Kategoriler
Duyurular Haberler Şiddet

Açık mektup ! Çok Önemli !

Sağlık Çalışanlarına şiddet gün geçtikçe artmakta ve bu durum ciddi anlamda hepimizin canını sıkmaktadır. Şiddetin hiçbir türevini kabul etmediğimizi ve etmeyeceğimizi bir kez daha açık yüreklilikle ifade ederiz.

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz Cuma günü “iddialara ve bize iletilenlere” göre, Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde üzücü bir olay meydana gelmiştir. Sağlık Çalışanları ve Kamuoyu da olayın bizzat takipçisi olmuştur. Bu bağlamda yüzlerce yorum ve email tarafımıza ulaşmıştır. 

Tarafımıza ulaşan bazı yorumlar ve emailler şiddet uyguladığı iddia edilen kişinin, şiddet uygulamadığı ve olayın asistanhekim.org ‘a ulaştığı gibi olmadığı yönündedir. 

Hak ve adalet asistanhekim.org’un en vazgeçilmez ve temel unsurudur!

Bu bağlamda, eğer gerçekten bizlerle paylaşmak istediğiniz birşey varsa, genel ahlak ve görgü kuralları çerçevesinde lütfen bunu bize iletin. Biz de tarafsızlık anlayışımız gereği bunu kamuoyu ile paylaşalım. 

ACİLEN CEVABINIZI BEKLİYORUZ !

Saygılarımızla

email adresimiz : bize iletişim sekmesinden ulaşın

“Açık mektup ! Çok Önemli !” için 3 yanıt

Acil doktoru V.Ü’nün yüzündeki izleri kim yaptı o zaman?
Müdür doktoru dövüyor, ben yapmadım diyor.
Müdür hem doktoru dövüyor hem de görevine devam ediyor.
İnanılmaz!

Gazi Üniversitesi’nde 10 Şubat 2012 Cuma günü yaşanan şiddet olayı, hekime yönelik şiddete yeni bir boyut kazandırmıştır. Acil serviste görevi başında bulunan asistan arkadaşımıza, hastanenin güvenliği ve düzeninden sorumlu kişi olan Hastane Müdür Vekili Arif Sezgin tarafından sözlü ve fiziki saldırıda bulunulmuştur.

Sağlık çalışanlarının hasta ve hasta yakınlarınca şiddete maruz kaldığı onlarca talihsiz örnek hafızalarımızda tazeliğini korurken, işinin bir parçası da sağlıkçıların güvenliğini sağlamak olan Arif Sezgin’in bu zorbalığını kabul etmek hiçbir şekilde mümkün değildir. Daha vahim olan bir durum da, tüm Türkiye’den hekim arkadaşlarımızın ciddi tepkisine neden olan bu olay sonrası Arif Sezgin’in hastane müdür vekilliği yapmaya devam etmesidir.

Yapılması gereken açıktır.

Gazi Üniversitesi Müdür Vekili Arif Sezgin derhal görevden alınmalıdır.

Bir an önce, Gazi Üniversitesi Rektörü, Dekanı ve Başhekimi, meslektaşlarına uygulanan bu şiddete göz yummayacaklarını ve Arif Sezgin’i görevden aldıklarını açıklamalıdır. Aksi durumda Ankara’nın tüm hekimleri şiddete maruz kalan arkadaşlarına sahip çıkacaklardır.

Buradan duyuruyoruz.

21 Şubat 2012 Salı günü saat 12.30’da şiddete tepkimizi ifade etmek, hekimlerin yalnız olmadığını göstermek için Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi bahçesinde buluşuyoruz.

Hekime yönelik şiddete göz yumulmasına, bu yaşanan olayın geçiştirilmesine izin vermeyeceğiz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Ankara Tabip Odası

Yönetim Kurulu

.

21 şubatta gazi tıp fakültesinde saat 12.30 da basın açıklaması yapılacaktır . müdür doktoru darp etmiştir .doktorun yanında acil servisin bir hocasıda bulunmasına rağmen müdür doktora saldırmıştır . doktorun yüzünde derin tırnak izlerini içeren fotograflar mevcuttur . sağlık çalışanlarına şiddete artık son . ankara atatürk hastanesi nde bir güvenlik görevlisi arkadaş ta bıçaklanmıştır . yoğun bakımda tedavi altındadır . artık yeterrrrrr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.