Kategoriler
Haberler Şiddet

Bakan Akdağ Bıçaklama olayı ile ilgili açıklama yaptı

Gaziantep Avukat Cengiz Gökçek Devlet Hastanesi’nde, Göğüs Cerrahi Uzmanı olarak çalışan doktorumuz Ersin Arslan’ın menfur saldırı sonucu ağır şekilde yaralandığını büyük üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayım. 

İnsan hayatına hizmet edilen bir kurumda, görevi yaşatmak olan bir kardeşimin, böylesine alçakça saldırıya maruz kalması, vicdan sahibi hiç kimsenin kabul edebileceği bir durum değildir. 

Hekimlerimiz başta olmak üzere tüm sağlık çalışanlarımız 75 milyon insanımıza, insanüstü gayretlerle hizmet etmeye çalışmaktadır. Sağlık hizmetlerinde sağlanan yüzde 76’lık vatandaş memnuniyetinde, sağlık çalışanlarının alın terinin büyük yeri olduğu unutulmamalıdır. 

Bakanlığımız her ne şartta olursa olsun hekimlerimize ve sağlık çalışanlarımıza yapılan saldırılara hiçbir zaman sessiz kalmayacak ve sağlık kurumlarında şiddeti önlemek amacıyla tedbirlerini en etkin şekilde almaya devam edecektir. 

Bu tür menfur olayların tekrarlanmaması için, halkımızın da sağlık kurumlarında şiddete karşı seslerini yükseltmesi, kendilerine hizmet eden sağlık çalışanlarının güvenliğine sahip çıkması büyük önem arz etmektedir. 

Yaşanan saldırıda ağır yaralanan meslektaşım Ersin Arslan’a Allah’tan şifa diliyorum. Başta değerli eşi olmak üzere tüm sağlık camiamıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. 

Prof. Dr. Recep AKDAĞ

Sağlık Bakanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.