Kategoriler
Haberler

Şok! Emekli olmak için elektrikli testere ile ayağını kesti

Avrupa ülkelerinde emekli yaşının yükseltilmesi tartışmaları sürerken, Avusturya’da ilginç ve kamuoyunu şok eden bir olay yaşandı. Avusturya’nın Feldbach beldesinde uzun süredir işsiz olan bir kişi ‘çalışamaz’ raporu almak için testere ile ayağını kesti. 

Yıllardır işsizlik maaşıyla geçindiği bildirilen 56 yaşındaki eski depo işçisi, iki kez reddedilen ‘erken emeklilik’ başvurusundan sonra emeklilik için yeniden başvuruda bulundu. İş Piyasası Kurumu tarafından haastaneye sevk edilen yaşlı adam, doktor tarafından ‘çalışabilir’ raporu verilebilir korkusuyla ilginç bir olaya imza attı. 

Eşinin polise verdiği ifadeye göre bütün gece alkol alan Avusturyalı, gecenin ilerleyen saatlerinde sol ayağını kablolarla sıkıca bağladıktan sonra elektrikli testere ile kesti. Polis sözcüsü, olayı gerçekleştiren adamın doktorlara bir iş kazası süsü vermek için kestiği ayağını yanan fırına attıktan sonra acil servis ekibinden yardım istediğini ifade etti. 

Ayağının tekrar dikilemeyeceği belirtilen 56 yaşındaki Avusturyalının hastanede yoğun bakımda tutulduğu ancak hayati tehlikesinin bulunmadığı bildirildi.

asistanhekim.org Haber Merkezi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.