Kategoriler
Haberler

Müstakbel Katiline Doktordan Mektup!

Müstakbel katilime,

Henüz şiddete uğramamış bir hekimim. Aslında bölümüm itibariyle böyle bir riskim düşükmüş gibi geliyor ya da kendimi öyle avutmak istiyorum.

Ama huzurunuzda şiddet uygulama ihtimali olan o kişiye seslenmek istiyorum; 

Sevgili şiddet dolu kişilik, sorunlu şahsiyet,

Üstüme üstüme gelmenden kafanın bozk olduğunu, şalterlerin atmış olduğu ve naçizene fikrimle bir iki tahtanın da eksik olduğunu fark etmiş bulunmaktayım. Madem bana şiddet uygulamak istiyorsun, müsaade et bir iki rica da bulunayım;

– Allah ne verdiyse yumruk, tokat filan diye girişeceksen, bir izin ver gözlüğü filan çıkartıyım. En azından zararı azaltayım. Göze doğru çok çalışmassan sevinirim, neticede ekmek kapısı, mikroskopa bakacağım ya sakatlık olmasın. Onun dışında istediğin gibi kum torbası misali üstümde çalışabilirsin ki başka bir işe yaramıyorum zaten senin gözünde.

– Bıçak kullanacaksan mümkünse temiz olsun. Pası ması olmasın, memlekette tetanoz aşısı kıtlığı var uğraştırma beni. Öyle tırtıklı filan bir bıçak seçip cerrah arkadaşlarımın işini zorlaştırma, seç işte düzgün, temiz bir bıçak. Yine rica edeceğim kol, yüz ve boyun bölgesine hiç girme demiştim işte ekmek parası; bacakla filan idare et, karın bölgesinde de sıkıntı çıkabilir aman dikkat. Yeterince kanımı akıtıp, kanını yerde koymadığına göre, izin ver meslektaşlarım baksın bana.

– Beni uğraştırma sıkar geçerim diyorsan, omuriliği filan işe hiç karıştırma. Bıçaklamada yazdığım ricalar aynen geçerli.

Şimdilik aklıma gelen başka bir istirhamım yok müstakbel katilim. Görüşmemek dileğiyle…

Kaynak : www.mypatoloji.com

asistanhekim.org Haber Merkezi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.