Kategoriler
Haberler

Arife bebeğin ilaç sorununa Sağlık Bakanlığı el attı (Özel)

Zonguldak’ta gaucher(karaciğer ve dalak büyümesi) hastalığına yakalanan 3 yaşındaki Arife bebeğin ilaç sorununa Sağlık Bakanlığı el attı.

Sağlık Bakanlığı ve Zonguldak İl Sağlık Müdürlüğü’nün girişimleri sonucu ailenin ilaç sorunu çözüme kavuştu. Zonguldak Sağlık Müdürü Dr. Bilal Cin, Cihan Haber Ajansı’na yaptığı açıklamada, “Arife Akkuş isimli kızımızın karaciğer ve dalak büyümesiyle ilgili bir sağlık sorunu olduğunu, ailenin bu konuda ilaç problemi yaşadığını öğrendik. Bakanlığımızla irtibata geçerek sorunun çözüme kavuşması noktasında koordineli bir çalışma başlattık. Ayrıca çocuğun tedavisi için işsiz kalan babanın maddi sıkıntısını gidermek amacıyla Valilik Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nca aileye yardımcı olunacaktır.” dedi.

BAKANLIK İLAÇ SORUNUNA EL ATTI

Ailenin ilaç sorununun çözüme kavuşturulduğunu belirten Dr. Cin, şunları kaydetti: “İlk önce ilaca ulaşmakta sıkıntı çektiğini beyan eden aileyle görüşüldü. Daha sonra bakanlığımızla görüşmeler yaptık. Bu görüşmeler neticesinde Ankara’daki bir eczanede 3 kutu ilacın temin edildiği bilgisi geldi. Böylece ailemiz ilacına kavuşmuş bulunmaktadır. İlaca ulaşma noktasında bundan sonra herhangi bir sıkıntı çektiğinde bizlere ulaşırsa yardımcı olacağız.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.