Kategoriler
Haberler

Gazi Üniversitesi Rektörlüğü’ne Acil Çağrımızdır ! Paylaşalım

Paylaşalım ki bize ulaşmadı denmesin !

Doktorlarsitesi.net ‘in Gazi Üniversitesi Rektörü’ne Yaptığı Acil Çağrı !

Sayın Rektör Prof. Dr. Rıza AYHAN,

Bir hukuk prefesörü olarak toplumsal şiddet olaylarına karşı tepkisiz ve duyarsız kalmayacağınıza inanıyoruz. Bugün Türkiye’nin en önemli tıp fakültesi ve hastanelerinden biri olan üniversiteniz tıp fakültesi hastanesinde gerçekleşen sağlık çalışanına yönelik ( asistan hekim) doktor olan arkadaşımıza yapılan şiddet asla kabul edilemez! Hele de bu şiddetin hastaneniz müdürü tarafından yapılmış olması şaşkınlığımızı iki kat artırmıştır! Sadece iyi bir doktor olmak için uzmanlık eğitimini alan, hastalarına en iyi hizmeti sunmak için gecesini gündüzüne katan meslektaşımız gelin görün ki hiç haketmediği bir saldırı ile sarsılmıştır. Hastane müdürünüz tarafından gerçekleştirilen bu şiddet olayı tüm Türkiye’deki sağlık çalışanlarının vicdanını sızlatmıştır.Hastane müdürünüz şiddete başvurmakla kalmamış asistan hekim arkadaşımıza daha tehditler yağdırmıştır.

Sözün bittiği yerdeyiz…

“Sen benim kim olduğumu biliyor musun?
Seni ben istediğim yere sürdürürüm (!) BEN SENİN AMİRİNİM !!!” 

bırakın şiddeti sadece yukarda sarfedilmiş sözcüklerin dahi bir hukuk profesörü olarak suç olduğunu pekala siz de çok iyi biliyorsunuz. Bir hekime tehditler yağdıran, fiziksel şiddet uygulayan bu kişinin hastanenizde nasıl görev yapabildiğini idrak etmeye çalışıyoruz! Bir hastane müdürüne yakışan üslup ve tavır bu mudur? Hastanenizin bu yönüyle akıllarda kalmaması , üniversitenizin hekime şiddet ile anılmaması, meslektaşımıza yapılan bu çirkin saldırı ve kara lekenin biran önce temizlenmesi için, adaletin yanında, bu çalışanınızın derhal tarafınızdan da cezalandırılması en büyük beklentimizdir. Gazi Üniversitesi Rektörü ve hukuk profesörü olarak bu can sıkan , yürekleri burkan, asla tolerans gösterilmemesi ve suçlularının acilen cezalandırılması gereken olaya tepkisiz ve duyarsız kalmayacağınıza inanıyoruz.

Kamuoyunu ve hekimlerin vicdanını bir nebze olsun rahatlatacak cevabınızı arz ederiz. Saygılarımızla

DoktorlarSitesi.NET

“Gazi Üniversitesi Rektörlüğü’ne Acil Çağrımızdır ! Paylaşalım” için 10 yanıt

Bu tür kendini bilmez çok müdür var siyasetle o sevilere gelmiş vatandaşa sözde yardım ediyor havası vererek farkında değil ki partisini de zarar vermektedir.Sorsan iki kelimeyi bir araya getiremez.Yazık bu ülkenin insanlarına.

Sağlık pastasını paylaşmak isteyen kapital sahipleri hekimlik mesleğini hiç saymaktadırlar. Atatürk devrimi bir hayalmiş meğer, halkçılık devletçilik nerede!!

siyasi iktidar,bu ve benzeri kanunsuzluklarin sorumlusudur.Degil hekimi hic bir kimseyi,hatta hayvana bile zor kullanarak,siddetle muamele edilemiyecegini bu sahsa birileri resmi yolla hatirlatmali.Fasit baski giderek artiyor.Sayin Hekim V.U.nun yanindayiz.Rektorlugun,Hastane Bas hekimliginin,hatta Saglik Bakanliginin tavrini dikkatle izliyoruz.”Ben adam harcamam”diyen Basbakan in tavri nerelere kadar uzanmis bir gorelim.
U.A California USA

Gazi Üniversitesinde bu tür olaylar çok sık meydana geliyor. Bir yerlere gelmiş kıdem, mevki sahibi insanların “sen benim kim olduğumu biliyormusun? ” sözleriyle insanları aşağılar tarzda saygısızca diyalogları oluyor.. sonrası ne mi oluyor? hiç…

bu göreve gelen müdürler ilk önce kendilerine yakın olan personeli yerlerini değiştirirler daha sonra kılık kıyafet hiç önemli değil gez babam gez. daha sonra ellerinde bir telsiz telefon

Arkadaşlar tüm bu durumları kendimiz oluşturduk bir birimize sahip çıkmadık hatta kendimize bile sahip çıkmadık. Hekimlere yaptırımlar yapıldığımda bir hafta görev bıraksaydık herkes mesleğimizin kıymetini anlardı. Egitimde, hukukta bir yıl geciktiğinde olur ama sağlık bir saat bile geciktirilemez.

acaba bu mudur doktor değilde hasta veya hasta yakını dövse ne olurdu ? ben söyleyim basta sağlık bakanlğı ve medya olmak üzere herkes ayaklanırdı. ama işte dayak yiyen doktor olunca biz burda kendi kendimize konusur dururuz kimsenin de umrunda olmaz. malesef durum budur. en iyisi doktorlar olarak savunma sanatlarını öğrenelim:) hasta ve yakınlarından sonra nihayet hastane yöneticileride doktor dövmeye basladı düşmanlarımızın sayısı giderek artıyor .

Sayın Rektör Prof. Dr. Rıza AYHAN
Hastane müdürü bize kim olduğunu hatırlatırken biz kimiz artık bilemiyorum.
hastaları kıdemlerine göre, amirlik derecelerine göre mi muayene etmeli; eğer böyle değilse herkes neden bize sıfatlarını hatırlatma zahmetinde bulunuyor..
umarım o şahsa bizi tatmin edecek cevabı vererek yaramızı sararsınız..

o doktor’un hastasına nasıl davrandıgını neden yazmıyosunuz acaba?bu mu tarafsız haber anlayışı…doktoru mağdur ettiğiniz yetmezmiş gibi bide genelleme yaparak bütün doktorları ilgilendiren bi konu olarak bunu lanse ediyorsunuz… doktorun üslup ve tavrına bakıp hastasına nasıl davrandıgına bakıp oyle konusmak gerekiyor….

madem biliyorsun sen yazsana nasıl davranmış. o zaman doktorlarda her saygısız , kendine sövüp sayan vatandaşı dövsün bumudur yani nasıl bir kafadasın sen ? evet hekime şiddet bütün doktorları ilgilendiriyor sözlü yada fiili saldırıya uğramayan hekim yok çünkü şu memlekette.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.