Kategoriler
Haberler

Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın 14 Mart mesajı

Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın 14 Mart mesajı

Hayatımızdaki en önemli değerlerimizden biri olan sağlık gibi önemli ve kutsal bir alanda, meşakkatle çalışmalarını yürüten sağlık çalışanlarının özverileri ve gayretleri her türlü övgünün üstündedir. Buna olan tam inancımla başta hekimlerimiz olmak üzere, bütün sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı’nı takdirle kutluyorum.

Türkiye sağlık hizmetlerinde sessiz bir devrim yaşadı. Halkımızın sağlık hizmetlerine erişim konusundaki memnuniyeti yüzde 76 seviyesine ulaştı. Bu başarı hikayesinin mimarları ve kahramanları, başta hekimlerimiz olmak üzere bütün sağlık çalışanlarıdır.

Dünyanın en zor ama en onurlu işlerinden birini yapan sağlık çalışanlarımız, yüreklerinde barındırdığı insan sevgisi, insan hayatına verdiği değer ve yüksek seciyeli karakteri gereği, büyük bir azim ve fedakarlık örneği sergileyerek, halkımızın gönül tahtına oturdu. Ancak sağlık çalışanları, insanımıza büyük bir sabırla, hoşgörüyle, özveriyle hizmet edebilir; onların sorunlarını, dertlerini paylaşabilir. Hastaların en mahrem sırlarını emanet ettikleri, sonuna kadar güvendikleri, ailelerinin bir ferdi gibi gördükleri insanlar olabilir.

Böylesine zor bir görevi büyük bir aşkla ve şevkle yerine getiren çalışanlarımız sağlık sistemimizin bugünlerle gelmesinde en büyük katkıyı yapmıştır.

Hekimlerimiz ve bütün sağlık çalışanlarımızın bu meşakkatli görevi yerine getirirken karşılaştıkları sorunları en aza indirebilmek için göreve geldiğimiz günden beri büyük bir gayret gösterdik. Sağlık çalışanlarımızın çalışma şartlarından ekonomik sıkıntılarına kadar birçok alanda iyileştirmeler yaptık, yapmaya da devam ediyoruz. Tüm bu yapılanları yeterli görmüyoruz, ülkemizin imkanları dahilinde iyileştirmelere devam edeceğiz. Çünkü tüm çalışanlarımızın özverileriyle, emekleriyle daha fazlasını hak ettiğini, her şeyin en iyisine layık olduğunu düşünüyor ve bunun için gayret gösteriyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta hekimlerimiz olmak üzere tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı’nı tebrik ediyor, sağlıkta bugünlere gelmemizdeki katkıları için ülkem adına kendilerine şükranlarımı sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.