Kategoriler
Duyurular Haberler

Sağlık Bakanı’na Sorun!

Asistan ve Genç Uzman Hekimlere Duyurumuzdur!

www.asistanhekim.org ekibi Türkiye’de bir ilki gerçekleştiriyor! Asistan ve genç uzman hekimlerin sorunlarını gündeme getirmek ve “gerçekten çözmek” için yeni bir çalışmaya imza atıyor.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ ile önümüzdeki günlerde yapacağımız görüşmede; asistan ve genç uzman hekim sorunları, uzmanlık eğitimi veya sağlıkla ilgili diğer konularda soru, sorun, görüş ve önerilerimizi kendisine ileteceğiz.

Bu görüşmenin daha yararlı geçmesi ve sizlerin sorunlarının birinci ağızdan iletilebilmesi için aşağıdaki formu hazırladık. Bu formu doldurarak siz de aklınızdaki soruları, yaşadığınız sorunları ve çözüm önerilerinizi paylaşabilir, en yetkili ağızdan bunlara yanıt alabilirsiniz. Sizler tarafından oluşturulacak bütün girdiler derlenerek bir rapor haline getirilecek ve Sağlık Bakanı’na gerek sözlü gerek yazılı olarak bizzat iletilecektir. Tüm çıktılar, ilerleyen dönemde www.asistanhekim.org ekibi tarafından bizzat takip edilecektir. İstediğiniz takdirde bilgileriniz saklı tutulacak ve yalnızca sizinle iletişime geçmek için kullanılacaktır.

SAĞLIK BAKANI’NA SORMAK İÇİN TIKLAYIN!

“Sağlık Bakanı’na Sorun!” için 4 yanıt

3 ay önce asistanlığım sona erdi.tezimi 3 ay önce vermiş olmama rağmen tez hocam doçentlik sınavına gireceği için tezimi okumadı ve resmi sürem dolduğu için ve tezimi bitirememeiş olduğum için 1000 tl ücreti geri ödedim. 3 aydır atama bekledim 45.dönem dhy mazeret kurasında adım çıktı ancak 3 haftadır tebligat bekliyorum.eşim asistan aldığı para evimize ancak yeterken bizden yardım bekleyen maddi sıkıntı içinde kendi ailemiz var.çok merak ediyorum ben 30 yaşına kadar öğrenci gibi yaşadım.kendi emeğimle okudum bunları hakediyor muyum. sağlık bakanlığından tek bir muhatap bulamıyorum bizi adam yerine koyan 1 kişi var mı acaba.

sayın TÜRKİYE CUMHURİYETİ SAĞLIK BAKANIM ben sağlık meslek lisesi hemşirelik mezunuyum kpss2010 da 66.708 puan aldım ve hala yerleşemedim ve siz Türkiye Cumhuriyeti’nin 200 bine yakın hemşire açığının olduğunu söylüyorsunuz ve bu açığı kapatmaya çalışıyorsunuz ama bir türlü kapatmaya çalışamıyorsunuz ne olur tek ama tek ricamız 2012 eylül KPSS öncesi bir alım daha yapın lütfen…

sor değil şikayetim var : hala günaşırı nöbet olan üni.hastaneleri var..! neler yapacaklar ?

Öncelikle saygılarımla;2002 YYÜ tatvan meslek yüksekokulu laboratuvar bölümü mezunuyum. Bizim bölümden hiç atama yapılmamaktadır bölüm kodu(1225) dir. 2012 ile 2014 yapılan atamalarda bizim bölüm kodları bulunmuyor. Bu bölümü okuyan kardeşlerimiz hep boşta kalmaktadır. Bu bölümler kars, tatvan,bayburt ve karamanda bulunmaktadır. Bu bölümler o zaman niçin açılmıştır hep boşta kalmak için mi? Lütfen bu bölümlere’de biraz özen gösterelim ben batmandan size yazıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.