Kategoriler
Haberler

Hekimlerin özlük haklarında iyileştirmeye gidiliyor *önemli

İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesinde gerçekleştirilen 14 Mart Tıp Bayramı kutlaması coşkuyla gerçekleştirildi. Başhekimliğe yeni atanan Prof.Dr.Behzat Özkan’ ın evsahipliğinde yapılan kutlama, İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Galip Akhan, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Ali Malas, İzmir İl Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Ali Iravul, akademisyenler, doktorlar, hemşireler,öğrencilerin yanısıra; hastane personelinin de yoğun katılımıyla yapıldı.

Prof.Dr.Behzat Özkan

İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi  Prof.Dr.Behzat Özkan yaptığı konuşmada hekimlik mesleğinin hiçbir maddi karşılığı olmadığını yalnızca manevi  karşılığının olduğu ulvi bir mesleği icra ettiklerini belirtti. Başhekim  Prof.Dr. Özkan, “Devletin imkanları ile hastanın ihtiyaçları arasında gidip gelen bir süreç var. Biz bu süreçte hastalarımızın daima yanında olarak çalışan birer köprüyüz.  Bakanlığımız tarafından bizlere ulaşan müjdeye yakın bir haberi sizlerle paylaşmak isterim. Sağlık Bakanı Sayın Recep Akdağ, hekimlerin özlük haklarına yansıyacak iyileştirmelerin olacağı müjdesini Sayın Başbakan’dan almışlar. En yakın zamanda Maliye Bakanlığı ile görüşmeler tamamlandıktan sonra bu haber kendileri tarafından bizlere ve tüm kamuoyuna aktarılacaktır. Bu güzel bir gelişme” şeklinde konuştu.

İKÇÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Ali Malas ise 14 Mart’ta dile getirilen konuların başında tıp eğitiminin yer aldığını söyledi. Prof. Dr. Mehmet Ali Malas  “14 Martlarda Tıp eğitimiin  içeriği daha nitelikli olması gerektiği tartışılır. İKÇÜ Tıp Fakültemiz 15 gün sonra İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile imzaladığı birlikte kullanım protokolünün birinci yılını dolduruyor. 107 öğrencimiz 2. dönemlerinde başarılı bir şekilde eğitimlerine devam etmektedir. Öğrencilerimiz Entegre model uyguladığımız tıp eğitiminde 3.kurulu işliyorlar. Histoloji ve Tıbbi biyolojiyle ilgili mikroskobi laboratuvarı, anatomi laboratuvarında da kemik eğitimi alıyorlar. 32 olan öğretim üyesi sayımız bir kaç ay içinde 34’e ulaşacaktır. Eğitim imkanları açısından kıyaslayacak olursam, geldiğim üniversitede 150 öğrenciye 15 yılda sağlanan imkanlarla 50 adet mikroskop düşerken; biz 50 rakamına Sayın Rektörümüzün gayretleriyle  1 yıl gibi kısa bir sürede  ulaştık. Diğer şartlarımızla da çok hızlı bir şekilde büyüdüğümüzü gururla ifade etmek isterim.” dedi.

Prof.Dr.Galip Akhan

İKÇÜ Rektörü Prof. Dr. Galip Akhan da tüm sağlık çalışanlarının bayramını kutlayarak başladığı konuşmasında İKÇÜ – İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi işbirliğinin birinci yılını başarılı bir tabloyla doldurduğuna dikkat çekti.  İKÇÜ Rektörü Prof. Dr. Galip Akhan konuşmasında şunları kaydetti:  “Yıllarca emek verdikten sonra bu anlamlı günde sizlerle yine birarada  olmak benim için  mutluluk verici. Hep birlikte çalışarak hastanemizi çok başarılı konuma getirdik. Ama eminim ki Başhekimimiz Prof.Dr.Sayın Behzat Özkan daha iyi hizmetleri gerçekleştirecek. Bu bir bayrak yarışı. Bizler ne yapıyorsak siz değerli meslektaşlarımın desteği sayesinde oluyor. Doktorundan,hemşiresine tüm personeline kadar çok fedakarca başarılı hizmetlere imza atılıyor. İcra ettiğimiz doktorluğun yanısıra birer eğitmen olarak da öğrencilerimizin eğitim hayatına katkıda bulunmak çalışmalarımıza büyük şevk veriyor. Eğitimde de çok hızlı ilerliyoruz. Bunu Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesine borçluyuz. Çünkü böyle bir hastanede başlamak bize güç verdi”

Konuşmaların sonunda 2011- 2012 yılında ‘Doçent’ ünvanı kazanan hastane hekimlerinden Yusuf Cem Kaplan, Erhan Sönmez, Yasin Peker ve Evren Durak’a plaketleri kutlamaya katılan protokol tarafından verildi. Ayrıca günün anlamı dolayısıyla Hastane Müdürü Numan Yıldız ve Başhemşire Özlem Karadağ Başhekim Prof.Dr.Behzat Özkan’a tüm sağlık çalışanları adına çiçek takdim etti.  Kutlama doktor,hemşire ve hastane personelinden oluşan Türk Halk Müziği Korosunun seslendirdiği türkülerle son bulurken; Başhekim Yardımcısı Mehmet Bayındır’ın gerçekleştirdiği zeybek gösterisi ilgiyle takip edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.