Kategoriler
Haberler

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Başhekimliği’ne Çağrı ! Paylaşalım

Paylaşalım ki bize ulaşmadı denmesin !

Doktorlarsitesi.net‘in Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Başhekimi’ne  Çağrısı

Sayın Prof.Dr.Sacit TURANLI,

sizin de bir hekim meslektaşımız olarak sağlık çalışanlarına ve hele de hekimlerimize şiddete asla tolerans göstermeyeceğinize inanıyoruz. Şiddete karşı mücadelede hekimler olarak şiddetle karşı duruş sergilememiz gereken şu günlerde hastanenizde meydana gelen bir asistan hekim arkadaşımıza yapılan şiddet haberi, hele de bu şiddetin hastaneniz müdürü tarafından bizzat gerçekleştirilmiş olması, biz hekimleri gerçekten şaşkına uğratmış ve nutkumuzun tutulmasına sebebiyet vermiştir.

Sözün bittiği yerdeyiz…

“Sen benim kim olduğumu biliyor musun?
Seni ben istediğim yere sürdürürüm (!) BEN SENİN AMİRİNİM !!!” 

diye bir hekime tehditler yağdıran bu kişinin hastanenizde nasıl görev yapabildiğini idrak etmeye çalışıyoruz! Bir hastane müdürüne yakışan üslup ve tavır bu mudur? Hastanenizin bu yönüyle akıllarda kalmaması , hekime yapılan bu çirkin saldırı ve kara lekenin derhal temizlenmesi için, adaletin yanında, bu çalışanınızın derhal tarafınızdan da cezalandırılması en büyük beklentimizdir. Dekan vekili olarak görev yapmanız sebebiyle bu çağrımızı ayrıca dekanlığınıza da bizzat yapmış olduğumuzu varsayıyoruz.

Sizden acilen bir açıklama ve destek bekliyoruz.

Cevabınızı arz ederiz. 

Saygılarımızla

doktorlarsitesi.net

“Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Başhekimliği’ne Çağrı ! Paylaşalım” için 5 yanıt

Hastane müdürleri ne zamandan beri hekimlerin amiri oldu? Hangi yetki ile acil servise gelip hekime müdahale edebiliyor. Konunun ayrıntılarının bu kişinin amiri tarafından açıklanmasını ve gerekli idari soruşturmanın açılmasını talep ediyorum.

Sayın Prof.Dr.Sacit TURANLI,
Hastane müdürü bize kim olduğunu hatırlatırken biz kimiz artık bilemiyorum.
hastaları kıdemlerine göre, amirlik derecelerine göre mi muayene etmeli; eğer böyle değilse herkes neden bize sıfatlarını hatırlatma zahmetinde bulunuyor..
umarım o şahsa bizi tatmin edecek cevabı vererek yaramızı sararsınız..

Gazi Üniversitesi’nde 10 Şubat 2012 Cuma günü yaşanan şiddet olayı, hekime yönelik şiddete yeni bir boyut kazandırmıştır. Acil serviste görevi başında bulunan asistan arkadaşımıza, hastanenin güvenliği ve düzeninden sorumlu kişi olan Hastane Müdür Vekili Arif Sezgin tarafından sözlü ve fiziki saldırıda bulunulmuştur.

Sağlık çalışanlarının hasta ve hasta yakınlarınca şiddete maruz kaldığı onlarca talihsiz örnek hafızalarımızda tazeliğini korurken, işinin bir parçası da sağlıkçıların güvenliğini sağlamak olan Arif Sezgin’in bu zorbalığını kabul etmek hiçbir şekilde mümkün değildir. Daha vahim olan bir durum da, tüm Türkiye’den hekim arkadaşlarımızın ciddi tepkisine neden olan bu olay sonrası Arif Sezgin’in hastane müdür vekilliği yapmaya devam etmesidir.

Yapılması gereken açıktır.

Gazi Üniversitesi Müdür Vekili Arif Sezgin derhal görevden alınmalıdır.

Bir an önce, Gazi Üniversitesi Rektörü, Dekanı ve Başhekimi, meslektaşlarına uygulanan bu şiddete göz yummayacaklarını ve Arif Sezgin’i görevden aldıklarını açıklamalıdır. Aksi durumda Ankara’nın tüm hekimleri şiddete maruz kalan arkadaşlarına sahip çıkacaklardır.

Buradan duyuruyoruz.

21 Şubat 2012 Salı günü saat 12.30’da şiddete tepkimizi ifade etmek, hekimlerin yalnız olmadığını göstermek için Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi bahçesinde buluşuyoruz.

Hekime yönelik şiddete göz yumulmasına, bu yaşanan olayın geçiştirilmesine izin vermeyeceğiz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Ankara Tabip Odası

Yönetim Kurulu

.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.