Kategoriler
Haberler

Türkiye kendi GDO’lu ürünlerini yetiştirmeli – Nihal Işık

Haber Ekspres Gazetesi / Nihal Işık 

Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarla Bitki Bölümü Bitki Islahı ve Genetiği öğretim üyesi Prof. Dr. Muzaffer Tosun, Türkiye’nin dışardan GDO’lu ürün almamasını, kendi GDO’lu ürünlerini yetişmesini istediğini söyledi. Greenpeace üyelerinin yaptıkları eylemlerin de sonuç getirmeyeceğini açıkladı.

Nihal Işık– Greenpeace üyeleri Biyogüvenlik Kurulu’nun, 13 GDO’lu mısır çeşidinin ithalatına onay vermesi ve Kurul’un onayını bekleyen 42 farklı GDO’lu ürün de olması nedeniyle imza kampanyası başlattı. Alınan yanlış kararın iptal edilmesi için sonuç alınana kadar çalışmalarına devam edeceklerini belirten Greenpeace üyelerine Prof. Dr. Muzaffer Tosun, “Bu eylemler bir sonuç getirmez” dedi.

Gen uzmanları açıklasın

Prof. Dr. Tosun, “GDO’lu ürünler kanser yapar söylemlerini bilim adamlarının söylemesine şaşıyorum. İspat edilmeyen bir konu hakkında nasıl konuşuyorlar anlamıyorum. Ben Ziraat Fakültesi’nde bitki ıslahı bölümünde çalışan ve  moleküler genetiği bilen bir öğretim üyesiyim. Türkiye’de kaç gen uzmanı açıklama yapmış ona bir baksınlar. devamını okumak için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.