Kategoriler
Haberler Kültür

Hayatı yeniden keşfedin – ödüllü kitap tanıtımı

Kitapları yüz binlerce satan, pek çok dile çevrilen Dr. Jeffrey Young ve Janet Klosko’nun büyük ilgi gören kitabı “Hayatı Yeniden Keşfedin” PsikoNET yayınları tarafından uzman isimlerce Türkçeye kazandırıldı. Şema terapi yönteminin psikiyatrik birçok sorunun testleri ve çözüm yolları kitapta detaylı olarak ele alınıyor. Hayatı Yeniden Keşfedin” mutluluğa ulaşmanızı engelleyen girdaplardan nasıl kurtulabileceğimizi gösteriyor.

Şema Terapi yönteminin yaratıcılarından Dr. Jeffrey Young ve Janet Klosko, ilaçların yardımı ve uzun süren geleneksel terapiler olmadan, şemalarınızı testler aracılığıyla fark edip, bilişsel terapinin devrim niteliğindeki ilkeleri ile değiştirmenize yardımcı oluyor. Kendinizi sınayın, testleri yapın, kendinizi tanıyın! Young ve Klosko hem ilişkilerde hem de iş hayatında anlamlı değişiklikler yapabilmemiz için gerekli yolları basit bir dil ve okuyucunun kendi kendine yapabileceği testlerle ortaya koyuyor. Hayatı Yeniden Keşfedin, PsikoNET Yayınları tarafından okurlara sunuldu. Çeviri editörleri ise PsikoNET Psikoterapi ve Eğitim Merkezi yöneticisi Psikiyatrist Dr. Alp Karaosmanoğlu ve Klinik Psikolog Esra Tuncer.

11 “Şema” Kalıbı İnceleniyor

Sürekli size soğuk davranan kişilerle mi ilişkiler yaşıyorsunuz? En yakın hissettiğiniz kişilerin bile sizi umursamadığını ya da yeterince anlamadığını mı düşünüyorsunuz? Aslında bir şekilde kusurlu olduğunuzu ve sizi gerçekten tanıyan birinin sizi sevip kabullenmesinin olasılıklı olmadığını mı düşünüyorsunuz? Başkalarının ihtiyaçlarını kendinizinkilerden önde mi tutuyorsunuz? Böylece ihtiyaçlarınız hiç karşılanmıyor mu hatta ihtiyaçlarınızın neler olduğunu bile bilmiyor musunuz? Başınıza korkunç bir şey geleceğinden basit bir boğaz ağrısının bile ciddi bir hastalığın belirtisi olabileceğinden mi korkuyorsunuz? Çevrenizden ne kadar takdir ve onay alırsanız alın, hala bunu aslında haketmediğinizi düşünüyor ve mutsuz mu hissediyorsunuz? Bu kalıplara “şema” deniyor. Bu kitapta, en yaygın on bir şema tanımlanıp, onları nasıl tanıyacağınız, kökenlerini nasıl anlayacağınız ve onları nasıl değiştireceğiniz anlatılıyor.

Kitap ödülü ile ilgili detaylara ulaşmak için tıklayın Esra Öz ile Sağlık Gündemi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.