Kategoriler
Duyurular Haberler Kültür

Türkiye’de bir ilk: Tıp bayramı tango ile kutlanacak!

Bu sene yine 14 mart farkli etkinliklerle Turkiye’de kutlanacak. Bunlardan biri de bu sene Turkiye’de ilk kez yapilacak. 14 Mart Tango Balosu. 

Ülkemizde modern tıp eğitiminin başlangıcı “Tıbhane-i Amire ve Cerrahhane-i Amire” adlı tıp okulunun açılış tarihi olan 14 Mart 1827 olarak kabul ediliyor.

Tıp Bayramı, ilk kez, 1. Dünya savaşı sonunda, İstanbul’un işgal edildiği günlerde, yabancı işgal kuvvetlerine karşı tıp öğrencilerinin bir tepkisi olarak 1919 yılında kutlandı. Günümüze kadar gelen bu kutlamalara bu yıl Tangojean olarak içinden dans geçen bir baloyla katılıyoruz.

Ülkemizin koşulları içerisinde özveriyle çalışan tüm sağlık çalışanlarını, bu alanda eğitim gören öğrencileri ve onların coşkusuna katılmak isteyen herkesi bu özel balomuza davet ediyoruz. 

29 Ekimde Ataturkun duzenledigi ve vals yaparak onurlandirdigi balolara atfen her sene yapilan Cumhurlyet Balolarindan ilham alinarak yapilacak bu etkinlige tango yapmayi, dinlemeyi ve izlemeyi seven tum hekimler ve saglik calisanlari davetlidir.
Detayli bilgi icin tiklayiniz.
Dr.Necati Enver
drnecatiiletişimden ulaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.