Kategoriler
Haberler Şiddet

Şanlıurfa Tabip Odası Dr. Ahmet Ay’a yönelik saldırıyı kınadı

Şanlıurfa Tabip Odası, önceki gün Viranşehir Devlet Hastanesi’nde hasta yakınları tarafından Uzman Dr. Ahmet Ay’a yönelik yapılan saldırıyı kınadı. 

        Konuyla ilgili Şanlıurfa Tabip Odası’ndan yapılan açıklamada, saldırıya uğrayan Dr. Ahmet Ay’ın durumunun iyi olmasının tek teselli kaynağı olduğu vurgulandı.

        Toplumda, şiddet kültürünün gelişmiş olmasına paralel olarak, son yıllarda sağlık çalışanlarına, özellikle de hekimlere yönelik şiddet olaylarında artış yaşandığına dikkat çekilen açıklamada, “Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Ahmet Ay’a dün yapılan saldırının gerçekleşmesinden büyük üzüntü duymaktayız.” denildi.

        Aşırı hasta yoğunluğu ve hekimin çalışma şartlarının zorlaştırmasına vurgu yapılan açıklamada, “Kamuoyu şunu çok iyi bilmelidir ki, görev yapan bütün genç ve yetenekli hekimlerin tek amacı görevleri olan sağlık hizmetini vatandaşlara en iyi şekilde vermektir. Ancak bunu yaparken her türlü baskı ve tehditten uzak olmayı istemektedirler. Her olay sonrasındaki tepki ve protestolarımızın gerek yerel yöneticiler ve gerekse Sağlık Bakanlığı tarafından dikkate alınmayıp bu konuda tedbirlerin alınmaması bizi daha fazla üzmektedir. Telefonla ulaştığımız durumu hakkında bilgi aldığımız meslektaşımız Dr. Ahmet Ay ve Viranşehir Devlet Hastanesi çalışanlarına geçmiş olsun diyor, bu konudaki hassasiyetimizi kamuoyu ile saygıyla paylaşıyoruz.” ifadelerine yer verildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.