Kategoriler
Haberler

EGESADER’in Kardiyoloji kursuna hekimlerden büyük ilgi

Kaynak : Ayça ÖZGÜL ile Sağlık Haber

Ege Uluslararası Sağlık Federasyonu (ESAFED)’in üyelerinden EGESADER (Ege Sağlık Gönüllüleri Derneği) İzmir’deki aile hekimleri’nin, pratisyen hekimler’in ve iş sağlığı hekimleri’nin katıldığı ‘’Birinci Kardiyoloji Kursu’’nu düzenledi.

EGESADER bünyesinde Aile Hekimleri ve İş Sağlığı Hekimlerine 28-29 Ocak 2012 tarihleri arasında geniş bir öğretim üyesi kadrosu ile düzenlenen Güncel Kardiyoloji Kursu’nda; Kalp Krizi, EKG Bulguları, Pratik Elektrokardiyografi, EKG Değerlendirme, Radyografik İncelemelerde Tanı Yaklaşımı gibi konular ele alındı.

Hekimlerin Pratik Bilgilerine Faydası Oldu

EGESADER Başkanı Prof. Dr. Talat Tavlı, derneğin düzenlediği kursun hekimlerin pratik bilgilerinin güncellemelerine faydası olacağını bildirdi.Kardiyoloji Kursu’nu konusunda uzmanlaşmış akademisyen öğretim üyelerinin vereceğini bildiren Dr. Tavlı, karşılıklı bilgilendirme sonucu aile hekimlerimizin poliklinikte sıkıntı çektikleri ve cevap aradıkları soruları bizzat uzmanına sorma imkanı bulacaklarını bildirdi. Kardiyoloji Kurs Sekreteri Dr. Kahraman Satılmış aile hekimi olarak güncel kardiyolojik yenilikleri takip etmede karşılarına bir fırsat çıktığını belirterek, “Günlük koşuşturmalar içinde cevabını bulamadığımız soruları cevaplandıracak uzmanlarla karşılıklı diyalog kurmamız çok faydalı olacaktır.” diye konuştu.

Hekimlere Yönelik Kurslara Devam Edilecek

EGESADER konferans salonunda yapılan toplantı öncesi İzmir İl Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Ali İravul aile hekimlerinin sorunlarına ve yeniden yapılanmaya ilişkin bilgi verdi ve konuyla ilgili soruları cevaplandırdı. İravul, “Böylesine önemli bir konuda EGESADER’in verdiği bu kursu çok önemsiyoruz. Başka konularda da benzeri kursları bekliyoruz” dedi. İravul katılımcılara EGESADER Başkanı Prof. Dr. Tavlı’dan 18 Şubat’ta Ağrı Kursu verilmesi sözünü aldıkları müjdesini sözlerine ekledi. Konuşmacılar Elektrokardiyografi (EKG) yanısıra kalp yetmezliği, hipertansiyon, hiperlipidemi konusunda Prof. Dr. Talat Tavlı, Prof. Dr. Vedide Tavlı, Prof. Dr.Serdar Tarhan, Doç. Dr. Harun Evrengül, Doç. Dr. Cevat Şekuri, Doç. Dr. Ozan Utuk, Yrd. Doç. Dr. Mustafa Zungur sunumlarıyla interaktif tartışma ortamı oluşturdular. Kardiyoloji kursunun kendileri için çok faydalı olduğunu söyleyen katılımcılar, İzmir aile hekimlerinin en büyük eksikliğinin karşılaştıkları sorunları tartışabileceklerini doktor ve uzmanların bir arada olacağı böyle toplantıların devam etmesinin faydalı olacağını söylediler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.