Kategoriler
Duyurular Haberler

Bakan’a Soruyorum! *Önemli

www.asistanhekim.org ekibi Türkiye’de bir ilki gerçekleştiriyor! Asistan ve genç uzman hekimlerin sorunlarını gündeme getirmek ve “gerçekten çözmek” için yeni bir çalışmaya imza atıyor.

Sağlık Bakanı’yla, önümüzdeki günlerde yapacağımız görüşmede; asistan ve genç uzman hekim sorunları, uzmanlık eğitimi veya sağlıkla ilgili diğer konularda soru, sorun, görüş ve önerilerimizi kendisine ileteceğiz.

Bu görüşmenin daha yararlı geçmesi ve sizlerin sorunlarının birinci ağızdan iletilebilmesi için aşağıdaki formu hazırladık. Bu formu doldurarak siz de aklınızdaki soruları, yaşadığınız sorunları ve çözüm önerilerinizi paylaşabilir, en yetkili ağızdan bunlara yanıt alabilirsiniz. Sizler tarafından oluşturulacak bütün girdiler derlenerek bir rapor haline getirilecek ve Sağlık Bakanı’na gerek sözlü gerek yazılı olarak bizzat iletilecektir. Tüm çıktılar, ilerleyen dönemde www.asistanhekim.org ekibi tarafından bizzat takip edilecektir. İstediğiniz takdirde bilgileriniz saklı tutulacak ve yalnızca sizinle iletişime geçmek için kullanılacaktır.

SAĞLIK BAKANI’NA SORMAK İÇİN TIKLAYIN!

“Bakan’a Soruyorum! *Önemli” için bir yanıt

bilindiği gibi kimi bölümlerde uzmanlık eğitimleri 1 yıl azaldı fakat ters orantılı olarak bu bölümlere verilen asistan sayısıysa giderek azaltıldı. pediatri ve acil dışında hemen hemen tüm bölümlerde ciddi asistan sıkıntısı yaşanmakta. son 1 yıl içinde asistan sayısı yarı yarıya düşen bölümler var. pek çok tecrübeli hocanın üniversitelerden ayrılması ve performans sistemi de cabası. tüm bu sorunların çözümü hakkında ne düşünüldüğünü öğrenmek isterim?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.