Kategoriler
Duyurular Haberler Şiddet

İşte Rezaletin Ayrıntıları (!) Lütfen PAYLAŞIN…

ARKADAŞ, BU HABERE SESSİZ KALIR VE PAYLAŞMAZSAN BİR TOKATTA SEN ATARSIN UNUTMA (!)  

T.C. SAĞLIK BAKANI RECEP AKDAĞ’A YAPTIĞIMIZ ÇAĞRI TIKLA

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde çok acı bir olay yaşandı. İddialara göre Acil Serviste görev yapmakta olan Acil Servisin Kıdemli Asistan Hekimi olan arkadaşımız V.Ü., Hastane Başmüdür Vekili A.S. tarafından darp edildi.

V.Ü’nün aldığı darbeler sonucunda yüzü morardı, gözlüğü kırıldı ve çehresinde tırnak izleri meydana geldi. Görgü tanıklarından öğrendiğimize ve iddialara göre olay şu şekilde gerçekleşmiş:

“Hastanede çıkan kargaşa sonucunda iki farklı gruptan kişiler acil servise getirilmiş. Acil serviste müdahale için hazır bekleyen hekim arkadaşımız hastaya etkin müdahale edebilmek için hastayı izole etmiş. Bu duruma sinirlenen A.S. bana V.Ü.’i gösterin diyerek Acil Servis’e gelmiş. Hekim arkadaşımız buyrun benim demiş;

Sonrasında…

Sen benim kim olduğumu biliyor musun?

Seni ben istediğim yere sürdürürüm (!)

BEN SENİN AMİRİNİM !!!

Dışarı gel hesaplaşalım gibisinden sözler söylemiş, sonrasında da hekim arkadaşımızın yüzüne tokat atmış. Gözlüğü kırılan ve yüzünde tırnak izleri oluşan arkadaşımıza ilk müdahale diğer hekim arkadaşlarımız tarafından yapılmış”

Bize aktarılan olay bu şekilde. Hekim arkadaşımıza Adli Tabiplik tarafından darp raporu verilmiş olup, konu Cumhuriyet Savcılığı’na intikal ettirilmiştir.”

İddialar bu şekilde ama

ŞİMDİ GELELİM ESAS KONUYA !!!

Hastane Müdürü bir hekimin amiri değildir,

Hastane Müdürü’nün kim olduğu bir hekimi asla ilgilendirmez; güncel olduğundan dolayı hatırlatalım Sayın Başbakan da dün akşam bir hekim tarafından opere edilmiştir ve “kim olduğu için” değil insan olduğu için bu operasyon başarıyla gerçekleştirilmiştir.

Ama bu haberi okuyan siz değerli hekim arkadaşlarımıza, sağlık camiasına ve bizi gönülden destekleyen herkese bir çağrımız var !

İlgili hastane müdürüne gelin hep beraber kim olduğumuzu ve hekim arkadaşımızın arkasında durduğumuzu gösterelim !!!

Şimdi yapmanız gereken çok basit, bu olayı Türkiye’nin duyması için tüm sosyal medya araçlarını kullanarak paylaşımda bulun, bana ne demeyin, yarın öbür gün sen de dayak yersin, kimseyi bulamazsın, üzülürsün.

Hadi Türkiye’nin hekimleri, tam gaz bu işi hep beraber çözüyoruz,

KİM OLDUĞUMUZU GÖSTERİYORUZ!

LÜTFEN BU KONUYA TÜM AİLENİ KAT !

HEKİME ATILAN TOKAT BİZE ATILAN TOKATTIR (!)

T.C. SAĞLIK BAKANI RECEP AKDAĞ’A YAPTIĞIMIZ ÇAĞRI TIKLA

Gazi Üniversitesi Rektörü’ne Yapılan Çağrıya ulaşmak için tıkla

Gazi Üniversitesi Başhekimi’ne Yapılan Çağrıya ulaşmak için tıkla

SAĞLIK BAKANLIĞI TARAFINDAN asistanhekim.org ‘a GÖNDERİLEN BASIN AÇIKLAMASI

***

asistanhekim.org’dan açık mektup

Sağlık Çalışanlarına şiddet gün geçtikçe artmakta ve bu durum ciddi anlamda hepimizin canını sıkmaktadır. Şiddetin hiçbir türevini kabul etmediğimizi ve etmeyeceğimizi bir kez daha açık yüreklilikle ifade ederiz.

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz Cuma günü “iddialara ve bize iletilenlere” göre, Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde üzücü bir olay meydana gelmiştir. Sağlık Çalışanları ve Kamuoyu da olayın bizzat takipçisi olmuştur. Bu bağlamda yüzlerce yorum ve email tarafımıza ulaşmıştır.

Tarafımıza ulaşan bazı yorumlar ve emailler şiddet uyguladığı iddia edilen kişinin, şiddet uygulamadığı ve olayın asistanhekim.org ‘a ulaştığı gibi olmadığı yönündedir.

Hak ve adalet asistanhekim.org’un en vazgeçilmez ve temel unsurudur!

Bu bağlamda, eğer gerçekten bizlerle paylaşmak istediğiniz birşey varsa, genel ahlak ve görgü kuralları çerçevesinde lütfen bunu bize iletin. Biz de tarafsızlık anlayışımız gereği bunu kamuoyu ile paylaşalım.

ACİLEN CEVABINIZI BEKLİYORUZ !

Saygılarımızla

email adresimiz : bize iletişim sekmesinden ulaşın

http://162.243.133.185/2012/02/acik-mektup-cok-onemli/

“İşte Rezaletin Ayrıntıları (!) Lütfen PAYLAŞIN…” için 100 yanıt

Ben bir tıp öğrencisiyim.Yıllardır bunun için çalıştım.Neden peki?İnsanlara yardım etmek ,onların hayat kalitesini arttırmak için.Ve hala daha bunun için çalışıyorum.Hayattan tek korkum kravatlı birilerinin çıkıp beni bir şekilde ezmesiydi.Aslında ezecekleri kişi ben olmayacaktım, benim yıllar yılı verdiğim o emek olacaktı.Ben şuna inanıyorum ki hiçbir kişi bulunduğu konumu kullanarak başka birini ,onu küçük düşürerek ezemez.Bu tür şeyler demokratik yollardan halledilmelidir.Ben meslektaşımın arkasındayım.Bu rezaleti yapan kişinin de gerekli cezayı almasını diliyorum.Bunu öncelikli olarak bir insan olarak istediğimi belirtmek isterim.Çünkü ,hiçbir insan yaradılış statüsü nedeniyde bir diğerinden üstün olamaz.Biz buna inanırız ve başkalarından da bunu bekleriz.

olaya baştan sona şahit birisiyim ve yalansız tarafsız bir şekilde konuyu anlattığım halde admin tarafından konu silinmistir 😀 siz kendi kendinizi kandırmaya devam edin 🙂

Daha düne kadar bilgisayar basında çalışan memurlar nöbetçi amir sıfatıyla ortada dolaşırsa olacağı budur onlara bu yetkiyi reva görmek bence hata ben başhekimi temsil ediyorum diyen nöbetçi amirler gördüm. Tabii bizim sifatimiz ne?bilgisayarcı taserondan gecme.adalet mekanizması çürüdü kokuyor.kimsenin kılı kipirdamiyor.

Hiç bir hastane müdürü hiç bir sağlık hizmetleri sınıfı personelinin amiri değildir.Ukalalık yapmıştır, siyasi arkalarına güvenip hadsizlik yapmıştır.Kaldı ki amiri de olsa böyle bir yabanilik yapma yetkisi yoktur.

Tüm bu hukuksuzluklar ve usulsüzlükler gayet örgütlü ve güçlü olan tabib odası ne yapıyor?

Tüm bu hukuksuzluklar ve usulsüzlükler yaşanırken gayet örgütlü ve güçlü olan tabib odası ne yapıyor?

Olaydan sonraki bir saat içinde Ankara Tabip Odası Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Egemen Aktaş GUTF hastanesine ulaşıp meslektaşımızla görüştü. ATO’nun GUTF birim temsilcimiz de hemen müdahil oldu. Odamız hukuk bürosu devreye girdi. Avukatımız Ender Büyükçulha yapılması gerekenlere ilişkin olarak arkadaşımızı bilgilendirdi. Konuyla ilgili hukuki süreci böylesi her olayda olduğu gibi Ankara Tabip Odası üstleniyor. Ayrıca saldırgan hastane müdürünün görevden alınması da dahil olmak üzere konuya ilişkin demokratik mücadelemizi de gerçekleştireceğiz. Hekime ve sağlık personeline şiddete karşı birlikte mücadelemiz çok değerli.
ATO Şiddet Hattı (7/24) 530 566 75 75
Karşınıza bir yönetim kurulu üyemiz çıkacaktır.

Konu neden medyaya yansıyamadı ,özel bir nedeni varmı? Tweeterda onlarca gazetecinin onaylanmıs profilleri varken , aksedilmemesinin özel istek mi söz konusu?

sen benim kim olduğumu biliyor musun ? diyen tiplere uyuz olurum sen kimsin lan yarram ? ha kimsin. Adamlar o kadar emek vermiş kıravatlı bir dümbük yüzünden tokatlanmak için mi ? yazık lan vallaha yazık.

Müdür vekili A.S. asistan doktor V.Ü.Ayda 11 nöbeti varmış sadece en az nöbet tutanlardan biriydi.Sanırım artık birazcık artar.:)

Her ne kadar başhekim, başhemşire, başmüdür gibi ünvanlı kadroların yetkisi yakın zamanda ihdas edilecek Devlet Hastaneleri Kurumuna bağlı Kamu Hastane Birliklerine devredilecek olsa da, yürürlükteki düzenlemeye göre, hastaneye bağlı idari, sağlık ve teknik olmak üzere tüm hastane personelinin yönetim, koordinasyon, denetim ve genel gözetimini yapmak başhekimin görev ve salahiyeti içerisine girer. Başhekim, kendi teklifiyle atanan ve doğrudan kendine karşı sorumlu hastane başmüdürünün idari ve sicil amiridir. Diğer hekim ve sağlık personelininse bu kısım zevatla herhangi bir ast-üst ilişkisi yoktur.

Ben de bu gibi olaylara Ankara Numune Hastanesinde çok rastladım.İki olayı size kısaca anlatayım.Hastane Müdürü’nün Odasında beklerken,sekreter hanımın yanında,Müdür Ambulans Görevlisi arkadaşı SEN BENİM KİM OLDUĞUMU biliyormusun dye tartakladı.Geçen seneydi…Orada bulunan herkes şahittir ve de çok üzülmüştür.Seni buradan sürdürürüm diye yakasına yapıştı,kapı aralıktı herkes duydu.Tarihini tam hatırlamıyorum ama dosyalarıma bakarsam bulurum.2.Olay.4 sene önce ayağım kırılmıştı,kayıt yaptırırken,bir yerde Müdür olan biri,ne adam diyebilirim,ne de insan,Acil Servisteki gece görevlisine Selamünaleyküm dedi,görevli Merhaba Dedi diye,ağza alınmayacak küfürler,yakasına yapışıp tartaklamalar,Gece yarısı Genel Müdüre telefon açıp,zavallı Görevliyi şikayet etmeler,bunlar aleni herkesin içinde yapılan hareketler.Bizim tarikattan diyerek,Müsteşara telefon edip tayin yaptıranlar.En iyi en bilgili doktorları başka yerlere tayin etmeler.Bunlara nedense hep Numunede şahit oluyoruz.Her halde doktorlar yerine,Müdürler ve Başhekimler değişmeli.Devletin Hastaneleri kimsenin babasının çiftliği değil.

Çok üzücü bir olay. Öncelikle biz de bir insanız. Kim hakli kim haksiz kim amir kim degil hiç bir önemi yok şiddet kabul edilemez. Cezası muhakkak olacaktır. Fakat burda olan ek olarak işyerinde görülen bir şiddet hem hekime hem meslektaşlarına hem de topluma hizmet vermesi sırasında gerçekleştiği için topluma karşı yapilmiş bir şiddettir. Tüm meslektaşlarımızın ve toplumun tepkisi olmalıdır. Bu olaya sessiz kalınamaz. Hekim arkadaşımıza geçmiş olsun. Yazişmalarinizin sonucunu lütfen paylaşın.

asistanhekim.org : Olayın takipçisiyiz her ayrıntıyı buraya yazacağız, hekim arkadaşımızın arkasındayız.

Yıllardır hem hekimlerin hem de hastane yöneticilerinin içindeyim.Basın açıklamasına bakıyorum.Ey hekim arkadaşlar, olayı öyle bir ele alış şekliniz var ki gülmekten kendimi alamıyorum.Burada önemli olan şey, bir kişinin diğeri tarafından darp edilmesi mi yoksa darp edenin ”ben senin amirinim” demesi veya hekim olmayan bir kişinin amir rolüne soyunması mı? Sizin haberinizi okuyan bir kişi düşünecek ki ” hee tamam, demek ki bir hekim diğerinin amiri ya da kıdemlisi ise ister döver ister söver ister ağzını burnunu kırar diğeri de (sosyal paylaşımcı arkadaşları da) buna hiç sesinin çıkartamaz.Çünkü döven bir hekimdir(ki bu gibi olaylar her yerde hekimler arasında yaşanıyor).Ama döven kişi hekim değilse vay efendim nasıl olur böyle bir şey.Aynı tepkileri hekim arkadaşlarınız acil servislerde vatandaş tarafından dövüldüğü zaman, bıçaklandığı veya komalara sokulduğu zaman gösterdiniz mi ey sosyal paylaşım gerillası olan muhtemelen yeni nesil hekim arkadaşlar? İnsanlık namına yakışıksız ve üzücü olayları kendi siyasi malzemeniz haline getirmeyin lütfen.
Diğer dayakçıya gelince: ona söyleyecek bir şey zaten yok, onu oraya getirenlere söz söylemek lazım.Ülkemizde hastane yöneticiliği ile ilgili bir çok okul var.Fakat hastane yönetimleri, siyasilerin 1 numaralı at koşturma yeri olduğu için elektrikçiden, şoförden, imamdan, ayakkabı boyacısından(gerçek) hastane yöneticisi oluyorsa yapacak bir yorum kalmıyor…

Sen kafanı böyle şeylerle yorma istersen mete arkadaşım. Şöyle ki senin bizim neler hissettiğimizi ne gibi düşünceler içinde olduğumuzu anlayacağını sanmam.. çünkü o kadar zorluğu sen yaşamıyorsun senin de dediğin gibi sadece “yıllardır hekimlerin ve hastane yönetimlerinin içindesin” o kadar! Sen doktorların konuyu ele alış şeklinden dolayı kendini gülmekten alamıyorken biz sen ve senin gibi her fırsatta bizi eleştirmeyi ilke edinenlere başka şekilde gülüyoruz!

mete arkadaş
önce sen çok kolaysa tıp fakültesine gir bitir ve yine çok kolaysa uzman ol, bu arada bir uzmanlıktan önce bir de sonra mecburi hizmet yap, ondan sonra konuş, maymun uzanamadığı ciğere mundar dermiş, önce şunu bil kimse kimseye şiddet uygulama hakkına sahip değildir, bir hastane müdürü de hekimin amiri değildir. Ancak bu olaylar bizim gibi ayakların baş olmaya çalıştığı ülkelerde olur. Ama devran mutlaka bir gün döner….

Daha düne kadar bilgisayar basında çalışan memurlar nöbetçi amir sıfatıyla ortada dolaşırsa olacağı budur onlara bu yetkiyi reva görmek bence hata ben başhekimi temsil ediyorum diyen nöbetçi amirler gördüm. Tabii bizim sifatimiz ne?bilgisayarcı taserondan gecme.adalet mekanizması çürüdü kokuyor.kimsenin kılı kipirdamiyor.

hata bizde..birlik olalım tepki gösterelim..hakareti saygısızlığı kanıksadık böyle sürerse dayak yemeğide normal karşılayacağız.hekim arkadaşıma vurulan tokat bana , hepimize atılmıştır..

görev başında yaşadıklarımdan,aldığım tehditler,yediğim hakaretler,maruz kaldığım izolasyon,herkesin ön yargılı olarak çok kazanıyor diye düşünüp yolunacak kaz olarak görmesinden,yaklaşn herkesin bir şekilde çıkar için yapmacık davranışlarını sonuna kadar hissetmemden hareketle bu gün EN BÜYÜK PİŞMANLIĞIM DOKTOR OLMAK ve CİĞERİ BEŞ PARA ETMEZ KAREKTERSİZ İNSANLARA HİZMET EDİYOR OLMAMDIR…(Efendice hizmet alan vatandaşarımızı tenzih ederim,ama sayıları artık o kadar az ki…)

Ama bazen hasta olmakta ciğeri beş para etmez hemşire bazen dr bazen bir ayakçı hasta bakıcı önünde yaptıklarına ses çıkaramayıp eğilmektir bu yönüde var işini vicdanla insan sevgisi sadec onu kuratrmak için her şeyini adamış saygılı dr ve hizmet verenlere bende tenzih ederk diyorum bunları.

Beyler peki asistan arkadaş ne cevap vermiş müdüre. Diyaloglarda eksik var hemen kışkırtmaya gelmeyin. Bir sürü eksik bilgi var. Sadece buyrun benim diyen adama o kadar laf edilmez. Ben de doktorum şiddeti kınıyorum ama belki asistan küfretti. Olayı tam anlatmadıkları sürece hiç bir şeyi yayınlamam. Bence siz de yayınlayıp adaleti eksik bilgiyle yerine oturtmaya çalışmayın.

SEN ORADA MIYDIN? NE OLDU DA O MÜDÜR HEKİME KARŞI HAYVANLAŞTI, ARTIK KURUMLAR BÖYLE Mİ YÖNETİLİYOR?
SENİN HEKİMLİK ANLAYISINDA EKSİKLİKLER MEVCUT…

Hani bir fıkra vardır ya, vücutta isyan çıkmış sonra da boşaltım organı müdür olmuş. Bu müdür de o isyandan sonra müdür olmuş sanırım.

Bir asistan olarak sunu soylemek istiyorum cok ozur dileyerek; biiiiiip yapan yaraniyor, doktorlugumdan verdigim hizmetten nefret ediyorum tek kelimeyle bu sartlarda verdigim hizmete laneeet olsun..saglikta devrim cidden devrim helal olsun

bu olay sadece tabipler için değil tüm sağlık çalışanları için geçerlidir. BAŞTAKİLERİN amacı doktor hemşire hizmetli vb gibi sınıfsal ayrımlar yaparak gücümüzü bölmek bizi daha kolay susturmaaktır. Çağrınızı tüm sağlık camiasına yapmalı, tek yumruk olmalıyız…

Burda sövmek geliyor içimden ama o *** amire sövmek masal gibi gelir. Boşuna kirletmiyeyim sayfayı o değil başkaları rahatsız olur.

Sevgili meslektaşıma büyük gecmis olsun.Mahir nick li şahsın doktor olduğu konusunda şüpheliyim. bir insanın bir diğer insana kaba kuvvet kullanmasının ya da senin daha açık sekilde anlayabileceğin bir kisinin digerini dövmesinin o ya da bu sekilde savunması olmaz;bu suçtur.Hele ki şahıslardan birisi ya da her ikisi gorev başındaki kamu personeli ise bu ayrıca bir suçtur.Belliki senin bu konularda endişen yok.Senin gibileri hekim mağdur olan arkadasım ve diğer meslektaşlarımız aynı sınıfta göremiyorum.Buraya yazmış oldugun yazının yayınlanmıştı olmasi bile utanç verici.Kanunda suc teşkil ettigi yazılı durumlar icin yorum yapmış olman cehaletinin ornegi.Umarım senin gibileri aramızda görmeyiz.

ah ulan bana gelmez ki böyle … ulan şerefsiz, ulan nasıl vurursun sen bir doktora!!! asıl sen biliyormusun doktor kimdir!!!

Mahir isimli arkadaşa cevap:
Bir Gazi Tıp mezunu olarak darp edilen asistanımızı yakınen tanımaktayım ve küfredeceğini sanmıyorum. Böyle bir olayda en sakin yaklaşabilecek asistan hekimlerden biri olmakla birlikte böyle bir durumda sinirlense ve ağzından ister istemez küfür de çıksa karşılığı darp olamaz sanırım öyle değil mi??? semire uzun isimli arkadaşımızın yaptığı sadece 3 kelimelik yorum her şeyi açıklıyor yeterince bence. NOT: Darp eden kişiyle bir kere stajyerken görüşmek zorunda kaldığımdaki izlenimim “Acaba bi kahvehaneye felan mı girdim” olmuştu oturuş pozisyonu nedeniyle ve odaya doktor adayı olmamı bir kenara bırakın bir bayan girmesinden dolayı oturuşunu düzeltmemesi nedeniyle……

arkadasınızı korumak amaclı yalan soylediğiniz okdar acıkki 😀 sizi gulerek tebrik ediyorum doktor arkadasınız bizi kanlı ve muayenemiz tamamlanmamısken dısarı atmak istedi lutfen elinizi vijdanınıza koyup ya gerceği söyleyin yada susun….

sağlık çalışanları hastalar ve yakınları tarafından sözlü sözsüz pek çok tacize uğruyor…her gün pnlarca örneğini yaşıyor ve tanık oluyoruz..bu da yetmiyormuş gibi işyerlerimizde amir konumundaki kişiler tarafından gördüğümüz mobbing,artı bu kadarı da olmaz dedirtecek örn bahsi geçen olay gibi bir sürü şey yine yaşanıyor…peki buna ne zaman bir son verilecek?ne zaman dur diyebileceğiz?bu zor şartlar altında çok sevdiğimiz ve özveri ile gerçekleştirdiğimiz bu güzel mesleğimizi ne zaman hakkıyla bir yerlerde görebileceğiz.?soruyorum….

ayrıca doktor da haketmştir dayağı veya kimbilir hemşire ne cvp verdi şeklindeki yorumlara ve zihniyetlere diyecek laf bulamıyorum…allaha havale ediyorum….

SEBEBİ HER NE OLURSA OLSUN İNSAN İNSANA ŞİDDET UYGULAYAMAZ.. HELE HELE MAKAM MANSIP FARKI GÖZETEREK ‘ASTI NA SADECE VE SADECE HUKUK VE KANUN NORMLARIYLA AMİRLİK EDEBİLİR’… ORTAÇAG MÜLAHAZASIYLA DEĞİL… VE AYRICA EGER ANLATILANLAR DOĞRU İSE; HASTANE MÜDÜRÜ, SAYESİNDE EKMEK PARASI KAZANDIĞI İNSANA BU ŞEKİLDE DAVRANMIŞ….. İŞİNN FELSEFİ BOYUTUNA BAKARSANIZ EKMEK YEDİĞİ ÇANAĞA TÜKÜREN BİR ADAM VAR ORTADA.. ESEFLE KINIYORUM… İŞLETME MEZUNLARININ HEPSİ BİRER MÜDÜR OLABİLİRLER… AMA BİR DOKTOR KOLAY YETİŞMEZ… DOKTOR OLMAK İÇİN 1) İLK OKULDA DEVAMSIZLIK YAPAMAZSINIZ FAZLA, 2) ORTA OKULDA YARAMAZLIK YAPAMAZSINIZ FAZLA, 3)LİSEDE AT YARISININ EN ÖNENDE SOLUKSUZ KOŞTURURSUNUZ FİNALE DEĞİN, 4) ÜNİVERSİTEDE SAÇLARINIZI DÖKERSİNİZ DİĞER FAKÜLTEDEKİLER SINAVLARINA 10 15 SAAT ÇALIŞIP ÇOK ÇALIŞTIM DEYİP ARKADASLARIYLA ÇAY YUDUMLARKEN, BİZLER…… KAPILARINDA MERCEDES ARABALARI OLAN İYİ GİYİMLİ VE BİLGİLERİYLE ALAKALI NİRVANADA OLAN HOCALARIMIZ(HEMEN HEMEN HEPSİNE SAYGI DUYUYORUM, ANALARININ AK SÜTÜ GİBİ HELALDİR)IN ÖNÜNDE ECEL TERLERİ DÖKEREK SINAVLARA GİRİP ÇIKARIZ… VE ARDINDAN YÜKLENDİĞİMİZ BİLGİ Yİ KULLANAMAYACAGIMIZ, USTA ÇIRAK İLİŞKİSİYLEE SÜRDÜRÜLEREK Bİ ANLAM TASIYAN MESLEĞİMİZDE , USTASIZ VE BASI BOŞ MECBURİ HİZMET DİYARLARINA GÖNDERİLİRİZ…. DAHA ANLATILACAK ONLARCA ŞEY… YAZIK… KINIYORUM…..

Bu terbiyesizliğe karşı yapılacaklar var..ama en kilit rol gazi deki asistanlar..eğer arkadaşlarının sonuna kadar arkasında durma yürekliliğini ve delikanlılığını gösterebilirlerse bence o müdür bozuntusuna haddini bildirirler yasal çerçeveler içinde..yani öyle ağlayıp sizlanarak değil gerçek bir tepki koyarak olur..tüm gazideki asistan hekimler birleşin..

.bazen şiddete şiddet en iyi çözümdür.(isterseniz yanlış deyin).
asistanhekim.org : web sitemizin kapanmaması sesimizin bir bahane ile kısılmaması için yorumunuzu kestik. Anlayisiniz icin tesekkurler.

Genç Arkadaşlar,
O tokat tüm hekimelere atılmıştır.Gerekli tepki tüm hastane personeli tarafından gösterilmelidir ve gösterilecektir.Geçmiş olsun.

Olay acaba burada lanse edildiği gibi mi cereyan etti? Konu Cumhuriyet Savcılığına intikal etttiğine göre gereken ne ise yapılır. Burada yazılan yorumlar objektiflikten uzaktır.

Bir öğretmen olarak, ben de kınıyorum bu durumu..Bir arkadaş ayaklar baş olmuş diyor aynen katılıyorum…

mevzu bahis olan ‘müdür’ henüz anlamlı bir cümle kurmaktan aciz olduğu için sınırlı korteks kalınlığıyla kendisini ancak böyle ifade edebilmiştir. diğer meslektaşı gibi en kısa zamanda gazi sınırları dışına gönderilmesinde fayda vardır diyebilmek isterdim ancak şunu söyleyebilirim gazide asistan doktor hiç kimsenin ( hocalar dahil) bitarafında değildir. her işi yaparsın, kılı kırk yararsın ki sorun çıkmasın, uyumazsın, 39 derece ateşle poliklinikte hasta bakarsın ama sıra almayan bir hastaya bakmadığın için başhekimlik ve anabilimdalı başkanından uyarı alırsın. o yüzden sayılı gün çabuk geçer diyorum.. bugüne kadar resmi yoldan halletmeye çalıştığım hiçbir sorundan sonuç alamadığımı, gazideki asistanlarından birlik oluşturup( bir türlü oluşturulamayan asistan birliği) bu magandalara karşı durabileceğini düşünmediğimi üzülerek belirtmek istiyorum. saygılar.
ha birde bu kadar yazdım şunuda ekleyeyeim, bu doktor düşmanlığı nedir ya, vakti evvelinde başınıza kötü bişeymi geldi …, karınız , kızınız doktora mı kaçtı nedir???

yazık sizmi bizim başımıza doktor olacaksınız yaptığınız yoruma bak 🙂 ben o sağlık bakanın yerinde olsam bugun senin diplomanı yırtarım sana kimse doktor olamamıssın dememiştir eminim…. herkes işini yapsın sen bu eğitimi aldıysan milletin karısına kızına laf söylemek icin değil milleti tedavi etmek icin aldın haaa yapamıyorsan bunu asarsın duvara diplomanı gider pavyon işletirsin !!!! veya sevdiğin bir işi yaparsın…
sebep her ne olursa olsun eğitim şart ama göruyorumki size beşeri eğitim şart!!!

Kendini bilmez insanların,cahil kokuşmuş beyinlerin yönetici sıfatlarıyla var olarak,emege,bilgiye insana saygısızlıkları toplumumuzun her yerinde boyutsuzca yaşanmakta…Ne acıdır ki artık ne maneviyatı itibarıyla meşakatli meslekler de dahi bu sıkça yaşanıyor.Haklının,zayıfın yanında ,kuvvet birlikteliği yapılmadıkça ,ki bu da toplumun bilinçli ve farkındalıgıyla olabilir bu tarz üzücü sonuçları pekçok birey yaşayacak…lütfen sinmeyelim ve dogrunun yanında olmaktan korkmayalım..soyutlanmayalım..tepkisiz toplum herşeyi yaşamayı kabul etmiş çaresiz zavallı bir toplumdur…inandıgımız degerlere sahip çıkalım ki medeni,demokratik, adil,onurlu yaşamak mümkün olsun…

Burada bir hekimin dayak yemiş olması mı problem yoksa hastane içerisinde bir anlaşmazlığın dayak yoluyla çözülmeye çalışılması mı? Biz hekimiz şuyuz buyuz diyorsunuz kendinizi dev aynasında görmekten ileri gidemiyorsunuz. Türkiye’nin bir çok yerinde hep beraber kınadığımız hekime şiddet olayları yaşandı. Bir yerde vatandaş, başka bir yerde şirket personeli vb. bir çok olay var hepiniz biliyorsunuz. Hepsi de yanlıştır ve yapanların elleri kırılsın inşallah. Ancaaaakkk ana yazıdan ve yorumlardan anladığım kadarı ile sizin zorunuza hekim arkadaşımızın başına gelen üzücü olay değil müdürün lafları gitmiş… Hatta yazıyı yazanda itiraf etmiş ve şöyle demiş…

“ŞİMDİ GELELİM ESAS KONUYA !!!

Hastane Müdürü bir hekimin amiri değildir,”

yahu tabiki değildir ama, bu kadar da olmaz yuh sizlere… Koyun can derdinde kasap et derdinde dedikleri bu olsa gerek… Esas konu bu değildir arkadaşlar.. Esas konu insanın insana saygısı kalmamıştır. Esas konu konuşmayı dahi beceremeyen insanların yönetici kademelerine getirilmesidir. Esas konu hekim arkadaşımızın yediği dayaktan çok, müdür vekilinin ağzından çıkanların sizlerin zoruna gitmesidir…

hakketmeden gelinen unvanlarda,ne yapacagini bilemeyen kisilikler olusuyor.herkesten üstün oldugunu sanip, farketmeden yerlere düsüyor.O doktoru degil,kendini dövmus.zavalli……

Her kurumun içinde ayıtlanması gereken çürükler mutlaka vardır.
Buna doktorlar-hemşirelerde dahil tabi ama kesinlikle genellenmemesi gerekir.
BU MÜDÜR kesinlikle AKP yi kullanan müdürlerdendir ( bende akp liyim ama kullananlardan değilim ).
Nerde bir doktor-hemşire-sağlık personeli görsem gerçekten içim bi acayip olur saygıdan sevgiden.çünki 1995’te ZAHO da çatışmada vurulunca sıhhıye ci uzmanımız ilk müdahaleyi yaptı sağolsun ve akabinde hastane-doktorlar hemşireler hayatımı kurtardı . Eli öpülesi İNSANLAR a saygılar.

O şahsın müdür yardımcısımıdır nedir hastaneye giriş ve çıkış yapabileceği yerlerde hekimler olarak toplanmayı öneririm.Mesaisine nasıl gelip gidecek seyredelim derim .Kendisine geçici görevmi çıkartırır tayinmi ister bir görelim.Bu tip adamlar 15 sene öncesinden kendilerini amir gibi görmeye başladılar, artık bizlerin bukadar yıpratıldığı ortamda onlara bastırılmış duygularını ortaya çıkarma fırsatı verdi.

Bir ülkede yöneticiler kendini bilmezse, yönetici Hz. Ömer gibi olmalı. Kaç kişi okumuştur bilmiyorum ama Hz. Ömer’in hayatını okusun bu yöneticiler. Sonra yerlerini bilsinler. Neye ne için müdahale ettiklerini bilsinler. Mevlana’ya sormuşlar bu kadar okudun ne bilirsin. Haddimi bilirim demiş. Hepimize haddini bilen yöneticiler, müdürler gelsin .

bir gün vücuda müdür seçmek istemişler ve anüs diğer organlara kendisini seçmezlerse defekasyon yapmayacağını söylemiş 3-4 günün sonunda organlar bu durumdan rahatsız olmuşlar ve anüsün müdür olmasına razı gelmişler. işte bu tip müdürlerde hep böyle basa gelirler.

arkadaşlar merhaba. öncelikle bir acil tıp uzmanı olarak çalıştığımız ortamlarda sıklıkla sözel ya da fiziksel kötü temasa maruz kalabiliyoruz. kesinlikle yaşanan bu olayı kınımakla birlikte; bazen bu kapsamda aynaya bakıp kendi hatamızı görmek te yerinde olacaktır. Başımdan geçen bir olayı anlatayım yorumu size kalmış. Gazi üniversitesi acil servisine rahatsızlandığım için başvurdum. Triaj yapan intern doktor hanıma şikayetimi belirtip doktor olduğumu söyledim. biraz bekledikten sonra bir odaya alındım. saat 10:30’da başvurduğum acilden akşam saat 20:00’da ameliyata çıkarıldım. Bu süreçte sağ kolumu intern doktorların kan alma girişimi nedeni ile 2 gün kullanamadım. tüm gün acilde ağrı ile kıvrandım. benzer ilgisizliği post-op cerrahi servisinde de yaşadım. ve hastaneden kendi isteğim ile taburcu oldum. Sonuçta günümüz türkiyesinde bizler birbirimize karşı etik davranmayı kaybetmişken; hasta ve hasta yakınlarından olası bu kötü sözel ve fiziksel davranışları beklemek olasıdır. Burada yazdıklarımızı davranışlarımıza yansıttığımız zaman bu meslek halkın karşısında değer kazanacaktır. saygılarımla…

hastanede ki yanlış işeleyişin sorumlusu da doktor!!! SAĞLIK SİSTEMİNDEKİ AKSAKLIKLARIN SORUMLUSU HEKİMLER DEĞİLDİR!! siz ne demek istediğimizi anlayamamışsınız

Yöneticiler hadlerini bilmezlerse, daha doğrusu hadleri bildirilmesi böyle sıkıntıları daha çok yaşarız biz.Rezillik bu başka bir şey değil…

seni ben istedigim yere sürdürürüm derken ne demek istemiş acaba bu ulu kişi??:)başka üni ye mi sürdürecekmiş asistanı:)arkadaşımıza geçmiş olsun.güç bizi korusun,böylelerine akıl versin..

Bir doktor olarak bana el kaldırana karşı hakkımı mahkemede aramaya hiç niyetim yok, bu ülkede adalet diye birşey yok zaten, el kaldırana aynı karşılığı vermeyi düşünüyorum.

O tokat tüm hekimlere atılmışsa tüm hekimlerin de adama birer tokat atması gerekir. Başka türlü olmaz. Yoksa o tokat sadece o hekime atılmış olarak kalır.

gazi tıp fakültesinde süre gelen bir başı boşluluk var yetkiyi koparan kendi menfaati cevresinde birşeyler yapmak istiyor hele tıp fakültelerinde neler oluyor kimse bilmiyor bu insanlar calışanların haklarını bile yiyorlar kimsede hesap sormuyor……müdür dediğin insan her yönüyle örnek olması lazım…..ama……..bunlara müdür demeye şahit lazım birde hemşire müdürü varki ………………………………..

Hastalar, doktorları darp edip,şikayet ediyorken, hastane müdürü darp etmiş çokmu?

Arkadaşlar tüm bu durumları kendimiz oluşturduk bir birimize sahip çıkmadık hatta kendimize bile sahip çıkmadık. Hekimlere yaptırımlar yapıldığımda bir hafta görev bıraksaydık herkes mesleğimizin kıymetini anlardı. Egitimde, hukukta bir yıl geciktiğinde olur ama sağlık bir saat bile geciktirilemez.

Arkadaşlar tüm bu durumları kendimiz oluşturduk bir birimize sahip çıkmadık hatta kendimize bile sahip çıkmadık. Hekimlere yaptırımlar yapıldığımda bir hafta görev bıraksaydık herkes mesleğimizin kıymetini anlardı. Egitimde, hukukta bir yıl geciktiğinde olur ama sağlık bir saat bile geciktirilemez. Bizler bu mesleki öneme sahip iken ne yaptık. O zaman müdür zibidisi kendini amirimiz zaneder. Meslektaşımızın yanındayız.

Müdür olmuş ama ınsan olamamıs herkes sonradan müdür olabilir ama herkes sonradan insan olamaz

Aynı hastanede çalışan bir hekim olarak bundan daha öncede ilgili şahıs kendi yerini ve konumunu bilmeyerek bir çok aşağılayıcı davranışta bulunmuştur. Basını devreye sokmak için internet haber ajanslarına lütfen sitenin konu linkini gönderin. Artık onun bunun oyuncağı olmak istemiyoruz.

Hakkımız olan hastane otoparkını kullanmak için odasına girdiğimde davranış ve tutumu herkesin başına geldi. Birilerinin arkasını hangi sebeplerle kolladığı bence açık. Zaten herkes asistan hekimin amiri hemşiresi postası müdürü buna dur demek lazım. Meslek ayaklar altında. Hiç kimse burda şiddete karşıyız edebiyatı yapmasın. Elinde telefon ağzında sigara çok iyi ya bi de tokat at yeter be

yazık çok yazık tamamen yanlı ve tarflı bir yazı hekim değilim kim kimin amiri veya emrinde hicbir bilgim yok ama olaya baştan sona şahidim ve bunu her platformda dile getirecem… ne hastane müdürünü tanırım nede doktor beyi!

hastanede cıkan kargaşada arkadsım yaralandı ve ilk müdahalesini gene aynı hastanede bir bayan doktor yaptı bizi bir odaya aldı ve muayene etmeye başladı sonra hicbirşey demeden odadan ayrıldı bizde beklemeye başladık muayene devam ediyor diye…

sonra bu adını dahi bilmediğim doktor beyfendi odaya girdi “sizi kim aldı bu odaya çabuk çıkın diyerek bağırdı” hangi doktoruun bir hastaya heleki durumunun ne olduğu belli olmayan bir hastaya bu şekilde bağırmaya hakkı var??? bende bu durum üzerine kendimce üstü olduğunu düşündüğüm hastane müdürüne gidip durumu izah ettim bana ilgileneceğini söyledi sonra ben tekrar arkadasımın yanına gittim sonra doktorun telefonda sen kim oluyorsunda bana nasıl konusacağımı öğreteceksin, sanamı hesap verecem, …. yiyorsa buraya gel ve arada sinkaflı laflar söylediğini duydum ve bir sure sonra müdür bey acile geldi ve kendiyle konusmak istediğini söyledi ama doktor bağırmaya baslayarak mudure saldırdı olay yalansız hilesiz tarafsız aynı anlattığım gibidir bence bu doktor beyin tıp bilgisinden önce insanlara nasıl davranılması nasıl konusulması gerektiğini öğrenmeli olayı ast üst kavramından cıkarıp insani boyutta tartısmanızı beklerim…. size tıp derslerinde hastalar nasıl azarlanır bunumu öğretiyorlar???? konuyu bilmeden kınamak yerine önce bir arastırınız 😀

ŞİMDİ GELELİM ESAS KONUYA !!!

Hastane Müdürü bir hekimin amiri değildir,

ben bu lafa takıldım sizin için esas konu bumu??? bu şekilde düşünen hekimler bence siz ilkokul 1. sınıftan geri okula başlayın….

olaya bende şahidim mudur bey serum nasıl takılacak, hastaya ilk müdahale nasıl olur diyerek bilmediği konuda bilgiçlik taslamadı sadece hastaları azarlama dedi ve daha saygılı konus dedi!!!!

gerçi doktor olup bunları hala bilmeyen insanlarla dolu bir ülkede yaşıyoruz… doktor olmak insanlara hakaret etme hakkı vermez!
son olarak bu asistan arkadaşın külhanbeyi tavırları diğer asistanların bile mudur beye “mudur bey daha 25 yasında lutfen siz ona kulak asmayın” lafları hala kulağımda çınlıyor…

görevini gece gunduz demeden yapan asistan, doktor, hemsire butun sağlık personelinin önunde saygı ile eğiliyorum kötü örnekler malesef her meslekte vardır ve yanlısın arkasından gitmek en buyuk yanlıstır…

Sağlık Çalışanlarına şiddet gün geçtikçe artmakta ve bu durum ciddi anlamda hepimizin canını sıkmaktadır. Şiddetin hiçbir türevini kabul etmediğimizi ve etmeyeceğimizi bir kez daha açık yüreklilikle ifade ederiz.

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz Cuma günü “iddialara ve bize iletilenlere” göre, Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde üzücü bir olay meydana gelmiştir. Sağlık Çalışanları ve Kamuoyu da olayın bizzat takipçisi olmuştur. Bu bağlamda yüzlerce yorum ve email tarafımıza ulaşmıştır.

Tarafımıza ulaşan bazı yorumlar ve emailler şiddet uyguladığı iddia edilen kişinin, şiddet uygulamadığı ve olayın asistanhekim.org ‘a ulaştığı gibi olmadığı yönündedir.

Hak ve adalet asistanhekim.org’un en vazgeçilmez ve temel unsurudur!

Bu bağlamda, eğer gerçekten bizlerle paylaşmak istediğiniz birşey varsa, genel ahlak ve görgü kuralları çerçevesinde lütfen bunu bize iletin. Biz de tarafsızlık anlayışımız gereği bunu kamuoyu ile paylaşalım.

ACİLEN CEVABINIZI BEKLİYORUZ !

Saygılarımızla

email adresimiz : asistanhekim@gmail.com

http://162.243.133.185/2012/02/acik-mektup-cok-onemli/

Osman Kara durumu anlatmış. Durduk yerde kimsenin başına böyle birşey gelmez. Doktor beyin tahriklerine bir bakın ve sonra yorum yapın.

Birileri doktorun darp edilmesini mazur göstermeye çalışıyor.
Sebep ne olursa olsun doktora tokat atılamaz!
Hastane müdürü acil doktorunu darp etmiştir.
Hastane müdürü derhal görevden alınmalıdır.

acil doktoru hastane mudurunu görevden alalım sizin gibilerde hastlara daha iyimi hakaret etsin acil doktoru karısıyla kavgalı vay hastanenin haline 😀 peki senin o beynindeki kucuk dusunceleri kim görevden alacak varmı bir adli makam ??? ne yanı bilmem kac yıl okumussunuz bu size nasıl bir ayrıcalık tanıyor bende 20 yıldır ticaretin içerisindeyim bu bana herkese hakaret etme yetkisimi verir????

Acil doktoru na katılıyorum. Ahmet sevinç beyin yorumlarına katılmak mümkün değil zaten.

at gözlüğünü çıkardığınız zaman banada katılırsın size kimse hekim olamassınız dememistir adam olmakla hekim olmak arasında dağlar kadar fark vardır!!!

Ahmet bey siz şiddeti savunmakla acaba ne kadar adam olmusunuz. Üstüne bir bayana hakaret ediyorsunuz.

tıbba inancım yok ama hekimlere saygım sonsuz.
hekim arkadaşlarımın zor şartlarda çalıştığı doğru fakat beğenmeyen bırakır demekten başka bişeyde gelmiyor elimden.
ayrıca kimse alınmasın ama tıp fakültesine girip bitiremeyenden de şüphe ederim.:)
şiddete karşı birisi değilim.fakat demokratik şiddet yanlısıyım.demokratik şiddetin sosyal hayatın içinde olması, insanın bir parçası olduğu fikir ve kanaatindeyim.
saygı ve sevgilerimle.

Acil servislerde doktor-hasta ilişkilerini bu ülkede bilmeyen yok. Acil servislerde hastalara insan muamelesi yapılmadığını herkes biliyor.

Hasta psikolojisini bilen ama umursamayan doktorlara buradan sesleniyorum, acil servise veya polikliniklere gelen ve sizden medet uman hastalara insan muamelesi yapıyor musunuz? Bu kavga gürültü olaylarının esas sebebi hastalar ve hasta yakınları mı? yoksa sizin olumsuz tutumlarınız mı?

ya şu doktora sürekli bi laf söyleme derdinde olan son birkaç yorrum sahibine söylemek isterim ki … yazıklar olsun. siz bundan sonra burun akıntısı için acile geleceğinize müdürün odasına gidin olurmu. eminim sizin asıl ihtiyacınız olan şey o şahıs ta mevcuttur. madem bu kadar nefret ediyorsunuz gelmeyin acil’ e de sizin dandik şikayetleriniz yüzünden gerçekten ihtiyacı olan insan beklemesin.
ha bir de 20 yıllık ticaret tecrübesiyle hekimliği sakın kıyaslamayın, biz size mesleğin saygınlığını ve sıkıntılarını anlatmaktan yorulduk ama siz bir türlü doktora laf sokmaktan yorulmadınız. doktor evliya değil elbetteki zor anları olacak. bankadaki, vergi dairesindeki memurun size ters laf söylemesini nasıl tolere edebiliyosanız, nasıl karakolda gıkınız çıkmıyosa hastanede de biraz sakin olun bir zahmet..

Hasta şikayetlerine “dandik” derken aynı zamanda olaya hangi pencereden baktığınızı itiraf ediyorsunuz. Sizin var olma sebebiniz olan hastaları yani insanları bu denli küçük görmek, hasta şikayetlerini bu denli basite indirgemek ancak bu tür olaylara sebebiyet verir. Sizi ve sizin gibi düşünenleri gerçekten kınıyorum.

Diğer yandan acil servise gerçekten acil bir durumu olmadan gidenleri, gerçekten acil vakaların zamanını çalanları da kınıyorum.

Bu arada babam, annem, ablam, iki teyzem, dört kuzenim halen aktif hekimdir. Ben siz hekimleri çok çok iyi tanıyorum.

sen önce yorumunu bir oku sen ne hakla baskalarının karısını bacısını ağzına alırsın sonrada vay efendim ben doktorum beni dövduler diyerek mesleğinizin arkasına sığınmak anca korkakların işidir !!! sen birinin ailesi hakkında ileri geri konusursan değil doktor ne olursan ol sana haddini bildirirler!!!!

sen ne biliyorsun bu konu hakkında benim hastamın kafasından kan geliyor “cıkın lan dısarı ” diyen bir hekimin ben taaaa…. isteyen üzerine alınabilir kimse ahlaksızca yapılmıs bir durumu sırf doktor diye korumaya kalkması…..

Admin: Olay yargıya intikal ettiği için olay hakkında yayınlanan son yorumdur bilgilerinize.

Doktor bey,Acile gidip saygısızlıkla karşılaşınca hasta olarak gitmemiz gereken neresi ise oraya gitmemizi saygıyla karşılamazsanız gerekir. Acile gelmeyin diyen bir asistan bu devletin sizi eğitmek için verdiği masrafa acıyorum..

Yazık..Sizin gibi doktorun hastası olmak mı.?Biz hastalar acile gelmeyeceksek sen karnını nasıl doyuracaksın…Şikayet etme hakkını hastalar sizden izin alarak mı yapacaklar..
Hastaya insan gibi davranan doktorlara saygımız sonsuz…Sizin gibi kafası kanlar içindaki insanın şikayetine dandik diyenlere yazık .Bizlerin vergisiyle aldığın eğitimi, diplomayı hak ediyormusun?

Hastaya nasıl saygılı olduğunuz yazınızdan belli oluyor.Eğitiminizi diplamanızı hepimizin vergisiyle aldığınızı unutmayın… Haklısın ACİL servise siz olabilirsiniz diye gelmemek gerek…

Aleni hakaret içeren bu cümlelerin Hürriyet Gazetesi’nde yayınlanmış olmasına inanamıyorum.

Bir doktor olarak her türlü küfürü, hakareti vs yi alttan alabilirim, sabrederim, tepki vermeyebilirim, gelgelelim bugüne kadar da hiçbir hastamla sorun yaşamadım. Ancak buna rağmen, en ufak fiziksel şiddete – vücut bütünlüğüme kasteden en ufak girişime maruz kalırsam, yapılanın derecesine bakmaksızın, vereceğim cevap aynı lisanda ve misliyle olacaktır.

Aşık olduğum mesleğimi böyle olayları duydukça gün be gün tiksinerek yapıyorum.

Olayı görmedim, birşey diyemem.Ancak yaşananlar -hangi taraf haklı olursa olsun- üzücü şeyler. Yorum yapmıyorum zaten o konuda.

Ancak sağlık görevlisini bırakın,herhangi bir insana uygulanan fiziksel şiddete toleransım kesin olarak sıfırdır ve malesef şiddeti uygulayan,çözüm yolu olarak gören kişiler ancak o dilden anlamaktadır.
Saygılarımla…

Doktorların içinde çalışan biri olarak sadece yüksek benlik saygısına kapılarak hastalara ve yakınlarına tutumlarının olumsuzluğunu hergün yaşıyorum.Hasta hakları ne olacak?O insanların duyguları önemsenip insanca davranmayan doktorlar şikayetlerini idareye defalarca iletmesine rağmen haklı doktorlar. Tabibler birliği sık sık insanca davranış biçimlerinde seminer vermeli.Doktorların haksızlığının yanında olmamalı.O doğru hizmetinin karşılığı kadar doktordur.O zaman da şikayet edilmez teşekkür edilir. BU doktora teşekür den var mı?Vatandaşı dinlemeli sayın Bakan…..

Hastaya insanca hizmet etme yeminlerini hergün hatırlamalarını bir hasta olarak rica ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.