Kategoriler
Haberler Köşe Yazıları

Hekime Şiddet, İnsan Sağlığına Şiddettir!

Uzm.Dr.Erdinç Nayır’ın kaleminden

ARTIK YETER !!!

Gün boyunca hayatımızdan birçok fedarlıklar vererek, mesleğimizin onuruna yakışacak şekilde çalışıyoruz ve hasta bakıyoruz. Bugün hastane çıkışında yorgun bir şekilde evime dönerken bu haberi duymak beni çok üzdü ve pes dedim, çalış didin, emek ver, işte karşılığı bu olsun. Bu nasıl bir cehalettir !!! Bu tarz olaylar sonucunda bir çok hekim, mesleklerinden soğumaktadır. Bu haber diğer şiddet olaylarında olduğu gibi sessiz kalınabilecek bir haber değil.

Niğde Devlet Hastanesi acil servisinde bir kişi, hamile eşine yanlış tedavi uygulandığı iddiasıyla nöbetçi doktor Kenan Polat arkadaşımızı bıçakla yaraladı. Bu nasıl bir cahilce bir harekettir, nasıl yanlış tedavi yaptığını düşündün, hadi düşündün diyelim bunun karşılığında bir hekimin boğazını kesmeye çalışmakmıdır karşılığı. Eğer istemediğin, yanlış olduğunu düşündüğün bir durum varsa o sağlık merkezinden ayrılırsın veya o kişi hakkında şikayette bulunursun. Haklıysan hakkını alırsın.

Hekim arkadaşlarımız buna sessiz kalmamalı. Hadi bizler sessiz kalmıyoruz, kendi aramızda konuşuyoruz ama bu konuşmalar yetmiyor artık, gördüğümüz üzere. Artık hizmet verdiğimiz, sağlıklarını kendi sağlığımızdan daha fazla düşündüğümüz vatandaşlarımızda bu duruma tepki göstermeli.

Şiddete karşıyız açıklamalarını yapmak veya hastanelere bu tarzda yazılar asmak çözüm değildir. Çözüm eğitimden, Sağlık Bakanlığı’ından ve gerçekten insan sağlığını düşünen bizleri yöneten kişilerden ve halkımızın desteğinden geçer.

Buna çözüm bulunmaz ve bu şiddet olayları artarsa ne olur biliyormusunuz? Bir hastaneye gittiğinizde mesleğini yapmaktan bıkmış, herhangi bir şevk duymayan bir hekime muayene olmak zorunda kalırsınız. Bu şekilde de kaliteli sağlık hizmeti alamazsınız.

Sağlığını gerçekten düşünüyorsan hekimlere ve sağlık çalışanlarına olan şiddete karşı çık, bunun engellenmesi için hekimlere destek ver…

Hekime Şiddet, İnsan Sağlığına Şiddettir!

Uzm.Dr.Erdinç Nayır

“Hekime Şiddet, İnsan Sağlığına Şiddettir!” için bir yanıt

BEN DE NİĞDE DEVLE HASTANESİ ACİL SERVİSİNDE PRATİSYEN HEKİM OLARAK ÇALIŞMAKTAYIM VE BU VAHİM OLAY NE KADAR YANLIŞ ANLATILDI SÖYLEMEK İSTİYORUM:İLK OLARAK KENAN ARKADAŞIM ACİL SERVİSE TEK BAŞINA BAŞVURAN BAYAN HASTANIN ŞİKAYETLERİNİ DİNLEDİKTEN SONRA GEREKLİ TAHLİLLERİ ALMIŞ VE TEDAVİSİNE BAŞLAMIŞTIR.BAYAN BİR MÜDDET SONRA AA İSİMLİ EŞİNE TELEFON AÇMIŞ VE ACİL SERVİSTE OLDUĞUNU BİLDİRMİŞTİR.15-20 DK SONRA ACİL SERVİSE GELEN AA ÇOK AĞIR KÜFÜRLER EDEREK ACİL SERVİSE GİRMİŞ(GÖRÜNÜŞÜNDEN DE SARHOŞ OLDUĞU ANLAŞILIYOR VE BU ZAMAN DİLİMİNİN GÖRÜNTÜ KAYITLARI VERİLMEMİŞTİR)HEM EŞİNE YİNE Mİ ACİLE GELDİN DİYE KÜFÜR ETMİŞ HEM DE DOKTORUNUN KİM OLDUĞUNU KÜFÜRLÜ BİR DİLLE SORMUŞTUR.BUNUN ÜZERİNE KENAN ARKADAŞIM HASTANE POLİSİNİ ÇAĞIRARAK ŞİKAYETÇİ OLMUŞTUR.İFADE ALMAK ÜZERE KARAKOLDAN DA BİR EKŞP HASTANEYE GELMİŞTİR.İFADESİ ALINAN AA KARIMI BİR DOLAŞAYIM DİYE HASTANE POLİSİNİN ODASINDAN AYRILMIŞ VE KENAN ARKADAŞIMIN BOĞAZINA BIÇAK SAVURMUŞTUR.SON ANDA REFLEKS OLARAK ÇEKİLMESE ŞU ANDA ARAMIZDA OLNUYOR OLACAKTI.VE BU OLAY BÜTÜN HABER MERKEZLERİNE İLETMEMİZE RAĞMEN ANCAK BİR HAFTA SONRA HABER OLMUŞTUR.AMA HABERDE YANLIŞ TEDAVİ UYGULADIĞI GİBİ GERÇEK DIŞI BİLGİLER YER ALMAKTADIR VE BU YÜZDEN DE ÖNCE SORUŞTURMA GEÇİRECEK OLAN DA KENAN ARKADAŞIMDIR.AYRICA HABER YAPANLAR DA OKADAR DİKKATLİ Kİ SOYADI BOLAT OLAN ARKADAŞIMIN POLAT OLARAK VERMİŞLER VE DÜZELTMEMİŞLERDİR.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.