Kategoriler
Haberler Şiddet

Şiddetli tepki…

Haber : Nihal IŞIK / Haber Ekspres Gazetesi

Bozyaka Hastanesi’nde de şiddete tepki vardı

Sağlık Sen İzmir Şubesi Teşkilatlandırma Sekreteri Salim Kaya, İzmir Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi’nde son bir ay içerisinde üç sağlık çalışanının görev başında darp edildiğini belirterek, hastane yöneticilerini önlem alınması çağrısında bulundu.

Kaya, “Hastane acilinde uygulanan  triyaj  (acil hastanın sınıflandırılması) sisteminde sıkıntılar var. Hemşireler daracık bir alanda bu işlemi yapıyor.  Bu yüzden hasta yakını ve hemşire karşı karşıya geliyor” dedi.

“Sağlık Bakanlığı’nın söylemleri saldırıları artırıyor”
İzmir Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi’nde çalışan hemşire Yasemin Sarı, iki gün önce görevdeyken hasta yakınları tarafından darp edildi. Sağlık Sen İzmir Şubesi yöneticileri dün hastane acil servisi önünde gerçekleştirdikleri basın toplantısında olayı kınarken, hastane yöneticilerini de önlem almaya çağırdı. Darp edilen hemşire Sarı’nın da katıldığı basın açıklamasını okuyan Salim Kaya, “Sağlık Bakanlığı’nın, devlet memurlarının gözden çıkarma politikalara ve sadece hasta merkezli söylemleri neticesinde, kamu görevlilerine yapılan saldırılar her gün artmaktadır.  Bu yüzden hemen hemen her gün bir sağlık çalışanı şiddete, saldırıya ve hakarete maruz kalmaktadır” dedi. 

Artık yeter!

Şiddetin asıl sorumlularının Sağlık Bakanlığı olduğunu savunan Kaya, “Buradan yetkililere sesleniyorum. Ülkemizin en ücra köşelerinde her türlü meşakkat, çile ve hayati tehlikeye rağmen, sizler adına hizmet sunan, sağlık çalışanını onure etmemiz gerekirken, ne acıdır ki şamar oğlanına çevirdiniz. Bilinmelidir ki bıçak kemiğe dayandı. Artık yeter. Hastanın yanında olduğunuz kadar biraz  da çalışanın yanında olun.  Sayın Bakan, ‘sağlıkta çok mesafe kat ettik, sağlıkta dönüşüm projesinin çok kısa sürede hallettik’ diye övünebiliyorsa, unutmasın ki, bunu kendi başına değil, sağlık çalışanları ile başarmıştır” diye konuştu. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.