Kategoriler
Haberler

TTB, özel hastanelerde alınan ilave ücret artışına tepki gösterdi

Türk Tabipleri Birliği (TTB), özel hastanelerdeki ilave ücretlerin üst sınırının yüzde 90’a çıkartılmasına tepki gösterdi. 

    TTB’den yapılan yazılı açıklamada, özel hastanelerde sigortalı hastalardan alınan ilave ücretlerin üst sınırına yüzde 28.5 zam yapılarak, yüzde 70’ten yüzde 90’a çıkarıldığı hatırlatıldı. Özel hastanelerden sağlık hizmeti alan sigortalı vatandaşların bundan sonra daha fazla para ödeyeceği belirtilen açıklamada, Genel Sağlık Sigortası’nın kamuoyuna tanıtıldığı günlerde söylenenlere aykırı hareket edildiği savunuldu. 

        Açıklamada, “Türkiye’de sağlık hizmetleri (her geçen gün daha fazla) paralı hale getiriliyor. Böyle devam ederse sigortalı vatandaşlar sağlık hizmeti alabilmek için daha fazla para ödeyecekler; ödeme gücü olmayanlar hizmet alamayacaklar. Sağlık hakkımızı savunmak için siyasi parti, sendika, meslek örgütü, derneklerin katılımıyla oluşturulan illerimizdeki Sağlık Hakkı Meclisleri’nde bir araya gelelim. Gelin bu gidişi hep birlikte durduralım.” çağrısı yapıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.