Kategoriler
Duyurular Haberler Şiddet

Yeter Artık! Yeni Yıl Yine Darp

İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi Polikliniği’nde görev yapan asistan hekim Turan Acar hasta yakınları tarafından darp edildi.

Şifa verdi, darp edildi (!)

Bir hafta önce bizzat katıldığı ve yönettiği operasyon sonucunda şifa bulan hastanın yakınlarının sebep olduğu darp olayını, Dr.Acar şu şekilde anlattı:

“Hasta muayanesi için poliklinik bölümümüze indim. Muayane odasında geçen hafta ameliyat ettiğim hastayı gördüm. Hasta ve hasta yakınlarına sıraları geldiği zaman muayanelerini gerçekleştireceğimi, bu sırada birçok hasta içeri girip çıkacağından ve namahrem durumlar oluşabileceğinden, dışarıda beklemelerini rica ettim. Bunun üzerine hasta yakınları bana “doktor olmuşsun ama adam olamamışsın diye hakaret ettiler”, ardından da üzerime yürüyerek yüzüme gözüme yumruk atmaya başladılar, yüzüm gözüm morardı, diğer hastalarıma hizmet veremez hale geldim, ” dedi.

Maruz kaldığı olay sonucunda diğer hastaların da sağlık hakkının şiddet uygulayan kişiler tarafından gasp edildiğini ifade eden Dr.Acar, darp olayına karışan hasta yakınlarından şikayetçi oldu. 

www.asistanhekim.org olarak bu olayın sonuna kadar takipçisi olacağımızı ve bugüne kadar binlerce hastaya şifa dağıtan hekim arkadaşımızın arkasında olduğumuzu önemle ifade ederiz.


“Yeter Artık! Yeni Yıl Yine Darp” için 6 yanıt

Bu şiddeti uygulayan, uygulatan, doktorları hedef gösteren herkesin Allah belasını versin.

Adalet sistemimiz bunları dışarda bırakırsa daha çok şiddet olaylarıyla karşılaşacağız! Ama lütfen savcı ve hakimlere saldıranlar da serbest bırakılsın!!

Sağlık Bakanlığı’nın şiddete tahammülsüzlüğünü ve sonuçlarını bu olayda da görmek istiyoruz, bakalım ne kadar samimiler!

Bu durumda, çalışan güvenliğinden sorumlu başhekimliğin doktorun şikayetine gerek bile olmadan dava açması gerekir…
http://www.sbn.gov.tr/icerikdosyalar/316182824_hcgyonetmelik.pdf

6 Nisan 2011 ÇARŞAMBA Resmî Gazete Sayı : 27897 deki yönetmeliğin son maddesi:MADDE 12 – (1) Bu Yönetmelik hükümlerini Sağlık Bakanı yürütür.
Hiç Sağlık Bakanı’nın hekimlere saldırılarda dava ve takibat yapmayan başhekim ya da sağlık müdürü hakkında işlem yaptığını duydunuz mu?

Allah belanızı versin aşağılık insanlar. Gücünüz doktora mı yetti insanlıktan nasibini almamış yobazlar. Darp ettiğiniz doktor kaç yılda yetişiyor, ailesine ve devlete maliyeti nedir hiç düşündünüz mü?

YAZIKLAR OLSUN YA NE DİYİM BİZİM ARKAMIZDA Bİ İDARE YOK Kİ BİZİM HAKLARIMIZI KORUSUN.ANCA SABİM İLETİLEN ŞİKAYETLERİ DİNLESİN BİZDEN SAWUNMA ALSIN.SAĞLIK BAKANIDA Bİ GÜN O KOLTUKTAN İNİP DOKTORLUĞA GERİ DÖNECEK TIP CAMİASINI BİLMEM KAÇ PARÇAYA BÖLDÜLER….İLAHİ ADALET DİE BİŞİ WARSA GÖRÜRÜZ.Kİ İNANÇ FİLAN BIRAKMADILAR ÇOK GEÇMİŞ OLSUN TURAN BEY.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.