Kategoriler
Duyurular Haberler

Gençler seslerini duyuruyor, geleceği şekillendiriyor…

BROŞÜRE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

Uluslararası Genç Ürologlar Derneği, 2010 yılında ülkemizde ve Avrupa’da genç ürolog kavramının yaratıcı ülke olması nedeniyle Ankara’da kurulmuş ve çalışmalarına dünyadaki tüm ülkeleri hedef alarak başlamıştır. Kuruluş felsefesi, mesleki gelişimin en hızlı ve sağlıklı yaşandığı, uzmanlığın ilk 5 yılı veya 40 yaş altı dönem olarak tanımlanan “Genç Uzman Hekim” grubunun her türlü akademik, bilimsel ve sosyal ihtiyaçlarını belirlemek ve bu onularda çalışmalar planlayarak Türk ve Dünya Üroloji’sine fayda sağlamaktır. Bu noktadan yola çıkarak kurulan derneğimiz hızla kuruluş aşamalarını tamamlamış olup, ulusal ve uluslararası hedefler gözeterek birçok ülkeden belirlenmiş temsilciler ile çalışmalarına başlamıştır.

Bu sempozyum Uluslararası Genç Ürologlar Derneği- Türkiye’nin “Açılış Toplantısı” olarak, ülkemizdeki genç üroloji uzmanlarına ve asistanlarına akademik perspektifte vizyon katmayı amaçlayan ve bazı konular hakkındaki bilgileri güncelleyen bir formatta planlanmıştır. Amacımız, akademik ve yönetsel bir bütünsellik içerisinde genç ürologlara çalışma şartlarını ve yönelimlerini seçerken elimizden geldiğince katkı sağlamaktır. “Genç akademik ürolog nasıl olmalı?” sorusuna fikirlerini katacağını düşündüğümüz her meslektaşımızla bu sorunun cevabını beraber irdelemek bizleri mutlu edecektir. Sizleri aramızda görmekten büyük mutluluk duyacağımızı ifade eder, sevgi-dostluk kavramları ile iç içe yapmayı planladığımız bu toplantıda birlikte olmaktan onur duyacağız.

Saygılarımızla

Dr. Emre HURİ
IYUA Türkiye Başkanı

Dr. Cenk ACAR
IYUA Türkiye 2. Başkanı

Dr. Ali Ersin Zümrütbaş
Genel Sekreter

Dr. Ömer Onur Çakır
Proje Sorumlusu

Dr. Mehmet Selçuk Keskin
Uluslararası İletişim Sorumlusu

Dr. Mehmet Reşit Gören
İletişim ve Medya Sorumlusu

Dr. Bülent Akdoğan
Düzenleme Kurulu adına

“Gençler seslerini duyuruyor, geleceği şekillendiriyor…” için bir yanıt

Şu ‘genç bilmem ne derneği’ şeklindeki dernekler çok enteresan. zaten uzman hekim olma yaşı ortalama olarak 30’lu yaşlar. En fazla 6-7 yıl sürecek bir dönem için bu tarz dernekler açmanın anlamı ne anlamış değilim. çoğu gereksiz dernekler bence bunlar. amaç eğer genç uzman hekimlerin problemlerini yansıtmaksa, bu uzmanlık dernekleri çatısı altında da paylaşılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.