Kategoriler
Haberler

Bakan Akdağ: BDP Üçer’i ihraç etmeli

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Van Milletvekili Özdal Üçer’in kaza yapan eşi ve oğlunun getirildiği Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Dr. Oğuz Eroğlu’na tekme tokat saldırmasını eleştirdi. Akdağ, Özdal Üçer’in partisi tarafından ihraç edilmesi gerektiğini söyledi. 

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti)’nin 4. Olağan İl Kongresi için Kütahya’ya gelen Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Kütahya Valisi Kenan Çiftçi’yi makamında ziyaret etti. Burada bir gazetecinin sorusu üzerine Bakan Akdağ, şunları söyledi: “Herkese örnek olması gereken bir milletvekilinin hem de sağlıkta şiddeti araştıralım diye önerge verdiğimiz bir dönemde, onlara ağır sözler söyleme tarzı ile ortaya çıkan davranışı çok çirkin ve yakışıksızdı. Bunu kınamak yetmez. Ben daha önce de BDP’ye çağrıda bulundum. BDP mecburiyetten bir soruşturma açtı. Yapabilecekleri, toplum vicdanının hellalik alabileceği bu densizliği yapan vekili partisinden ihraç etmektir. Biz ceza verdik diye bu durumu geçiştiremezler. Bu milletvekiline de düşen onurlu bir şekilde milletvekilliğinden istifa etmek. Şiddet eğiliminin içinde olduğu daha öncede ortaya çıktı. Bunlara papuç bırakacak değiliz. Van’daki kardeşime vurduğu tokat bana vurulmuştur.”

 “POLİS DURUMU SAVCILIĞA BİLDİRMELİ”

Bakan Akdağ, İçişleri Bakanlığı tarafından hazırlanan genelgeyi de değerlendirdi. Akdağ, sağlık çalışanlarının maruz kaldığı şiddet olaylarını kolluk kuvvetlerinin derhal savcılığa bildirmesi gerektiğine dikkat çekti. Sağlık Bakanı Recep Akdağ, “Sağlık çalışanlarına uygulanan şiddetin hiçbir türlüsünü kabul etmiyoruz. Bir tek sağlık çalışanına yapılan fili saldırıyı kabul etmiyorum. Onlara işlenmiş bu filleri kendime yapılmış sayıyorum. Kamuoyunda hassasiyetin artması ile almış olduğumuz tedbirleri uygulamaya koyma imkanı bulduk. İçişleri Bakanımız bir genelge yaparak yerli yerinde bir genelge ile kolluk kuvvetlerine bir hatırlatmada bulunmuştur. Doğrudan savcılıklara intikal ettirilmesi gereken bir suçtur bu. Birçok sağlık çalışanı başıma bir şey gelir diye şikayetçi olmuyor. Polisimizin kendilerine en ufak bir bilgi ulaştığında hassas davranarak durumu savcılığa iletmesi gerekiyor.”

“Bakan Akdağ: BDP Üçer’i ihraç etmeli” için 2 yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.