Kategoriler
Haberler Kültür

Fetih 1453

17 milyon dolarlık bütçesiyle tarihin en pahalı Türk filmi olan ‘Fetih 1453’ün fragmanı dün yayınlandı… Tıklanma rekoru kıran film için ‘Tüm dünyada gösterilsin’ yorumları yapıldı.

İstanbul’un dillere destan fetih öyküsünü konu alan “Fetih 1453” filmi için geri sayım başladı.Vizyon tarihi 7 Şubat 2012 olarak belirlenen filmin fragmanı ise dün görücüye çıktı.Fragman, kısa sürede on binlerce defa tıklandı.

Çekimleri 3 yıldır süren “Fetih 1453”, 17 milyon dolarlık bütçesiyle ‘en pahalı Türk filmi’ olma özelliği taşıyor. Fragmanıyla bile ses getiren film için internette; “Film tüm dünyada gösterilsin ki gücümüzü herkes görsün” deniliyor.OSCAR TÖRENi GiBi GALA

Yapımcı Faruk Aksoy, ‘Fetih 1453’ün galasını Oscar töreninin yapıldığı ABD’deki Kodak Tiyatrosu’nda düzenlemek istiyor. Galaya Cameron Diaz gibi starlar davet edilecek. – Saklambaç –

Gişe rekortmeni filmlerin müzisyeni Oscar ödüllü Benjamin Walfisch, Fetih 1453 filmi için beste yapacak.

FARUK Aksoy’un çektiği ‘Fetih 1453’ün müziklerini Oscar ve Altın Küre ödüllü Benjamin Walfisch yapacak. Ünlü müzisyen, Hollywood için ‘Robin Hood’, ‘Red Riding Hood’, ‘Yaşamdan Bir Gün’, ‘Jane Eyre’, ‘Ye Dua Et Sev’, ‘Agora’, Atonement (bu filmle 2008 yılında Oscar ve Altın Küre kazandı) ‘Miss Potter’, ‘V for vandetta’ ve daha birçok gişe rekortmeni filmlerin müziğine imza attı. İlk kez bir Türk filmine müzik yapacak olan Benjamin Walfisch, 160 dakikalık filmin 120 dakikası için özgün besteler kullanacak. Fetih, aşk, din ve savaş temalarını işleyen Walfisch’in bestelerini Bratislava Senfoni Orkestrası icra edecek. Galasının Amerika’da Oscar törenlerinin yapıldığı Kodak Tiyatrosu’nda yapılacağı öğrenilen Fetih 1453, 7 Şubat’ta Türkiye’de vizyona girecek. Sinema tarihinin en pahalı filmi olma özelliğini elinde bulunduran Fetih 1453’te Fatih Sultan Mehmet’i Devrim Evin canlandırıyor. 

Kaynak : Star Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.