Kategoriler
Haberler Şiddet

Şok Video! Hekim arkadaşımızın boğazını bıçakla kestiler!

ŞİDDETE KARŞI BİR ARAYA GELİYORUZ !

Bu ilana sadece hekimler ve sağlık çalışanları tıklayıp üye olabilir!

“Şok Video! Hekim arkadaşımızın boğazını bıçakla kestiler!” için 19 yanıt

İş çığırından çıktı. Sokakta böyle bir olay olsa basında olay olur, hem de hastanede gerçekleşen bu olay acaba basında ne kadar yerini buldu. Görev başında yaşanan onca sözlü saldırı artık fiziksel saldırıya dönüştü. Hiçbir saldırı karşılıksız kalmayıp, yaptırımları arttırılmalı. Dernekleri ve tabin odasi son zamanlarda artan olaylar yüzünden artmis şiddet olaylarına artmiş yaptırım ve hekim haklari talep etmeliler.. Gerekli önlemler alınmalı. Yoksa saglık hizmeti yerine getirilemeyek duruma gelip, onarımı güç olaylara tanık olunacaktir.

yazıklar olsun böyle insanlara hakkımız haram olsun allah tümünün belasını versin..doktorların hakkını savunmalı artık

bir doktor adayı olarak hiç umutlu değilim geleceğimden..gecenin bu saatinde bile bu meslek için genc yasımda verdiğim bunca emek, burdaki gibi hiçbirşeyi haketmeyen insanlara haram olsun..insanlık namına hiçbirsey tasımayan bu insanlara hizmet etmek için katlandığım bunca zorluğa yazıklar olsun…

Arkadasim soyle bir sey var. Tamam doktora siddeti onaylamiyorum. Ama doktor da ‘bana gunde bin tane boyle vaka geliyor deyip ruhsuz ruhsuz davranmasin’ kopek isirmis kanlar icindeki elime acilde bakmadilar bile. Ne bir tendurduyot ne bi sey. Buyuk enfeksiyonda hanfendilerin yemekten donmesini bekle 1:45’e kadar. Sonra da yaptigi sey tamam al receteni vurul igneni. Bu.

6 sene oku bilmemne sonra kimse degerini bilmesin diye aglamayin. Ben de doktor cocuguyum ve annemin insanlari nasil azarladigini cok gordum. Iyi ki bi psikopat cikip annemi kesmedi. Hastalariniza onlara allahmiscasina, hayat bahsediyormuscasina davranmayin. Sen orada para karsiligi servis sunuyorsun. Can degil.

kesinlikle mukemmel ozetlemissiniz durumu. bu ulkede doktor ukalaligi diye bir sey var ve hic cekilmiyor.ailemizde 7 tane doktor var, hepsinin davranislari ve doktorlukla ukalalik etme oranlari farkli farkli. gittigim hastanelerde ozel muamele goruyor olmama ragmen, doktorlarin bazi davranislarina katlanamiyorum. gittigi hastanede tanidigi olmayan ve parasi olmayan garibanlarin doktorlar karsisinda ezilip buzulmelerinden nefret ediyorum.

tip fakultesi 6 yilmis da cok zormus da bilmemneymis de, kimse size zorla gidip de doktor olun demiyor. kimse sizi astlarinizin sizi ezdigi gibi, kole gibi kullandigi gibi gidip hastalariniza muamele edin demiyor. dis hekimleri de, muhendisler de benzer zor sartlar altinda okullarini bitiriyorlar. gorev verilmeden once psikolojik durumlarinin kesinlikle kontrol edilmesi gerektigini dusundugum ucuncu grup doktorlardir. ogretmenler ve polisler de diger iki grup..

Allah egosu kisiliginden buyuk doktor musvetteleriyle karsilastirmasin.

butun bu soylediklerimin yanisira, keske doktorlarin da nezih calisma ortamlari olsa, calisma saatleri duzgun programlansa ve guvenli bir ortamda calisabilseler. benim de arzu edecegim bir sey bu..

Heyt be erkek yaa, bıçağı çıkardığı gibi nasıl dayıyor herifin boynuna, helal olsun…

Şaka yaptım lan gaza gelmeyin hemen.

peki bu insan ölse ne olacaktı? Birileri çıkıp gerekli işlemleri yapacağız derdi.Sen vatandaşını doktorunu koruyamadıktan sonra gerekli işlemleri yapsan ne olur.Ki bu daha önce defalarca yaşanmış bir olay önlem alan var mı? Hayır tabi

doktorlar genel olarak bu ülkenin en kibirli kesimini oluşturuyor. geçen hastanede, kadın yanımda yarım saat havadan sudan konuştu, sonra 2 dakika benle ilgilenip yolladı. doktor gördüğüm zaman midem bulanıyor, tiksiniyorum doktorlardan.

@wefwef

diyorsun ki para karşı yapılan bir iş olduğundan kendimizi; para karşılığı servis sunan fahişeden, para karşılığı hizmet sunan kiralık katille bir tutalım oyle mi? doğru diyorsun ya para karşılığı servis sağladığımız için “6 sene oku bilmemne sonra kimse degerini bilmesin diye aglamayin” cümlene katılıyorum. inşallah senin gibi insanlar karşıma çıkmaz.

acilde hastaya triaj yapılır. kopek seni ısırmışsa doktor seni muayene etmediyse şikayet et. doktor beni muayene etmedi ve bekletti de. annen doktormuş birde. kendisini ara. kontürün yoksa ben senin yerine de ararım. nasıl bir yaptırım yapacağını sor kendisine. tendurduyot ve hanfendi sözcüklerinin doğru yazılışlarını öğren.

nasıl bir yaran varsa artık bilmiyorum. bir insana saldırılmış ve sen bu olayda “tamam doktora siddeti onaylamiyorum” cümlenin arkasına sığınarak saldırının doğal olduğunu ifade ediyorsun. ne olursa olsun bir insanı yaralamak ve ya bunu düşünmek yanlış bir olaydır ki adam yaralamak her minimal beyin aktivitesine sahip insanın bildiği gibi türk ceza kanununda suçtur.

ne yalan söyleyeyim 24 yaşındayım pek hastaneye yolum düşmedi . ufak tefek şeyler bir iki arkadaş ziyaretleri hepsi o ama hastaneye 10 gidişimden 9 da yapmak istediğim şeyi yapmış arkadaş ..

hukuk öğrencisiyim ve günün birinde önüme böyle bir dava olsa olay hastanede gerçekleştiyse ve saldırıya uğrayan doktor ise olayı dinlemeden araştırmadan raporlara bakmadan kesin ağır tahrik var diye düşünürüm .

Hastanelere bulunduğum zaman dilimlerinde gördüğüm doktorlardan dolayı insanlıktan utandığım çok oldu çok .. allah kimseyi bizim doktorların eline düşürmesin ..

bende sağlık çalışanıyım bızde çok drla tarışıyoruz ama nasıl çalıştıklarınıda görüyoruz bı kere hiç bişey karşındakıne bıçak sallamanı gerktırmez onlarda orda ınlerce hastayla uğraşırken alkolüğün bırı gelıp kabadayılık yapıyor saygısızlık değğil canılık bu konuyu kınıyor ve yapılan çalışmaların akasında duruyorum

Bunlar insan olamaz, sana hizmet eden dr a bıçak çekiyosun. benim memleketim de ilk defa böyle bir olay görüyorum lanet olsun o insanlara.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.