Kategoriler
Haberler

Burun deliğinden girilip, beyindeki tümörü alındı

Gaziantep Özel Sani Konukoğlu Hastanesi’nde gerçekleştirilen başarılı bir operasyonla, bir hastanın burun deliğinden girilerek beynindeki tümör alındı. 

Gaziantep’te yaşayan ve 4 yıldan beri baş ağrısı ve görme bozukluğu şikâyetleri ile birçok sağlık kuruluşuna başvuran 3 çocuk annesi Nazmiye Kaya (43), uygulanan tedavilere rağmen iyileşemedi. Görememe sorunu nedeniyle gittiği göz hekiminin, beyin, omurilik ve sinir cerrahisi uzmanına yönlendirdiği Nazmiye Kaya, bunun üzerine Özel Sani Konukoğlu Hastanesi Beyin, Omurilik ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Opr. Dr. Murat Geyik’e başvurdu. 

Opr. Dr. Murat Geyik tarafından muayene sonrası çekilen beyin MR’ında, görme sinirlerine baskı yapan tümöral bir yapı saptandı. Hastanın daha kısa zamanda ve daha kolay şekilde tümöral yapıdan kurtulması için burundan girilerek, kafada hiç kesi yapılmadan (transseptal transfenoidal yaklaşımla) beyindeki tümör dokusu çıkartıldı. 

Ameliyat sonrası hastanın görme fonksiyonlarında hızlı bir düzelme görüldüğünü belirten Geyik, “Hastamız üç gün içinde taburcu olmuştur ve operasyonda herhangi bir kesi olmadığı için normal hayata dönüşü daha kısa sürede olacaktır. Hasta günlük normal aktivitelerini yapabilecek durumdadır.” dedi.

asistanhekim.org Haber Merkezi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.