Kategoriler
Duyurular Haberler Şiddet

Son Dakika…inanılmaz bir olayla karşı karşıyayız!

LÜTFEN OKUYACAĞINIZ BU HABERİ PAYLAŞIN !

BİNLERCE SAĞLIKÇI ŞİDDETE KARŞI BİR ARAYA GELİYOR! YA SEN?

BU HAREKETE KATIL, SEYİRCİ KALMA !

Sağlık Şiddete Hayır grubunun ilk hedefi, sağlık çalışanlarına yönelik gerçekleşen şiddet olaylarında toplumsal farkındalığı arttırmaktır. 

Bu grubun herhangi bir siyasi grup, oda veya dernekle ilişkisi yoktur!

Bu amaçla öncelikle medya kuruluşları ile iletişime geçerek, konuya özen gösterilmesi konusunda destek istenecektir. Devamında oluşturduğumuz “sosyal” insiyatif ile bu alanda caydırıcı ve sağlık çalışanlarının vicdanını rahatlatıcı kanunlar çıkarılmasını T.B.M.M.’den talep edeceğiz. Tüm bu aktivitelerimizin ilk etabı için 14 mart tıp bayramını hedefledik. 14 Mart tarihinde tüm Türkiye’nin bu sosyal medya insiyatifini konuşmasını amaçlıyoruz. 

Bunun da yolu gruba üye olan ve takip eden kişi sayısının 100 binlere ulaşmasıdır. Sağlık alanında yürütülen bu sosyal medya hareketi, bu konuda uzmanlaşmış ve daha önce yine bu alanda başarıları olan sağlık çalışanları tarafından titizlikle yürütülmektedir. Önerileriniz ve talepleriniz bizim için önemlidir. Bu sebeple lütfen iletişim halinde kalalım. Şiddet konusunda göstereceğimiz başarı diğer alanlarda da harekete geçmek için bize ilham kaynağı olacaktır.

Şiddete Karşı Elele Verdiğimiz Grubumuza Katılmak İçin Tıklayın

LÜTFEN OKUDUĞUNUZ BU HABERİ PAYLAŞIN !

“Son Dakika…inanılmaz bir olayla karşı karşıyayız!” için bir yanıt

Sağlık ticarileştiriliyor. Buna seyirci kalındığı müddetçe saldırılar artacaktır. Sadece hasta ya da hasta yakınlarının değil işveren ve basının hatta hukuksal sistemin de.. Tek başına bişi yapılamaz. Örgütlü yapı içinde mücadele edilmeli ki bu da sendikalaşmaktır. Kamu Hastaneler Birliği hayata geçtiğinde(Mayıs 2012) saldırılar daha da artacak, ölüme değin sonuçlar doğacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.