Kategoriler
Haberler Sizden Gelenler

Bulgaristan’dan mektup var!

Plovdiv Tıp Fakültesi Öğrencisi Ahmet MERTOĞLU, Bulgaristan’dan yazdı.

Bulgaritan’ın Plovdiv şehrinde plovdiv tıp fakültesi (MEDICAL UNIVERSTY PLOVDIV) ingilizce 3.sınıf öğrencisiyim okulumuz 1945 yılında kurulmuş. Tıp Fakültesi olarak Bulgarca ve İngilizce eğitim vermektedir. Eğitim bir sene hazırlık ingilizce ve bulgarca eğitim olarak toplam 6+1 dir.

Avrupa standartlarında gerekli olan bütün fakültelere sahip olan üniversitemiz aynı zamanda Avrupa Tıp Okulları Birliği Üyesidir. Üniversitemizdeki eğitim branş derslerindeki başarımızın daha hızlı ve süreklilik hale gelmesi amaç kılınarak kadavralar üzerinde uygulamalı olarak yapılmaktadır.özellikle üniversite nin sınav sistemi farklı olarak her sınav 4-5 part dan oluşmaktadır(1.Mikroskoplar üzerinde teşhis partı,2.test part,3.Yazılı part ,4.kadavralar üzerinde uygulamalı part,5.sözlü part).

Üniversitemiz’in bulunduğu şehir Plovdiv ufak şirin öğrencilere saygılı bir halkı bulunan ve öğrenci bakımından kalabalık olduğu için öğrenci şehri olarakda adlandırılır.Yabancı bir ülkede Yabancı br dille eğitim alarak hem hayat prestijimiz hemde burdan aldığımız eğitimden sonra Türkiye Cumhuriyeti Hastanelerinde başarılı birer Doktor olmayı kendimize kural edinmekteyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.