Kategoriler
Haberler Şiddet

Hürriyet Gazetesi: Gazi Acil’de şiddet olayları istifa getirdi

Gazi Üniversitesi Acil Servisi’nde asistan hekim Volkan Ülker’i darp ettiği iddia edilen hastane müdür vekili Arif Sezgin istifa etti. Yaşanan olaylarda kendisinin mağdur olduğunu belirten Sezgin, hakarete ve fiziksel şiddete maruz kaldığını öne sürdü.

GAZİ Üniversitesi Acil Servisi’nde asistan hekim Volkan Ülker’i darp ettiği iddia edilen hastane müdür vekili Arif Sezgin, olayla ilgili iddiaları yanıtladı. Hakarete ve fiziksel şiddete maruz kaldığını söyleyen Sezgin, Bakanlığın ve hastane yönetiminin baskısı nedeniyle istifa ettiğini açıkladı. Sezgin, yaşananları şöyle anlattı:

“Olay günü Sayıştay denetçileri ile toplantıdaydım. Rektörlüğümüz Elektrik Mühendisi Kemal Koray Çınar yanıma gelerek hastanede çalışma yaptıkları sırada asansör teknisyeni Murat Ağcabağ’ın darp edildiğini, acil serviste beklediğini ve doktor Volkan Ülker’in Ağcabağ’a bakmadığını söyledi. Ben de acil servisi aradım. Telefonu açan Ülker, hakaret ederek telefonu yüzüme kapadı. Ben de acildeki bu şahsın doktor olup olmadığını anlamak, hasta yakınından bilgi almak için acil servise indim.

Güvenlik müdürü ile kavga eden şahısları servisten çıkardık. Bu esnada benim hastane müdürü olduğumu öğrenen Ülker, bana hakaret etmeye başladı. Sakinleşmeye niyeti olmayan Ülker beni ölümle tehdit ettikten sonra üstüme saldırdı, sol omzuma yumruk, yüzüme ise tokat attı. Darbelerin etkisiyle yere düştüm. Ülker’in arkamdan tehdit edici sözler söylediğini hatırlatan çalışanlar, şahsın bana maddi ve manevi zarar verebileceğini söyledi. Korkumdan acile gidip adli rapor alamadım. 

35 yıllık meslek hayatım bitti 

Olaylar nedeniyle katil gibi adledildim. Bakanlık ve hastane yönetimi harekete geçti. 35 yıllık meslek hayatım, doktor olamayacak kadar cahil olan birisi yüzünden bitti. Kendi asistanlarından darp raporu alan Ülker’in günlerce hatasını anlamasını ve özür dilemesini bekledim. Bu sokaktan ya da farklı bir kurumdan gelen bir tartışma değil. Bu aile arasında olan bir kavga. Olaylarda kendisini haklı göstermek için elinden gelen her şeyi yapan Ülker, asla hekim olamaz.”

“Hürriyet Gazetesi: Gazi Acil’de şiddet olayları istifa getirdi” için 8 yanıt

Müdür istifa etmedi. Baş müdür vekili idi. Vekillik gitti. Müdürlük kaldı. Müdür yine müdür.

Cok komik.yazilanlara sokaktaki cocuk bile inanmaz.Hurriyet’te tanıdıgi varmış haber yapmış derim ben buna..

Günümüz Türkiye’sinde müdür vekili tartaklayacak bir doktor olduğu fikri ne kadar komik. Bir de beyefendi doktor kardeşimizin hayatta doktor olamayacağı kannatine varmış ya aferin ona. Kendisi müdür olabilecek mi acaba, 35 yılda ancak vekil olabilmiş. Bizim meslektaşımız ise acilde doktor olarak hasta bakıyor. Yazık vekilin haline.

burada yazanları o müdürün söyleyebileceğini pek zannetmiyorum, kendisi iki tane cümleyi bile doğru kuramaz, üstün medya yazarlığının ürünüdür büyük ihtimalle
kaldı ki gazi acil’ e gelip muayene olamamak gibi birşey pek mümkün değil. sadece iki kavgalı grubu aynı ortama sokmamış arkadaşımız, işgüzar müdür gelip ortalığı karıştırmasaymış zaten sorun da çıkmayacakmış… ama neyse iyi olmuş, kimin ne olduğu anlaşıldı…

ha bir de madem bu kadar haklısın, madem darp edilen sensin, git vatandaş olarak şikayetçi ol, istifa da etme ???
geç bunları.. kimseye yutturamazsın

Yani ben meseleye burdaki yorumcular kadar tek yanlı bakamayacağım. Bence en az müdür kadar asistanın da hatası olabilir. Öyle tek yanlı yorum yazmak olmaz. Burada yorum yazan doktörler meslektaşlarını savunma içgüdüsündeler. Peki asıl müdür haklıysa. Siz sadece duyumlar ile hareket ediyorsanız. mesele ne biliyormusunuz. Bu memleketin insanlarının adalet anlayışı. Körü körüne kimin haklı olduğunu bilmeden bir kişiyi yada grubu savunmak. Aziz yıldırımın haklı olduğunu savunup mahkeme önüne gelen onlarca fenerbahçe taraftarı gibi.

kadir mert bey’in haklı olduğu bir nokta var. asistanın da hatası var doğru. müdürü muhatap almamalıymış.

istifa yerindedir.35 yıl çalışmış artık biraz dinlensin.ihtiyacı olduğu kesin.hekimlere hiç kimsenin el uzatmaya hakkı yok.aziz yıldırımı örnek gösterip konuyu saptırmayalım,o konudaki kararı yargı verecektir.kimse kendini yargının yerine koymasın.asistan kardeşimize geçmiş olsun.zor şartlarda çalışırken hiçkimsenin onların çalışma şartlarını daha da zorlaştırmaya hakkı yok.hekime saygı göstermiyorlarsa hekimden de saygı beklemesinler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.