Kategoriler
Haberler Mevzuat

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı tarafından yayınlanan Fatura teslim yerleri ile ilgili duyuru

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı tarafından Fatura teslim yerleri ile ilgili duyuru yayımlanmıştır;

T.C.

SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI

DUYURU

 

31.01.2012

 

1. ECZANELER TARAFINDAN FATURA, REÇETE VE EKİ BELGELERİN TESLİM EDİLECEĞİ SOSYAL GÜVENLİK İL MÜDÜRLÜKLERİ

 

Kurumumuz tarafından yapılacak olan yeni düzenleme ile 2012 yılı Temmuz ayından itibaren e-reçete uygulamasına geçilmesi planlandığından mevcut uygulamada değişikliğe gidilmeden eczaneler tarafından fatura, reçete ve eki belgeler 29.01.2012 tarihinde Kurum web sayfasında yayımlanan illere değil, 29.01.2012 tarihli duyurudan önceki bağlı olunan illere teslim edilmeye devam edilecektir.

 

2. SAĞLIK KURUMLARINA AİT FATURA, REÇETE VE EKİ BELGELERİN TESLİM EDİLECEĞİ SOSYAL GÜVENLİK İL MÜDÜRLÜKLERİ

 

29.01.2012 tarihinde Kurum web sayfasında yayımlanan duyuruda olduğu gibi Kurumumuzla sözleşmeli/protokollü sağlık hizmet sunucuları, 01.02.2012 tarihinden itibaren tüm fatura ve eki belgeleri; EK-1 de yer alan illerde bulunan ilgili sağlık sosyal güvenlik merkezlerine teslim edeceklerdir.

 

01.02.2012 tarihinden önce teslim edilen tüm fatura ve eki belgelere ait inceleme, itiraz, ödeme ve sözleşme yürütüm işlemleri teslim alan il müdürlükleri tarafından yapılmaya devam edilecektir.

 

Ancak 01.02.2012 tarihinden sonra teslim edilen tüm fatura ve eki belgelere ait inceleme, itiraz, ödeme ve sözleşme yürütüm işlemleri EK-1 de yer alan il müdürlükleri tarafından yapılacaktır.

 

3. OPTİSYENLİK MÜESSESİNE AİT FATURA, REÇETE VE EKİ BELGELER

 

Optisyenlik müesseseleri tarafından genel sağlık sigortalısı ve bakmakla yükümlü olunanlara düzenlenen fatura, reçete ve eki belgeler mevcut uygulama da değişikliğe gidilmeden önceki aylarda olduğu gibi bağlı olunan illere teslim edilmeye devam edilecektir.

 

4. ŞAHIS ÖDEMELERİ

 

Genel sağlık sigortalısı ve bakmakla yükümlü olunanlara ait şahıs faturalarına ait işlemler mevcut uygulama da olduğu gibi yürütülmeye devam edilecektir.

Duyuru ekleri için tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.