Kategoriler
Haberler

T.C. Sağlık Bakanı’na Çağrımızdır (!)

 

Sayın Sağlık Bakanımız Prof.Dr.Recep AKDAĞ,

24 Eylül Cumartesi Günü gerçekleştirilen “Şiddete Sıfır Tolerans” konulu sempozyumda şöyle demiştiniz;

“Şunu bir kez daha açıkça ifade etmek istiyorum; Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanı olarak şiddete asla tolerans göstermeyeceğim ve bu konuyu bizzat takip etmeye devam edeceğim. Şiddete karşı mücadeleyi bizzat himayem altına alıyorum”

Bir asistan hekim arkadaşımız şiddete uğradı ve yeterince destek göremedi.  Üstüne üstük tehdit edildi. Kendisi YÖK’e bağlı bir hekim olabilir biliyoruz, ancak yine de Ankara Gazi Tıp’ta Asistan Hekim arkadaşımıza karşı gösterilen şiddet konusunda, Türkiye’nin Genç Hekimleri olarak sizden acilen bir açıklama ve destek bekliyoruz.

Cevabınızı arz ederiz.

Saygılarımızla.

 

YAŞANAN ŞİDDET OLAYI İLE İLGİLİ AYRINTILARA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN (!)

SAĞLIK BAKANLIĞI TARAFINDAN asistanhekim.org ‘a GÖNDERİLEN BASIN AÇIKLAMASI

 

“T.C. Sağlık Bakanı’na Çağrımızdır (!)” için 23 yanıt

Eğer bu hastane müdür yrd.ordan alıp hakkari,batman,diyarbakır,vs gibi illere gönderilmezse yuh olsun onu koruyup kollayan idarecilere. hekim seni tanımak zorunda değil amma sen hasta olduğun zaman tipis tipis hekime gelirsin.

yetkililerin gerekli soruşturmayı yapıp,olayın sorumlularını tesbit ederek cezalandırılmasını bekliyorum.çünkü işlerinin gereği budur.kendilerinden beklenen işlerini yapmalarıdır.
şuçun cezasız kalması artık bu ülkede kader olmamalı.işlerini doğru yapan insanlar kurallara uymayanların cezalandırılmaması sonucu hayal kırıklığına uğruyor ve kurallar birgün bu insanlar içinde anlamını yitirecek.bu bizi koca bir kaosa sürükler.
bir mıh
bir nal
bir nal
bir at
bir at
bir ordu dur.
bugün bir hekime yapılan şiddet hekimlik mesleğine atılan tokattır.
hekimlere bu makamın başındaki sağlık bakanının sahip çıkması gerekir.
heyecanla bundan sonra olacakları bekliyoruz.

Sayın Bakanım,

Lütfen birkez olsun hekim olduğunuzu hatırlasanızda bari nadirende olsa bizlerinde gönlünü alsanız…

“Sen benim kim olduğumu biliyor musun” diyen bir şahsiyet kendini hiçbir zaman bilemeyecek olmanın derin şuursuzluğu içine düşmüştür. Aynen şu an tepemize tünemiş olan ayak takımı gibi!

sayın bakanımız sadece kavgacı ve hekime şiddet uygulayan insanların arkasında durur. hekimlik onurumuz coktan ayaklar altına alındı bile… gecmiş olsun.

hak yerini bulmalı… Allah haklının yanında ve sizde haklının yanında olmalısınız..bizlerde sonuna kadar destekliyoruz

Sayın bakanım sizde bir sağlık hekimisiniz.Lütfen bu olaya duyarlı ölunuz sizden istirham ediyorum.Hastane personeli bu şekilde herkesin huzurunda meslektaşınızı rencide edemez saygılarımla.

sayın bakan sadece kendinizi bizlerin yerine koyun ve yaşananları kendinize yapılmış gibi hissedin diyorum..eğer bizim temsilcimiz iseniz…insanlığa vakfedilmiş ömrümüzde saygı bekliyoruz..arkamızda durun ..

benim bu meslege saygım kalmamakta.güleryüzlü dr artık yok sayın bakan yakın zamanda karşında hep sahte gülüşlü doktorları görmek istemiyorsan bizim hekim oldugumuzu müdürlere memurlara hatırlat lütfen daha yolun başındaki genç hekiminden sana msj dır.

artık çok kuvvetli ve inançlı bir açıklama eşliğinde nerdeyse hergün yaşanan hekime şiddet konusunda verilen cezaların kamu oyuna gösterilmesi lazım ve en etkili yol olan görsel medyayı bir de bu önemli konu için kullanmak lazım diye düşünüyorum.unutmayın ki hizmet elçiliğini yapan insanlar mutlu huzurlu güvenli değilse ister istemez de olsa işin kaynağına yani üst mercilere yansıması olur bugün olmaz yarın olur ayrı mesele.yoğunuz,çoğu zaman işimizden dolayı aciz insanlar haline geldiğimiz bir gerçek ama tepki verirsek de kamu hizmeti olarak en önemli konuya darbe vurmuş oluruz,halkın işleri görülse iyileşse bile güler yüzlü bir hekimin verilen çoğu reçeteden daha önemli pozitif bir katkısı olduğunu düşünüyorum fikirlerimi sizlere bu kanal vasıtasıyla iletmek istiyorum.umarım hekim arkadaşlarım yaptıkları işin saygınlığını hakeden davranışlarla karşılaşır bundan sonra hekime rahat ulaşmak onu dövmek küfür etmek rahatsız etmek olmamalı…saygılarımla

sayın bakan bu kişi hakkında hemen bir müfetiş gönderip biran önce adaletin karşısına çıkarın ve görevine son verin

İşini etik bir şekilde yapmaya çalışan hekimlerden biri olarak bu insanlık dışı davranışı sergileyen ve amirimiz olduğunu iddia eden şahsın devletin kurumunda devletin çalışanına üstelik insan hayatının kutsallığına inanan bir insana bu vahşice saldırıyı gerçekleştirdiği için gereken cezanın verilmesini istiyorum.

sayın bakanım öncelikle bu çirkin olayı kınıyorum biz sağlıkçıyız ama hayvan değiliz bizde insanız…empati kurulması gereken yerde empatimizi kuruyoruz ama etkinin yarattığı yerde de tepki vermeye de hakkımız yok mu..o doktor amirim diye kendisine tokat atana tokatla cvp verebilseydi keşke ama elini kaldırması suç cvp vermek suç daha sayımmı sağlık çalışanına herşey suç..eşim dr allahtan sorun yaşamadı ama bende hemşireyim ve benim başıma sözlü taciz bile geldi..ona cvp bile veremedim çünkü ucunda ya rezil olmak yada suçlu duruma düşmek oluyor eksik daha düzelmesi gereken çok kural var hastalara hak verilmiş ona buna hak verilmiş bize yok…yaşım 23 5.yılıma girdim ama şimdiden başka iş yapmak istiyorum sağlık sektörü o kadar soğuttu kendinden

sn bakanım sıyasetçı olsanız da suan asıl olarak bızdensınız,yanı hekımsınız.bu olayla bırlıkte hekıme sozlü ve fızıksel tacızın karşısında yapılması gerekenı artık en kesın şekılde yapacagınızı düşünuyoruz.ayrıca bızım de artık bıraz olsun kendımızı savunma hakkımız olmalı,sozlu olarak da olsa.ben eskı bır 112.ci oldugum için bu olaydakı arkadasın yaşadıgı duyguları daha cok hıssedebılıyorum.artık ınsanlardan bu kutsal meslege saygı beklıyoruz ve saygısız olanlara da hukumet tarafından gereken cezanın verılmesını..saygılar.

Gazi Üniversitesi’nde 10 Şubat 2012 Cuma günü yaşanan şiddet olayı, hekime yönelik şiddete yeni bir boyut kazandırmıştır. Acil serviste görevi başında bulunan asistan arkadaşımıza, hastanenin güvenliği ve düzeninden sorumlu kişi olan Hastane Müdür Vekili Arif Sezgin tarafından sözlü ve fiziki saldırıda bulunulmuştur.

Sağlık çalışanlarının hasta ve hasta yakınlarınca şiddete maruz kaldığı onlarca talihsiz örnek hafızalarımızda tazeliğini korurken, işinin bir parçası da sağlıkçıların güvenliğini sağlamak olan Arif Sezgin’in bu zorbalığını kabul etmek hiçbir şekilde mümkün değildir. Daha vahim olan bir durum da, tüm Türkiye’den hekim arkadaşlarımızın ciddi tepkisine neden olan bu olay sonrası Arif Sezgin’in hastane müdür vekilliği yapmaya devam etmesidir.

Yapılması gereken açıktır.

Gazi Üniversitesi Müdür Vekili Arif Sezgin derhal görevden alınmalıdır.

Bir an önce, Gazi Üniversitesi Rektörü, Dekanı ve Başhekimi, meslektaşlarına uygulanan bu şiddete göz yummayacaklarını ve Arif Sezgin’i görevden aldıklarını açıklamalıdır. Aksi durumda Ankara’nın tüm hekimleri şiddete maruz kalan arkadaşlarına sahip çıkacaklardır.

Buradan duyuruyoruz.

21 Şubat 2012 Salı günü saat 12.30’da şiddete tepkimizi ifade etmek, hekimlerin yalnız olmadığını göstermek için Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi bahçesinde buluşuyoruz.

Hekime yönelik şiddete göz yumulmasına, bu yaşanan olayın geçiştirilmesine izin vermeyeceğiz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Ankara Tabip Odası

Yönetim Kurulu

.

Sayın Bakanım
Lutfen hekimlerin de hakları olduğunu ve bu hakları korunmadıkça ve saldırganlar gerekli şekilde cezalandırılmadıkça bu tip hareketlerin daha da artacağını bilin, hekimler zaten çok zor şartlar altında ve çok uzun saatler boyunca gereğinde ailelerine bile yeterince zaman ayıramadan çalışıyorlar ve kendilerinE şu soruyu soruyorlar, para kazanmak için büütn bunlara değer mi? BU SAYGIN MESLEĞİN ONURUNU KORUYUN LUTFEN, BİZLERİ EZDİRMEYİN VE HAKLARIMIZI ÇİĞNETMEYİN !!!

Sayın Bakanım
Lutfen hekimlerin de hakları olduğunu ve bu hakları korunması gerektiğini unutmayalım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.