Kategoriler
Haberler

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Tıp Fakültesi’ne yeni bina

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi’ne yapılan ek bina hizmete girdi. Yeni bina ile hastanenin 25 olan poliklinik oda sayısı 40’a yükseldi.

Ek binanın hizmete girmesi dolayısıyla Kepez’de bulunan hastanenin bahçesinde tören düzenlendi. Açılış töreninde konuşan ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Laçiner, tıp fakültelerinin ve hastanelerinin bulunduğu şehre yaptığı katkıyı değerlendirerek, yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi. Bir yıl içinde hasta kabul sayısında üç kat artış olduğunu belirten Laçiner, bu ihtiyacı karşılamak için yeni mekanlara ihtiyaç olduğunu söyledi. Ek binayı üniversitenin kaynakları ile yaptıklarını ifade eden Laçiner, hasta odalarının hayırsever vatandaşlar tarafından yapıldığını açıklayarak, katkı sağlayanlara teşekkür etti.

Hastane ve ek bina hakkında bilgi veren ÇOMÜ Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Murat Coşar ise 6 ay önce bazı ünitelerin açılışını yaptıklarını hatırlatarak, bugün Hiperbarik Tıp Merkezi ile ek binada yer alan yeni ameliyathaneler ve mevcut binayı açtıklarını söyledi. Binanın hizmete girmesi ile 25 olan poliklinik sayısının 40’a çıktığını açıklayan Coşar, “Poliklinikler, asistan ve öğrenci eğitimine uygun olacak şekilde dizayn edildi. Yeni kemoterapi ünitesi ile fizik tedavi ünitesi, bu binada hizmet verecek. Ayrıca 124 olan hastane yatak sayısına, 35 yatak ilave edildi. Odalarımız, hastalarımızın konforu düşünülerek televizyon, buzdolabı, klima, duş ve lavabo ile donatıldı.” dedi.

Konuşmaların ardından, hasta odalarının tefrişini yapan hayırsever vatandaşlara birer plaket verildi. Daha sonra açılışı yapılan ek binada incelemelerde bulunuldu. Ek bina, 2 bin metrekare arazi üzerindeki 275 metrekarelik metruk sağlık ocağının yerine inşa edildi. İki kattan oluşan ve bin 400 metrekare kapalı kullanım alanına sahip bina, 9 büyüklüğündeki depreme dayanıklı, çelik konstrüksiyonlu prefabrike yapı olarak üç ay içinde inşa edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.