Kategoriler
Duyurular Haberler

Son Dakika… Son Dakika…

Slovakyalı doktarların direnişi, Slovakya Sağlık Bakanlığı’na geri adım attırdı.

Geçtiğimiz hafta, Slovakya Hekim Sendikası’nın maaşlarda aylık 700 Euro (1750 TL) zam talep etmeleri ve Slovakya hükümetinin aylık 300 Euro’dan fazla zam veremeyeceğini açıklamasıyla başlayan krizde sona ulaşıldı.

2.500 hekimin istifa dilekçesi vermesiyle olağanüstü hal ilan eden ve hekimleri tehdit eden Slovakya Başbakanı da geri adım atmak zorunda kaldı. Slovakya Hekimler Sendikası ve Slovakya Sağlık Bakanlığı arasındaki görüşmeler sonucunda, Slovak doktorlar istediklerine yakın ve hükümetin önerdiğinden daha fazla bir zam alacaklar. 2012 ve 2013 yıllarında kademeli olarak uygulanacak zam haberi sonrası, Slovak doktorlar işbaşı yapmaya karar verdi.

Bu haberin ardından Macaristan Tabipler Birliği web sitelerinde yaptıkları açıklamada eğer zam istekleri karşılanmazsa toplu olarak Macar doktorların da istifa edeceğini bildirdi. 

“Son Dakika… Son Dakika…” için 16 yanıt

hayatın boyunca o kadar yüksek bi parayı göremeyeceğin için kıskançlık krizi tuttu galiba

Sizin kazandığınız o üç kuruş paranın kat be katını kazanıyorum. Siz … a doymayın. Nitelikli işgücü sizi. Siz çalışmayın vatandaş rezil olsun var mı öyle iş.

FE yazından ve anlatım seklinden anladıgım doktorlukla ilgili hicbir sey bilmiyorsun ve eminimki yaptıgın işte doktorların yaptıgının onda biri bile degildir hatta ve hatta bu kadar para kazandıgına gore eminim bir kısmıda haksız kazanctır..Ben bir doktor olarak soyluyorum insallah doktorlara muhtac kalırsın bir gun…o zaman degerimizi anlarsın

FE sen ne iş yaparsın ne işe yararsın…. bu memlekete bu millete ne faydan var…. . sen dönmüş yatarken doktorlar çalışıyor. inşallah allah seni doktorların kucağına düşersin de aman dilersin. o zaman anşlarsın doktor ne demek:)). Angut seni:)

Teşekkürler asistanhekim.org, siz olmasanız böyle haberleri hiç duyamayacağız. Türkiye’de sağlık alanında gündem yaratan öncü bir site oldunuz candan tebrik ediyorum. Prof.Dr.M.T.

Yani şurda umut verici bir haber okuyoruz altına bakar bakmaz bir densiz yüzünden ekstra stres çekiyoruz..
Bizde böyle bir eyleme kalkışmak için maaşlarımızın asgari ücretle eşitlenmesini bekliyor meslektaşlarımız.. Çünkü neredeyse 4 kişilik bir ailenin açlık sınırına yakın gelirimiz var ama yakınmaktan başka birşey yapmaya cesaretimiz yok…

Bir işte sürekli bir konsantrasyon olması mümkün müdür? cvp: bazen. Peki bu konsantrasyon 8 saat mümkün müdür? cvp: çok az
Peki bu 36 saat mümkün olabilir mi? cvp: tıp doktoru…
F.E’ye sesleniyorum: Aldığın maaş yüksek sanırım oradan yola çıkarsak devlette veya özelde müdürlük görevin var bu da demek oluyo ki senin altların çalışıyo sen ise imza atıyosun yani nitelikSİZ iş gücü… Ama tıpta kıdemli de kıdemsiz de çook çalışır ve zekasını çalıştırır, yani nitelikli iş gücü… I guess u understand!! but u don’T

FE,
Gel, bir etraflıca tanışalım önce…
Ben kısaca S.D. Ama sen bana uzun uzun “Doktor Seda Hanım” de!

helal olsun, biz de başarabilsek keşke 🙁 olay tek maaş değil, saygı ve itibarımızı da geri istiyorum

Bu F.E bakana inananlardan galiba. Bakana göre asistan hekim 7.000 tl, hoca 15.000 tl kazanıyor. Gelsin fakülteye bu kadar kazanan birkaç asistan ya da hocadan fazlasını bulsun alnımı karışlasın.
Hayal dünyasında yaşıyor bazıları…

bu sitenin girişindeki Türkiye’nin asistan hekimleri cumlesini cok begendim.. eger türk asaistan hekimleri şeklinde olsaydı hiç hoşuma gitmeyecekti ve kapsayıcı eşitlikci olmayacaktı.. bu siteyi kurduğunuz için teşekkur ederdr dr amed 21.

Benim aldığım para 3 sene öncekinden 250 tl daha düşük. Tamam enflasyon zammı olsun kabul ama aldığım paranın emekliliğime veya primlerime yansımıyor oluşu kanıma dokunuyor aga. Böyle üçkağıt olmaz.Adam gibi para istiyoruz çünkü Mario gibi puan topluyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.