Kategoriler
Haberler

Tarafsızlık ilkemiz gereği bunu da yayınlıyoruz

Daha önce de belirttiğimiz üzere asistanhekim.org sağlık çalışanına ve hekime şiddete kesin bir ifadeyle karşıdır. Cuma günü yaşanan olayla ilgili başka görüşler de tarafımıza iletildi. Biz de tarafsızlık ilkemiz gereği bu görüşleri de herhangi bir değişiklik yapmadan yayınlıyoruz.

Olay yargıya intikal ettiğinden ötürü, en doğru kararı yargının vereceğine inanıyoruz. Olayı bizzat yaşadığını iddia eden Ahmet Sevinç isimli ziyaretçimizden ulaşan bilgi ve iddialar şu şekilde:

Şiddeti aklı basında olan kimsenin kabul etmesi mümkün değildir.

Olayın başından sonuna içerisindeyim ve bunu adli makamlara da ilettim. *** tarafından darpa maruz kaldık ben ve arkadaşıma tam 20 kişi saldırdı. Aldığımız darbeler sonucunda gene bu hastaneye tedavi amaçlı getirildik bir bayan asistan tarafından tedavi edilirken bu doktor bize hakaret ederek odayı boşaltmamızı istedi üstelik arkadaşımın tedavisi bitmemişti. Hastane** ile sanırım yakın ilişkileri var biz de durumu müdüre şikayet ettik. Telefonda yanımda konuştular ve müdüre de ağza alınmayacak laflar sarfetti. Müdür gördüğüm kadarı ile 50 kg 1,60 boylarında, doktor ise 100 kg 1.85 boylarında en fazla 28 yaşındadır. Müdürün dövmesi zaten fizik kurallarına aykırı. Olay adli makamlarca soruşturuluyorken güvenlik kameraları inceleniyorken sizin müdürü suçlu ilan etmeniz ne kadar doğru.

Ahmet Sevinç

“Tarafsızlık ilkemiz gereği bunu da yayınlıyoruz” için 3 yanıt

Gazi Üniversitesi’nde 10 Şubat 2012 Cuma günü yaşanan şiddet olayı, hekime yönelik şiddete yeni bir boyut kazandırmıştır. Acil serviste görevi başında bulunan asistan arkadaşımıza, hastanenin güvenliği ve düzeninden sorumlu kişi olan Hastane Müdür Vekili Arif Sezgin tarafından sözlü ve fiziki saldırıda bulunulmuştur.

Sağlık çalışanlarının hasta ve hasta yakınlarınca şiddete maruz kaldığı onlarca talihsiz örnek hafızalarımızda tazeliğini korurken, işinin bir parçası da sağlıkçıların güvenliğini sağlamak olan Arif Sezgin’in bu zorbalığını kabul etmek hiçbir şekilde mümkün değildir. Daha vahim olan bir durum da, tüm Türkiye’den hekim arkadaşlarımızın ciddi tepkisine neden olan bu olay sonrası Arif Sezgin’in hastane müdür vekilliği yapmaya devam etmesidir.

Yapılması gereken açıktır.

Gazi Üniversitesi Müdür Vekili Arif Sezgin derhal görevden alınmalıdır.

Bir an önce, Gazi Üniversitesi Rektörü, Dekanı ve Başhekimi, meslektaşlarına uygulanan bu şiddete göz yummayacaklarını ve Arif Sezgin’i görevden aldıklarını açıklamalıdır. Aksi durumda Ankara’nın tüm hekimleri şiddete maruz kalan arkadaşlarına sahip çıkacaklardır.

Buradan duyuruyoruz.

21 Şubat 2012 Salı günü saat 12.30’da şiddete tepkimizi ifade etmek, hekimlerin yalnız olmadığını göstermek için Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi bahçesinde buluşuyoruz.

Hekime yönelik şiddete göz yumulmasına, bu yaşanan olayın geçiştirilmesine izin vermeyeceğiz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Ankara Tabip Odası

Yönetim Kurulu

Acil doktoru V.Ü’nün yüzündeki izleri kim yaptı o zaman?
Müdür doktoru dövüyor, ben yapmadım diyor.
Müdür hem doktoru dövüyor hem de görevine devam ediyor.
Birileri doktorun darp edilmesini mazur göstermeye çalışıyor.
Sebep ne olursa olsun doktora tokat atılamaz!
Hastane müdürü acil doktorunu darp etmiştir.
Hastane müdürü derhal görevden alınmalıdır.

bu vatandaş müdürün yancısıdır muhtemelen. dr v.ü nün yüzünde derin tırnak izlerini içeren fotoraflar mevcuttur . müdür doktora hemde acil de görevli bir hocanın yanında saldırmıştır . bu saldırı tüm sağlık çalışanlarına hemşireye paramediğe güvenlik görevlisine tıbbi sekretere yapılmış bir saldırıdır .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.