğretim üyeleri için  bir anlaşmalı statü getirildiğini ifade ederek, ”Tam Gün’den ayrılıp dışarı giden doktorlarımızın saat ücreti karşılığında üniversitede ders vermeleri, asistan yetiştirmeleri söz konusu” dedi. 

Söz konusu hekimler için ”saat ücretinin 300 TL olduğunu, bunun 600 TL’ye kadar çıkmasını istediklerini” belirten Özcan, ”Sözleşmeli öğretim üyeliği statüsüne geçiliyor. Bu, ancak üniversiteden ayrılarak dışarıda çalışanlar için geçerli. Umarım akademik dünya için hayırlı olur, çünkü ilerde tüm öğretim üyeleri için sözleşmeli statüye geçişin adımı olabilir. ” diye konuştu.

Haberin Devamını Medimagazin’den Okumak için Tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.