Kategoriler
Haberler Şiddet

Bakan Akdağ: Ciğerimizin bir parçasını kaybettik

Doktor Ersin Arslan’ın ismi büyük bir hastaneye verilecek!

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Gaziantep Avukat Cengiz Gökçek Devlet Hastanesi’nde hasta yakını tarafından bıçaklanarak öldürülen Doktor Ersin Arslan’ın isminin şehirdeki büyük bir hastaneye verileceğini söyledi. Akdağ, olayın müsebbibi ya da müsebbiplerinden bir an önce hesap sorulmasını beklediklerini bildirdi. 

Şehit doktor için dua edildi

        Akdağ ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, bıçaklanarak öldürülen Doktor Ersin Arslan’ın evine taziye ziyaretine gitti. Kayaönü Mahallesi’nde doktorun ailesinin evi önünde kurulan taziye çadırına giren bakanlar, ilk olarak baba Ramazan Arslan’a başsağlığında bulundu ve Kur’an-ı Kerim tilavetini dinledi. İki bakan daha sonra eve çıkarak, Arslan’ın annesi Hatice ve eşi Sibel Arslan’a taziyede bulundu. 

Ciğerimizin bir parçasını kaybettik çok üzgünüz

        Çıkışta basın mensuplarının sorularını cevaplandıran Sağlık Bakanı Akdağ, “Ciğerimizin bir parçasını kaybettik. Allah rahmet etsin. Babasıyla, annesiyle, eşiyle konuştuk. O acıyı biz bir kez daha onlarla paylaşmış olduk. Gideni geri getirmek mümkün değil. Pırıl pırıl, hayatının baharında kendisini hastalarına adamış, tertemiz bir vatan evladı, bir doktor, görevinin başında Allah’ın rahmetine kavuşmuş oldu. Allah mekanını cennet etsin. Bizim ona bundan sonra yapacaklarımız, söylediğim gibi onu geri getirmez ama ailesinin acısını bir nebze olsun azaltabileceğini düşünüyoruz.” ifadelerini kullandı. Gaziantep’teki önemli, büyük bir hastaneye Doktor Ersin Arslan’ın ismini vereceklerini, bunu aileyle de konuştuklarını aktaran Arslan, “Onlar da bundan mutlu olduklarını ifade ettiler. Cenab-ı Hak rahmet eylesin. Biz şimdi bir an önce sağlık ailesi olarak, ben Sağlık Bakanı olarak bu işin müsebbibi ya da müsebbiplerinden, yani arkada azmettiren var mı bilmiyoruz, bunlara adalet karar verecek, bir an önce hesap sorulmasını bekliyoruz. Şu anda beklediğimiz en önemli husus budur.” şeklinde konuştu. 

Bu son olsun

        Dr. Arslan’ın babası Ramazan Arslan da taziye çadırında yaptığı konuşmada, “Hepinizin elini ayağını öpeyim. Tabanlarınıza, çocuklarınıza sahip olun. Bu son olsun.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.