Kategoriler
Haberler

Doktorlar yaşlıları unutmadı

 

Mersin’in Erdemli ilçesinde Sağlık Gönüllüleri Derneği (DERMAN) üyeleri ve Erdemli Devlet Hastanesi doktorları yaşlılar haftası münasebetiyle huzurevinde kalan yaşlıları ziyaret etti. Doktorlar, huzurevi sakinlerini sağlık taramasından da geçirdi. 

Huzurevinde kalan yaşlılara tek tek gül vererek yaşlılar haftasını kutlayan DERMAN üyeleri adına konuşan Dernek Başkan Yardımcısı ve Diş Hekimi Abdulkadir Baştürk, Derman Derneği üyeleri ile devlet hastanesi doktorları Dayanışma ve işbirliği içinde, huzurevindeki yaşlıları ziyaret ettiklerini belirterek, “Yaşlılarımızın yanında olduğumuzu göstermek, hastalıklarına, dertlerine derman olmak için bu programı düzenledik. Yaşlılarımız, büyüklerimiz milletimizin onurudur. Onlara sahip çıkmak ve onlarla ilgilenmek hepimizin vatandaşlık görevidir. Büyüklerine sahip çıkan toplumlar, medeniyeti yakalamış toplumlardır. Ömrünün büyük bir kısmında topluma ve ülkesine hizmet vermiş olan büyüklerimizi, yaşlandıkları dönemde memnun etmek, deneyimlerinden faydalanmak onların sağlık sorunlarını yerinde ya da hastanelerimizde gidermek gurur vericidir. Bizleri bugünlere ve geleceğe hazırlayan yaşlılarımız ve büyüklerimiz için hayatı kolaylaştırmak kimseye muhtaç olmadan yaşamalarını sağlamak geri kalan ömürlerini huzur ve sağlık içerisinde geçirmeleri sağlamak kamu ve özel tüm gönüllü kuruluşların öncelikli görevleri arasındadır.” dedi.

Daha sonra doktorlar sağlık taraması yaptı. Programa devlet hastanesi doktorları Zeynel Abidin Demir, Mevlüt Cingözler, Hanifi Arslan, Edip Zubaroğlu, Ömer Ulak, Ali Köşger, Melek Yaşar, Evrim Berkel, Hakan Sunar, Abdulkadir Baştürk katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.