Kategoriler
Haberler

Sağlık Bakanı Akdağ: Grevin Aksamaya Yol Açacağını Sanmıyorum

AKDAĞ: “AKSAMAYA YOL AÇACAĞINI ZANNETMİYORUM”

Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ, yarın yapılacak grevin sağlıkta aksamaya yol açacağını zannetmediğini belirtirken, “Sağlık ihtiyacı ertelenemez bir ihtiyaçtır” dedi.

Akdağ, iş bırakmayla ilgili olarak çok basit bir engellemenin bile vatandaşın sağlığına zarar verebileceğini söyledi. Bireysel anlamda zarar verebilecek herhangi bir tutum içine girilmeyeceğini ümit ettiğini belirten Akdağ, böyle bir şey olması halinde, bunun hukuki sonuçlar doğuracağını ifade etti. Bunun, demokratik hakkı engellemek anlamına gelmediğini vurgulayan Akdağ, şunları ekledi:

“Sağlık ihtiyacı ertelenemez bir ihtiyaçtır. Dolayısıyla ümit ederim sağlık hizmetlerine bireysel anlamda, genel anlamda herhangi bir şey olmayacağını biliyorum da, bireysel anlamda da zarar verebilecek herhangi bir tutum içine girmezler. Çünkü böyle bir şey olursa bunun hukuki sonuçları da oluyor. Hastanenin kapısına gelen ya da ambulansın kapısına gelen bir vatandaşı geri çeviremezsiniz yani. Onun başına bir sıkıntı gelirse ondan mesul olursunuz.”

Kaynak : Vatan Gazetesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.