Kategoriler
Haberler Şiddet

Çevik: Hekimler de insandır ölümü yok edemezler

Güneydoğu Uluslararası Sağlık Federasyonu (GUSAF) Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mustafa Çevik, Op. Dr. Ersin Arslan’ın, Gaziantep Avukat Cengiz Gökçek Devlet Hastanesi’nde bıçaklanarak öldürülmesini kınadı. 

Çevik, “Halkımızın şunu anlaması gerekir. Hekimler de insandır. Ölümü yok edemezler. Sağlık çalışanları halk düşmanı değildir.” dedi. 

Arslan’ın ölümünden büyük üzüntü duyduklarını açıklayan Çevik, “Gecesini gündüzünü insan hayatı için harcayan, insanüstü gayretle mesleğini icra eden değerli sağlık çalışanı arkadaşlarımız her gün yaşanan bu ve benzeri olaylar karşısında isyan etmektedirler. Arkadaşımızın suçu neydi?. 85 yaşında kanser hastasını sağlığına kavuşturmak için ameliyat etmiş, ancak başarılı gecen ameliyata rağmen bir süre sonra hastası vefat etmiştir. Bu suç mu?. Halkımızın şunu anlaması gerekir. Hekimler de insandır. Ölümü yok edemezler. Sağlık çalışanları halk düşmanı değildir. Hastalarını iyileştirmek için canla, başla çalışmaktadırlar, bazen ailesinin yüzünü bile görememektedirler, sizler bizler yataklarımızda uyurken onlar nöbetlerde halkın sağlığı için, canı için ter dökmektedir.” şeklinde konuştu. 

Bu ve benzeri olayların sağlık çalışanlarını hayatlarından endişe eder hale getirdiğini kaydeden Çevik, “Karar mercilerinin artık bu durumu çok iyi analiz edip gerekli önlemleri almaları şart olmuştur. Sağlık çalışanlarına karsı yapılan saldırılara yönelik cezai müeyyidelerin ivedilikle kanunlaştırılmasını talep ediyoruz.Sevgili doktor arkadaşımıza Allahtan rahmet, yakınlarına da sabır diliyoruz. Tüm sağlık çalışanlarının başı sağ olsun.” değerlendirmesinde bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.