Kategoriler
Duyurular Haberler

Gurabahane-i Laklakan açıldı!!!!

Dünya’nın ilk leylek hastanesi olarak bilinen ve Osmangazi Belediyesi’nce restore edilen ‘Gurabahane-i Laklakan’ iki yıl aradan sonra yeniden sokak hayvanlarının yaralarına merhem olacak. 

Osmangazi Belediyesi tarafından Bursa’ya kazandırılan ‘Gurabahane-i Laklakan’, sokak hayvanlarının tedavisinin yapılacağı bir sağlık ünitesi olarak yeniden hizmet verecek. İki yıl önce Bursa Fotoğraf Sanatı Derneği (BUFSAD)’ne devredilen ‘Gurabahane-i Laklakan’da, Osmangazi Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne bağlı sağlık ünitesi, sahipsiz hayvanlara ücretsiz tedavi hizmeti sunacak. 

Pazartesi, Çarşamba ve Cuma olmak üzere üç gün, saat 10.00 ile 15.00 saatleri arası hizmet verecek olan Gurabahane-i Laklakan Hayvan Tedavi Bölümü’nde hekim ve teknikerlerden oluşan profesyonel bir ekibin hazır bulunacağı bildirildi. Aşı, enjeksiyon ve pansuman gibi basit işlemlerin yapılacağı birimde, daha ciddi vakalarla karşılaşıldığında ise hasta hayvan, Osmangazi Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi’ne sevk edilecek.

“Gurabahane-i Laklakan açıldı!!!!” için bir yanıt

yeni ögrendim emegigecen herkeze teşekkür yakında ziyaret etmekistiyorum medeni insanlar herşeyi başarır yeşil ve güzelbursamıza yakışır sagılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.